Zell am See v roce 2015 bude hostit Světový šampionát v půlce

15.04.2014 -
Minulý rok vedení WTC rozhodlo, že dějiště MS v Ironmanu 70.3 nebude mít stálé místo, ale bude se každoročně obměňovat napříč kontinenty.

Pojetí MS v půlce má stále nejasný koncept a ke své starší sestře, tedy MS na Havaji se zatím nepřibližuje. Poloviční ironman láká mnohé závodníky, ať už ty, co půlku berou jako přípravu na ironmana, či závodníky z krátkého triatlonu, kteří si půlkou zpestří přípravu. Ale má půlka patřičnou prestiž? WTC v roce 2006 uspořádalo mistrovství světa v polovičním Ironmanu v americkém Clearwateru, aby poloviční Ironman nabil na významu. Ovšem nešťastné bylo datum závodu (11. 11.), protože většina světové špičky již měla zaslouženou dovolenou po Havaji. V roce 2006 Havaj ovládl Němec Stadler a na půlce zazářil Craig Alexander. Až do roku 2010 místo konání bylo na rovinaté trati amerického Clearwateru a právě pátý ročník MS hostil Clearwater naposledy! WTC rozhodlo, že půlka musí být více atraktivní a další ročník bude ve městě kasin -  v Las Vegas i novém termínu a to před Havají! 


Las Vegas? Vždyť to je jedno z nejteplejších míst Ameriky! Znělo ze všech stran. Přesto si WTC stálo za svým názorem, že ve městě zábavy a nekonečného hazardu se bude MS v půlce přímo vyjímat. A vyjímalo se tři roky! Start závodu byl naplánovaný na ranní hodiny, tratě byly spravedlivější než na předchozím místě, přesto drtivé pole závodníků tvoří amatéři a pro ně byl závod očistcem.

Po třech letech WTC rozhodlo, že MS v půlce se bude konat každý rok na jiném místě, kde se již tradičně koná Ironman nebo Ironman 70.3.  Letošním místem konání bude kanadský Mont Tremblant.

A v roce 2015 bude dějiště MS hostit nějaký evropský podnik. Ale jaký? Do úzkého výběru se dostala čtveřice možných (Ironman 70.3 Haugesund,Luxemburg,Nice a Zell am See). Poslední jmenované místo obdrželo minulý týden zelenou kartu a bude definitivně hostit světový šampionát v roce 2015.  Malebné Zell am See je dobrou volbou, tratě jsou zde rychlé a o skvělé výkony nebude jistě nouze. 

Hodnocení:
Přečteno 485x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně