Víkend byl ve znamení půlek!

15.06.2014 -
Tento víkend byl ve znamení půlek. Závody natřískaný víkend měl seriál Ironman. Konkurenční Challenge se loučil s Kraichgau, který opanovala ironmanská superstar! Eva Potůčková se blýskla šestým místem! Více v článku
Challenge Kraichgau half

Tradiční německý závod se loučí s přízviskem Challenge, od příštího roku Kraichgau oblékne kabátek Ironman 70.3. Minulý rok se v „krajině tisíce kopců“ v nadlidské formě předvedl Boris Stein, který letos v Kraichgau chyběl. Závod ale o špičková jména nouzi neměl. Největším favoritem závodu byl Němec Kienle, který potvrdil jasně roli favorita a suverénně ovládl letošní poslední ročník! Druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a trojici nejlepších doplnil domácí miláček Timo Bracht! V ženách závod ovládla Němka Julia Gajer. Stříbro patří Crowford a bronz vybojovala nestárnoucí Ven Vlerken. Po úspěšném vystoupení na Czechmanu, se v dobré formě opět předvedla Eva Potůčková, která vybojovala šesté míso! výsledky ZDE

Ironman 70.3 UK

Mužský závod, k radosti domácích, kompletně opanovali Britové. Nejlepším z nich byl Will Clarke z populárního Uplace teamu. Druhé místo vybojoval Harry Springall a trio na stupních vítězů doplnil vítěz z loňského Wiesbadenu, rychlonohý Ritchie Nicholls. Mezi ženami s jasnou převahou zvítězila Irka Eimaer Mullan před britským duem Barlett-Carrit.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Victoria

Pouhá hrstka profesionálů se sešla na Ironman 70.3 Victoria. Mezi muži se z vítězství radoval Andrew Russell, který jako jediný prolomil hranici čtyř hodin. Druhé místo obsadil Stephen Kilshaw, který za Russellem zaostal o tři minuty. Třetí místo, i když se značným odstupem 23 minut bral Josh Seifarth. V ženách pořadí na pódiu bylo následující: Thibodeau- Madison-Fletcher.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Boulder

V oblíbené destinaci pro trénink ve vysoké nadmořské výšce se tento víkend konal Ironman 70.3 Boulder. Závod přilákal zvučná jména světového triatlonu a o zajímavou podívanou nebyla nouze! Závod patřil Joe Gamblesovi, který dominoval v cyklistické části a díky stabilnímu výkonu na běhu nenašel přemožitele. Na druhém místě finišoval tehdejší ITU šampión Tim Don. Třetí místo obsadil Ritchie Cunningham. V ženském závodě byl Ironman 70.3 Boulder stejně zajímavý a atraktivní. Titul si odváží Britka Jodie Swallow. O dvě minuty za Swallow finišovala Rachel Joyce. Třetí místo patří Leandě Cave. 

výsledky ZDEHodnocení:
Přečteno 575x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek