Mallorca 70,3 a Challenge Riminy dominovali světovému triatlonu

11.05.2014 -
Víkend byl ve znamení půlek. Seriál Ironman nabídl tradiční otvírák sezóny Ironman 70.3 Mallorca s nabitou startovkou. Konkurenční seriál Challenge se z Fuerteventury přesunul do Rimini s hvězdným McCormackem. Čtete více.

Ironman 70.3 Mallorca

Cyklistický ráj Mallorca po roce opět hostila Ironmnan 70.3 Mallorca a o skvělou podívanou nebyla nouze. Tradičně se na Mallorce schází silná konkurence a tradičně se zde odehrávají velké triatlonové bitvy. Letošní rok nebyl výjimkou! Úvodní plavecké části dominovali silní plavci Halksworth, Raňa, Lopéz, tuto skupinu uvisel i favorizovaný Andreas Raelert. Nesnadná cyklistická část ale zamíchala v průběžném pořadí. Do čela se dostal Andreas Dreitz, který na kole deklasoval celé startovní pole a s komfortním náskokem vyrazil na závěrečný půlmaratón. Andreas Dreitz suverénně ovládl letošní ročník Ironman 70.3 a po vítězství na Fuerteventuře si připsal další cenný triumf. Druhé místo vybojoval Belgičan Bart Aernouts, třetí místo patřilo zkušenému Raelertovi. Andreas Raelert měl minulou sezónu zdravotní problémy, kvůli kterým nedokončil Ironman Hawaii, ani Ironman Australia a nyní konečně se zdá být již v dobrém zdravotním rozpoložení. V ženách o parník zvítězila Rakušanka Lisa Hutthaler. Druhé místo brala Sofie Goos a trojici nejlepších na stupních vítězů doplnila její kolegyně z Uplace týmu Liz Blatchford.

České stopy:

Na Mallorce se sešla i početná česká výprava. Nejlepším Čechem byl Petr Michovský (4:57). Daniel Machek, bývalý český reprezentant a rekordman v plavání obsadil ve své věkové kategorii 8. místo (5:01).

Šimánek Petr (5:29)

Martin Homer (5:34)

 Radek Kudibal (6:06)

 Petr Racocha (6:10)

Eda Onderka (7:43)

Pro letošní rok se ale Mallorca s triatlonem neloučí. V září startuje první ročník Ironman Mallorca na plných tratích. Startovní listina se plní každým dnem. Pakliže zvažujete start v ráji cyklistů, tak dlouho neváhejte s registrací.

Challenge Rimini

Challenge Rimini proběhlo za účasti ambasadora – dvojnásobného havajského šampióna Chrisse McCormacka, který slouží již jako ikona triatlonu, než jako favorit závodu. Slunné Rimini ovládl domácí Domenico Passuello. Druhé místo bral Rakušan Andreas Giglmayr. Třetí místo patří rychlonohému Britovi Ritchie Nichollsovi. Mezi ženami zvítězila Eimear Mullan. Stříbro patří Belgičance Tine Deckers a bronz patří Němce Daniele Sammler z Erdinger týmu. 
Hodnocení:
Přečteno 644x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně