Frodeno zaznamenal vítězný hattrick

5.05.2014 -
Jan Frodeno, coby olympijský vítěz z Pekingu pomalu ale jistě přesedlává na dlouhé tratě a na středním triatlonu se zdá neporazitelný. V nabitém startovním poli v americkém St. George Frodeno nenechal nikoho na pochybách. Čtěte více.
Jan Frodeno patří ke stálici a ikoně olympijského triatlonu. V roce 2008 se stal olympijským vítězem na Hrách v Pekingu. O čtyři roky později v Londýně Frodeno zaznamenal šesté místo v závodě, kde dominovali nezničitelní bratři Brownlee. Po Londýně Frodeno hledá nové výzvy a logicky míří na střední triatlon. Vybírá si prestižní Ironman Wiesbaden, kde při svém debutu bere druhé místo. Nutno ale připomenout, že vysoký Němec chybou organizátorů ztratil cenní čas ve druhém depu. Po Wiesbadenu každý svůj start proměnil v triumf.

Vítězný hattrick dovršil o tomto víkendu v americkém Utahu, na půlce kde se sešlo přenabité pole závodníků. Ve startovní listině figurovala taková jména jako Kienle, Don,Bozzone,Wiess, Docherty či Vanhoenacher a další. Od úvodní plavecké části se oddělila skupina silných plavců, kde nechyběl ani Jan Frodeno. Tempo závodu ale diktoval Brent McMahon, který držel vedení až do 17. kilometru. Závěr závodu ale patřil Frodenovi. Druhé místo udržel McMahon a třetí příčku obsadil rovněž odchovanec a ikona ITU Brit Tim Don. Sebastian Kienle jakožto úřadující Mistr světa v půlce uzavírá top ten.Jan Frodeno v číslech:

Čas plavaní: 22:49 – nejrychlejším plavcem v Utahu byl Andy Potts 21:49

Čas cyklistické části: 2:10,16 – nejrychlejším cyklistou byl Michi Weiss 2:07,32

Čas běžecké části: 1:09,12 – nejlepší běžecký čas dne

Čas v cíli: 3:45,21

V ženách zazářila domácí Meredith Kessler, která v běžecké části utekla Britce Swallow, která brala druhé místo. Trojici nejlepších žen doplnila Heather Wurtele. I v ženském startovním poli nebylo o zvučná jména nouze. Kromě trojice jmenovaných, figurovala v závodě taková jména jako Mary Beth Elis, Julie Dibens Becca Keat, Linsey Gorbin a další.

Hodnocení:
Přečteno 540x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl