V Lucembursku zazářili Vanhoenacker a Hutthaler

21.06.2014 -
Ironman 70.3 Luxembourg mělo hvězdnou účast. Vítězem mužského závodu se stal Marino Vanhoenacker, který dlouho hledal ztracenou formu. V ženách dominovala Rakušanka Hutthaler. Více v článku

Ironman Luxembourg 70.3 zaznamenal pro letošní rok změnu termínu a z původně zářijového se přesunul na atraktivnější červnový. Startovní listina byla nabitá zvučnými jmény. Největší hvězdou závodu byl Marino Vanhoenacker, který stále hledá ztracenou formu. Nechyběl ani vítěz z Ironman South Africa Němec Nils Frommhold, či vítěz z Lanzarote Francouz Romain Guillaume. V mužském závodě dominoval belgický blesk Marino Vanhoenacker, který po nepatrné ztrátě v plavecké části, nenechal nikoho na pochybách o své výkonnosti na kole a zaznamenal tak nejlepší cyklistický čas dne (2:08,02) a díky stabilnímu běhu ovládl druhý ročník. Druhé místo bral Němec Frommhold, který zvítězil na Ironman South Africa. Na Challenge Rimini se mu nedařilo podle představ, ale nyní v Lucembursku se opět představil v dobré formě.  Trojici nejlepších doplnil opět Belgičan Axel Zeebroek. Mezi ženami zvítězila Rakušanka s dopingovým škraloupem Lisa Hutthaler, která již druhý rokem opět závodí. A stejně jako v Poeltenu ani v Lucembursku nenašla přemožitelku. Na běhu marně dotírající Susie Hignett se musela spokojit s druhý místem, i když závěrem běžecké části mocně dotahovala na vadnoucí Rakušanku. Třetí místo brala Britka Alice Hector. Závodu se zúčastnila i Lucie Reed Zelenková, která po cyklistické části na závěrečný běh nenastoupila.


České stopy:

Tomáš Přitasil: 35-2:33-1:40 - 4:54
Petr Jiránková : 35-2:48-1:34: 5:03, v AG 35 obsadila 7.místo
Lukáš Fišer: 36-2:49-1:31 - 5:04

Nabitý triatlonový víkend ale Lucemburskem nekončí. Paralelně se závodilo ve Švýcarsku na Swiss Extreman s českou účastí. V Německu potom klasika Heilbronnn triathlon s Kienlem na startu.  V neděli se můžeme těšit na Ironman 70.3 Aarhus,Mont Tremblant a Syracuse. 

Hodnocení:
Přečteno 516x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen