Víkend byl ve znamení půlek!

15.06.2014 -
Tento víkend byl ve znamení půlek. Závody natřískaný víkend měl seriál Ironman. Konkurenční Challenge se loučil s Kraichgau, který opanovala ironmanská superstar! Eva Potůčková se blýskla šestým místem! Více v článku
Challenge Kraichgau half

Tradiční německý závod se loučí s přízviskem Challenge, od příštího roku Kraichgau oblékne kabátek Ironman 70.3. Minulý rok se v „krajině tisíce kopců“ v nadlidské formě předvedl Boris Stein, který letos v Kraichgau chyběl. Závod ale o špičková jména nouzi neměl. Největším favoritem závodu byl Němec Kienle, který potvrdil jasně roli favorita a suverénně ovládl letošní poslední ročník! Druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a trojici nejlepších doplnil domácí miláček Timo Bracht! V ženách závod ovládla Němka Julia Gajer. Stříbro patří Crowford a bronz vybojovala nestárnoucí Ven Vlerken. Po úspěšném vystoupení na Czechmanu, se v dobré formě opět předvedla Eva Potůčková, která vybojovala šesté míso! výsledky ZDE

Ironman 70.3 UK

Mužský závod, k radosti domácích, kompletně opanovali Britové. Nejlepším z nich byl Will Clarke z populárního Uplace teamu. Druhé místo vybojoval Harry Springall a trio na stupních vítězů doplnil vítěz z loňského Wiesbadenu, rychlonohý Ritchie Nicholls. Mezi ženami s jasnou převahou zvítězila Irka Eimaer Mullan před britským duem Barlett-Carrit.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Victoria

Pouhá hrstka profesionálů se sešla na Ironman 70.3 Victoria. Mezi muži se z vítězství radoval Andrew Russell, který jako jediný prolomil hranici čtyř hodin. Druhé místo obsadil Stephen Kilshaw, který za Russellem zaostal o tři minuty. Třetí místo, i když se značným odstupem 23 minut bral Josh Seifarth. V ženách pořadí na pódiu bylo následující: Thibodeau- Madison-Fletcher.

výsledky ZDE

Ironman 70.3 Boulder

V oblíbené destinaci pro trénink ve vysoké nadmořské výšce se tento víkend konal Ironman 70.3 Boulder. Závod přilákal zvučná jména světového triatlonu a o zajímavou podívanou nebyla nouze! Závod patřil Joe Gamblesovi, který dominoval v cyklistické části a díky stabilnímu výkonu na běhu nenašel přemožitele. Na druhém místě finišoval tehdejší ITU šampión Tim Don. Třetí místo obsadil Ritchie Cunningham. V ženském závodě byl Ironman 70.3 Boulder stejně zajímavý a atraktivní. Titul si odváží Britka Jodie Swallow. O dvě minuty za Swallow finišovala Rachel Joyce. Třetí místo patří Leandě Cave. 

výsledky ZDEHodnocení:
Přečteno 575x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland