V Lucembursku zazářili Vanhoenacker a Hutthaler

21.06.2014 -
Ironman 70.3 Luxembourg mělo hvězdnou účast. Vítězem mužského závodu se stal Marino Vanhoenacker, který dlouho hledal ztracenou formu. V ženách dominovala Rakušanka Hutthaler. Více v článku

Ironman Luxembourg 70.3 zaznamenal pro letošní rok změnu termínu a z původně zářijového se přesunul na atraktivnější červnový. Startovní listina byla nabitá zvučnými jmény. Největší hvězdou závodu byl Marino Vanhoenacker, který stále hledá ztracenou formu. Nechyběl ani vítěz z Ironman South Africa Němec Nils Frommhold, či vítěz z Lanzarote Francouz Romain Guillaume. V mužském závodě dominoval belgický blesk Marino Vanhoenacker, který po nepatrné ztrátě v plavecké části, nenechal nikoho na pochybách o své výkonnosti na kole a zaznamenal tak nejlepší cyklistický čas dne (2:08,02) a díky stabilnímu běhu ovládl druhý ročník. Druhé místo bral Němec Frommhold, který zvítězil na Ironman South Africa. Na Challenge Rimini se mu nedařilo podle představ, ale nyní v Lucembursku se opět představil v dobré formě.  Trojici nejlepších doplnil opět Belgičan Axel Zeebroek.

Mezi ženami zvítězila Rakušanka s dopingovým škraloupem Lisa Hutthaler, která již druhý rokem opět závodí. A stejně jako v Poeltenu ani v Lucembursku nenašla přemožitelku. Na běhu marně dotírající Susie Hignett se musela spokojit s druhý místem, i když závěrem běžecké části mocně dotahovala na vadnoucí Rakušanku. Třetí místo brala Britka Alice Hector. Závodu se zúčastnila i Lucie Reed Zelenková, která po cyklistické části na závěrečný běh nenastoupila.

České stopy:

Tomáš Přitasil: 35-2:33-1:40 - 4:54
Petr Jiránková : 35-2:48-1:34: 5:03, v AG 35 obsadila 7.místo
Lukáš Fišer: 36-2:49-1:31 - 5:04

Nabitý triatlonový víkend ale Lucemburskem nekončí. Paralelně se závodilo ve Švýcarsku na Swiss Extreman s českou účastí. V Německu potom klasika Heilbronnn triathlon s Kienlem na startu.  V neděli se můžeme těšit na Ironman 70.3 Aarhus,Mont Tremblant a Syracuse.