Natřískaný víkend přál favoritům

23.06.2014 -
Sezóna je v plném proudu a nejen seriál Ironman nabídl zajímavou podívanou. V Německu se závodilo o ,,Audinu´´, na severu zazářila Pedersen, na ironman Syracusa Hana Sýkorová vybojovala Top Ten a partička šílenců zdolala Swissmana. Čtěte více

City triathlon Heilbronn (2-70-15)

City triathlon Heilbronn je atraktivním závodem mezi ironmany i olympioniky. Závodníky láká nejen vysoké prize money, ale i vidina Audiny, která bude na rok zapůjčena vítězi. Startovní listina nabízela top atlety: Kienle, Dreitz, Raelert a další se utkali na netradičních délkách triatlonu. Heilbronn nabídl zajímavou podívanou poměření sil dvou super cyklistů Kienleho a mladého Dreitze. Dreitz z bitvy cyklistických titánů vzešel jako vítěz, který nadělil Kienlemu přesně dvě minuty, v běhu Andy Dreitz vadnul, ale své tažení dotáhl vítězně až do cíle a ovládl tak letošní ročník. Druhé místo bral Kienle a třetí byl další Němec Clavel. V ženách se z nového auta radovala svěřenkyně Luboše Bílka Svenja Bazlen. Za Bazlen finišovala Němka Lisk a pak její krajanka Schmitt.

výsledky ZDE

Ironman Aarhus 70.3

Na severu dominovala dánská hvězda Pedersen, která na domácí půdě neměla konkurenci. Camilla Pedersen bude patřit mezi největší favoritky na ME v Ironmanu ve Frankfurtu.  Pedersen v Aarhusu deklasovala celé ženské startovní pole, druhé Neuscheler usměvavá Dánka nadělila přes čtvrt hodiny. Třetí finišovala Parys Edwards. Mezi muži byl suverénní domácí Henrik Hyldelund, který jako jediný prolomil hranici 4 hodin.

Výsledky ZDE

Ironman Mont Tremblant 70.3

Kanadský Mont Tremblant ovládl Jesse Thomas. Stříbrnou pozici bral Trevor Wurtele, bronz připadl Leonu Griffinovi. V ženách se očekával souboj mezi Kessler a Dibens, vítězně z dvojice jmenovaných vyšla Kessler, která dominovala v běžecké části. Třetí místo brala Laura Siddal. 

Výsledky ZDE

Ironman 70.3 Syracuse

Ironman 70.3 Syracuse měl i jedno české želízko v ohni. Hana Sýkorová debutovala mezi profesionálkami slibným devátým místem. Z vítězství se radovala Lauren Goss, před dvojicí Roberts a Schutt. V mužích nenašel přemožitele Andrew Yoder. Druhé místo vybojoval díky nejrychlejšímu běžeckému času dne Lionel Sanders, třetí místo obsadil Ben Collins. 

Výsledky ZDE

Swissman triathlon

Swissman triathlon je extrémním závodem ve stylu Norsemana. Každý závodník má povinně svůj podpůrný tým a doprovod na závěrečné stoupaní. Snad ani nejde o výkon, ale o to přežít. Výzvu s názvem Swissman se letos rozhodla zdolat i hrstka českých odvážlivců: David Sajner, Petra Hostinská a vyhledávač extrému Venca Francke. Výsledky připravujeme

Příští týden se můžeme těšit hned na dvě evropské klasiky – Ironman Klagenfurt s nabitou startovkou a hojnou českou účastí. Paralelně se jede ve Francii v Nice na klasice klasik Ironman Nice letos bez Lierdeho. 

Hodnocení:
Přečteno 622x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza