Frodeno zaznamenal vítězný hattrick

5.05.2014 -
Jan Frodeno, coby olympijský vítěz z Pekingu pomalu ale jistě přesedlává na dlouhé tratě a na středním triatlonu se zdá neporazitelný. V nabitém startovním poli v americkém St. George Frodeno nenechal nikoho na pochybách. Čtěte více.
Jan Frodeno patří ke stálici a ikoně olympijského triatlonu. V roce 2008 se stal olympijským vítězem na Hrách v Pekingu. O čtyři roky později v Londýně Frodeno zaznamenal šesté místo v závodě, kde dominovali nezničitelní bratři Brownlee. Po Londýně Frodeno hledá nové výzvy a logicky míří na střední triatlon. Vybírá si prestižní Ironman Wiesbaden, kde při svém debutu bere druhé místo. Nutno ale připomenout, že vysoký Němec chybou organizátorů ztratil cenní čas ve druhém depu. Po Wiesbadenu každý svůj start proměnil v triumf.

Vítězný hattrick dovršil o tomto víkendu v americkém Utahu, na půlce kde se sešlo přenabité pole závodníků. Ve startovní listině figurovala taková jména jako Kienle, Don,Bozzone,Wiess, Docherty či Vanhoenacher a další. Od úvodní plavecké části se oddělila skupina silných plavců, kde nechyběl ani Jan Frodeno. Tempo závodu ale diktoval Brent McMahon, který držel vedení až do 17. kilometru. Závěr závodu ale patřil Frodenovi. Druhé místo udržel McMahon a třetí příčku obsadil rovněž odchovanec a ikona ITU Brit Tim Don. Sebastian Kienle jakožto úřadující Mistr světa v půlce uzavírá top ten.Jan Frodeno v číslech:

Čas plavaní: 22:49 – nejrychlejším plavcem v Utahu byl Andy Potts 21:49

Čas cyklistické části: 2:10,16 – nejrychlejším cyklistou byl Michi Weiss 2:07,32

Čas běžecké části: 1:09,12 – nejlepší běžecký čas dne

Čas v cíli: 3:45,21

V ženách zazářila domácí Meredith Kessler, která v běžecké části utekla Britce Swallow, která brala druhé místo. Trojici nejlepších žen doplnila Heather Wurtele. I v ženském startovním poli nebylo o zvučná jména nouze. Kromě trojice jmenovaných, figurovala v závodě taková jména jako Mary Beth Elis, Julie Dibens Becca Keat, Linsey Gorbin a další.

Hodnocení:
Přečteno 537x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek