Natřískaný víkend přál favoritům

23.06.2014 -
Sezóna je v plném proudu a nejen seriál Ironman nabídl zajímavou podívanou. V Německu se závodilo o ,,Audinu´´, na severu zazářila Pedersen, na ironman Syracusa Hana Sýkorová vybojovala Top Ten a partička šílenců zdolala Swissmana. Čtěte více

City triathlon Heilbronn (2-70-15)

City triathlon Heilbronn je atraktivním závodem mezi ironmany i olympioniky. Závodníky láká nejen vysoké prize money, ale i vidina Audiny, která bude na rok zapůjčena vítězi. Startovní listina nabízela top atlety: Kienle, Dreitz, Raelert a další se utkali na netradičních délkách triatlonu. Heilbronn nabídl zajímavou podívanou poměření sil dvou super cyklistů Kienleho a mladého Dreitze. Dreitz z bitvy cyklistických titánů vzešel jako vítěz, který nadělil Kienlemu přesně dvě minuty, v běhu Andy Dreitz vadnul, ale své tažení dotáhl vítězně až do cíle a ovládl tak letošní ročník. Druhé místo bral Kienle a třetí byl další Němec Clavel. V ženách se z nového auta radovala svěřenkyně Luboše Bílka Svenja Bazlen. Za Bazlen finišovala Němka Lisk a pak její krajanka Schmitt.

výsledky ZDE

Ironman Aarhus 70.3

Na severu dominovala dánská hvězda Pedersen, která na domácí půdě neměla konkurenci. Camilla Pedersen bude patřit mezi největší favoritky na ME v Ironmanu ve Frankfurtu.  Pedersen v Aarhusu deklasovala celé ženské startovní pole, druhé Neuscheler usměvavá Dánka nadělila přes čtvrt hodiny. Třetí finišovala Parys Edwards. Mezi muži byl suverénní domácí Henrik Hyldelund, který jako jediný prolomil hranici 4 hodin.

Výsledky ZDE

Ironman Mont Tremblant 70.3

Kanadský Mont Tremblant ovládl Jesse Thomas. Stříbrnou pozici bral Trevor Wurtele, bronz připadl Leonu Griffinovi. V ženách se očekával souboj mezi Kessler a Dibens, vítězně z dvojice jmenovaných vyšla Kessler, která dominovala v běžecké části. Třetí místo brala Laura Siddal. 

Výsledky ZDE

Ironman 70.3 Syracuse

Ironman 70.3 Syracuse měl i jedno české želízko v ohni. Hana Sýkorová debutovala mezi profesionálkami slibným devátým místem. Z vítězství se radovala Lauren Goss, před dvojicí Roberts a Schutt. V mužích nenašel přemožitele Andrew Yoder. Druhé místo vybojoval díky nejrychlejšímu běžeckému času dne Lionel Sanders, třetí místo obsadil Ben Collins. 

Výsledky ZDE

Swissman triathlon

Swissman triathlon je extrémním závodem ve stylu Norsemana. Každý závodník má povinně svůj podpůrný tým a doprovod na závěrečné stoupaní. Snad ani nejde o výkon, ale o to přežít. Výzvu s názvem Swissman se letos rozhodla zdolat i hrstka českých odvážlivců: David Sajner, Petra Hostinská a vyhledávač extrému Venca Francke. Výsledky připravujeme

Příští týden se můžeme těšit hned na dvě evropské klasiky – Ironman Klagenfurt s nabitou startovkou a hojnou českou účastí. Paralelně se jede ve Francii v Nice na klasice klasik Ironman Nice letos bez Lierdeho. 

Hodnocení:
Přečteno 623x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár