Víkend nabídl zajímavou podívanou na půlkách

11.08.2014 -
O víkendu proběhl tradiční a náročný závod Ironman 70.3 Wiesbaden, coby kontinentální mistrovství. V závodě dominovali Bart Aernouts a hvězda posledních závodů Daniela Ryf. Kromě toho se v Polsku konal Herbalife triathlon, který se příští rok začlení do evropské tour Ironmnan 70.3. Více v článku

Ironman Wiesbaden 70.3

Náročné tratě a nabitá startovní listina, to je vizitka prestižní evropské půlky Ironman 70.3 Wiesbaden. Ve Wiesbadenu se každoročně udělují tituly Mistra Evropy a je to jedna z prvních příležitostí se kvalifikovat na MS Ironman 70.3, který se příští rok bude konat v Zell am See. V letošní startovní listině nechyběli obhájci titulu Ritchie  Nicholls a Daniela Ryf. Brit Nicholls ale nakonec v závodě nestartoval. Mezi muži byl papírovým favoritem Bart Aernouts, který drží stabilně vysokou výkonnost, sekundovat mu měl týmový partner Schildknecht či Wild. Belgičan Aernouts potvrdil roli favorita a po ztrátě v plavecké části, nasadil nikým neakceptovatelné tempo na kole a do druhého depa přijel s dostatečným náskokem. V běhu působil silným dojmem a o titul evropského šampióna se připravit nenechal. Druhé místo bral Peter Robertson, třetí k radosti Němců skončil domácí Maurice Clavel. V oslňující formě se představila obhájkyně titulu a šampiónka z letošního Curychu Daniela Ryf, která nekompromisním pojetím cyklistické části se oddělila od soupeřek a jela si svůj vlastní závod. I přes dostatečný náskok, který si během devadesáti kilometrů vybudovala, na běhu nijak nepolevila a jasně zvítězila. Druhé místo brala Leanda Cave, třetí byla domácí Laura Philipp.

Ve Wiesbadenu se objevilo početné pole zástupců České republiky. Nejlepším Čechem byl Petr Valeš (4:59), který finišoval těsně před Romanem Krutinou (5:00).

Ostatní vystoupení českých závodníků:

Tomáš Přitasil 5:16

Svatoslav Kylar 5:43

Jan Zelenka 6:47

Luděk Tulecký 6:48

Petr Herskovič 7:03

Ve štafetě 16. místo obsadil Quite good team ve složení (Haluzová, Michovský,Michovský)

výsledky ZDE

Herbalife Gdynia (1,9-90-21 Gdaňsko – Polsko)

Dobře dotovaný a v Americe oblíbený seriál závodů Herbalife zavítal i do východní Evropy a to do polské metropole Gdaňsko. Závod přilákal hvězdy světového triatlonu. Závod ovládl Andreas Raelert, který letos neprožívá oslnivou sezónu. Prakticky okamžitě po odstartování letošního závodů bylo oznámeno, že Herbalife triathlon bude v příštím roce členem Ironmana, tedy pod názvem Ironman 70.3 Herbalife Gdynia. Závod se stanovil na podobný termín jako letos, tedy na 8.8.2015. Registrace bude spuštěná v následujících dnech.

Hodnocení:
Přečteno 866x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně