Zell am See v roce 2015 bude hostit Světový šampionát v půlce

15.04.2014 -
Minulý rok vedení WTC rozhodlo, že dějiště MS v Ironmanu 70.3 nebude mít stálé místo, ale bude se každoročně obměňovat napříč kontinenty.

Pojetí MS v půlce má stále nejasný koncept a ke své starší sestře, tedy MS na Havaji se zatím nepřibližuje. Poloviční ironman láká mnohé závodníky, ať už ty, co půlku berou jako přípravu na ironmana, či závodníky z krátkého triatlonu, kteří si půlkou zpestří přípravu. Ale má půlka patřičnou prestiž? WTC v roce 2006 uspořádalo mistrovství světa v polovičním Ironmanu v americkém Clearwateru, aby poloviční Ironman nabil na významu. Ovšem nešťastné bylo datum závodu (11. 11.), protože většina světové špičky již měla zaslouženou dovolenou po Havaji. V roce 2006 Havaj ovládl Němec Stadler a na půlce zazářil Craig Alexander. Až do roku 2010 místo konání bylo na rovinaté trati amerického Clearwateru a právě pátý ročník MS hostil Clearwater naposledy! WTC rozhodlo, že půlka musí být více atraktivní a další ročník bude ve městě kasin -  v Las Vegas i novém termínu a to před Havají! 


Las Vegas? Vždyť to je jedno z nejteplejších míst Ameriky! Znělo ze všech stran. Přesto si WTC stálo za svým názorem, že ve městě zábavy a nekonečného hazardu se bude MS v půlce přímo vyjímat. A vyjímalo se tři roky! Start závodu byl naplánovaný na ranní hodiny, tratě byly spravedlivější než na předchozím místě, přesto drtivé pole závodníků tvoří amatéři a pro ně byl závod očistcem.

Po třech letech WTC rozhodlo, že MS v půlce se bude konat každý rok na jiném místě, kde se již tradičně koná Ironman nebo Ironman 70.3.  Letošním místem konání bude kanadský Mont Tremblant.

A v roce 2015 bude dějiště MS hostit nějaký evropský podnik. Ale jaký? Do úzkého výběru se dostala čtveřice možných (Ironman 70.3 Haugesund,Luxemburg,Nice a Zell am See). Poslední jmenované místo obdrželo minulý týden zelenou kartu a bude definitivně hostit světový šampionát v roce 2015.  Malebné Zell am See je dobrou volbou, tratě jsou zde rychlé a o skvělé výkony nebude jistě nouze. 

Hodnocení:
Přečteno 489x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek