V Panamě kralovali Javier Goméz a Angela Naeth

16.02.2014 -
V Panamě je dobojováno! Z vítězství se radoval olympionik Javiér Goméz a specialistka na střední triatlon Angela Naeth. Čtěte více!

Javier Goméz se do toho opřel hned od úvodní plavecké části a okamžitě se objevil na čele startovního pole. Nakonec rychlé tempo akceptoval pouze Belgičan Axel Zeebroek. Přesto hlavní adepti na přední umístění neztráceli mnoho. Cyklistická část patřila americké star Starykowiczi, který zaznamenal nový traťový rekord (2:02,25). Goméz ztratil čtyři minuty a od prvních kilometrů závěrečného půlmaratónu bylo jasné, že nenechá nic náhodě. Nasadil ostré tempo a dal jasně najevo, že patří mezi nejlepší běžce v triatlonovém světě.  S naprostou převahou dominoval i běžecké části a suverénně zvítězil ve třetím ročníku stále populárnějšího závodu. Druhé místo bral šampión z Texasu Matt Chrabot. Bronz patří Francouzi Bertrandu Billardovi z Francie. Starykowicz se v běhu propadl až na páté místo v celkovém pořadí. Loňský vítěz Oscar Galindez obsadil sedmé místo a vítěz prvního ročníku Bevan Docherty se do cíle nepodíval.

Mezi ženami kralovala Kanaďanka Angela Naerth, která zvítězila i na premiérovém ročníku. Druhé místo brala Britka Catriona Morrison a třetí místo obsadila svěřenkyně Luboše Bílka nadějná Němka Svenja Bazlen. Veteránka Natascha Badmann obsadila v konečném pořadí osmé místo. Loňská vítězka Heather Wurtele se stejně jako Docherty do cíle nepodívala.

Hodnocení:
Přečteno 631x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza