Mallorca 70,3 a Challenge Riminy dominovali světovému triatlonu

11.05.2014 -
Víkend byl ve znamení půlek. Seriál Ironman nabídl tradiční otvírák sezóny Ironman 70.3 Mallorca s nabitou startovkou. Konkurenční seriál Challenge se z Fuerteventury přesunul do Rimini s hvězdným McCormackem. Čtete více.

Ironman 70.3 Mallorca

Cyklistický ráj Mallorca po roce opět hostila Ironmnan 70.3 Mallorca a o skvělou podívanou nebyla nouze. Tradičně se na Mallorce schází silná konkurence a tradičně se zde odehrávají velké triatlonové bitvy. Letošní rok nebyl výjimkou! Úvodní plavecké části dominovali silní plavci Halksworth, Raňa, Lopéz, tuto skupinu uvisel i favorizovaný Andreas Raelert. Nesnadná cyklistická část ale zamíchala v průběžném pořadí. Do čela se dostal Andreas Dreitz, který na kole deklasoval celé startovní pole a s komfortním náskokem vyrazil na závěrečný půlmaratón. Andreas Dreitz suverénně ovládl letošní ročník Ironman 70.3 a po vítězství na Fuerteventuře si připsal další cenný triumf. Druhé místo vybojoval Belgičan Bart Aernouts, třetí místo patřilo zkušenému Raelertovi. Andreas Raelert měl minulou sezónu zdravotní problémy, kvůli kterým nedokončil Ironman Hawaii, ani Ironman Australia a nyní konečně se zdá být již v dobrém zdravotním rozpoložení. V ženách o parník zvítězila Rakušanka Lisa Hutthaler. Druhé místo brala Sofie Goos a trojici nejlepších na stupních vítězů doplnila její kolegyně z Uplace týmu Liz Blatchford.

České stopy:

Na Mallorce se sešla i početná česká výprava. Nejlepším Čechem byl Petr Michovský (4:57). Daniel Machek, bývalý český reprezentant a rekordman v plavání obsadil ve své věkové kategorii 8. místo (5:01).

Šimánek Petr (5:29)

Martin Homer (5:34)

 Radek Kudibal (6:06)

 Petr Racocha (6:10)

Eda Onderka (7:43)

Pro letošní rok se ale Mallorca s triatlonem neloučí. V září startuje první ročník Ironman Mallorca na plných tratích. Startovní listina se plní každým dnem. Pakliže zvažujete start v ráji cyklistů, tak dlouho neváhejte s registrací.

Challenge Rimini

Challenge Rimini proběhlo za účasti ambasadora – dvojnásobného havajského šampióna Chrisse McCormacka, který slouží již jako ikona triatlonu, než jako favorit závodu. Slunné Rimini ovládl domácí Domenico Passuello. Druhé místo bral Rakušan Andreas Giglmayr. Třetí místo patří rychlonohému Britovi Ritchie Nichollsovi. Mezi ženami zvítězila Eimear Mullan. Stříbro patří Belgičance Tine Deckers a bronz patří Němce Daniele Sammler z Erdinger týmu. 
Hodnocení:
Přečteno 656x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.