Frodeno zaznamenal vítězný hattrick

5.05.2014 -
Jan Frodeno, coby olympijský vítěz z Pekingu pomalu ale jistě přesedlává na dlouhé tratě a na středním triatlonu se zdá neporazitelný. V nabitém startovním poli v americkém St. George Frodeno nenechal nikoho na pochybách. Čtěte více.
Jan Frodeno patří ke stálici a ikoně olympijského triatlonu. V roce 2008 se stal olympijským vítězem na Hrách v Pekingu. O čtyři roky později v Londýně Frodeno zaznamenal šesté místo v závodě, kde dominovali nezničitelní bratři Brownlee. Po Londýně Frodeno hledá nové výzvy a logicky míří na střední triatlon. Vybírá si prestižní Ironman Wiesbaden, kde při svém debutu bere druhé místo. Nutno ale připomenout, že vysoký Němec chybou organizátorů ztratil cenní čas ve druhém depu. Po Wiesbadenu každý svůj start proměnil v triumf.

Vítězný hattrick dovršil o tomto víkendu v americkém Utahu, na půlce kde se sešlo přenabité pole závodníků. Ve startovní listině figurovala taková jména jako Kienle, Don,Bozzone,Wiess, Docherty či Vanhoenacher a další. Od úvodní plavecké části se oddělila skupina silných plavců, kde nechyběl ani Jan Frodeno. Tempo závodu ale diktoval Brent McMahon, který držel vedení až do 17. kilometru. Závěr závodu ale patřil Frodenovi. Druhé místo udržel McMahon a třetí příčku obsadil rovněž odchovanec a ikona ITU Brit Tim Don. Sebastian Kienle jakožto úřadující Mistr světa v půlce uzavírá top ten.Jan Frodeno v číslech:

Čas plavaní: 22:49 – nejrychlejším plavcem v Utahu byl Andy Potts 21:49

Čas cyklistické části: 2:10,16 – nejrychlejším cyklistou byl Michi Weiss 2:07,32

Čas běžecké části: 1:09,12 – nejlepší běžecký čas dne

Čas v cíli: 3:45,21

V ženách zazářila domácí Meredith Kessler, která v běžecké části utekla Britce Swallow, která brala druhé místo. Trojici nejlepších žen doplnila Heather Wurtele. I v ženském startovním poli nebylo o zvučná jména nouze. Kromě trojice jmenovaných, figurovala v závodě taková jména jako Mary Beth Elis, Julie Dibens Becca Keat, Linsey Gorbin a další.

Hodnocení:
Přečteno 535x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně