V Panamě kralovali Javier Goméz a Angela Naeth

16.02.2014 -
V Panamě je dobojováno! Z vítězství se radoval olympionik Javiér Goméz a specialistka na střední triatlon Angela Naeth. Čtěte více!

Javier Goméz se do toho opřel hned od úvodní plavecké části a okamžitě se objevil na čele startovního pole. Nakonec rychlé tempo akceptoval pouze Belgičan Axel Zeebroek. Přesto hlavní adepti na přední umístění neztráceli mnoho. Cyklistická část patřila americké star Starykowiczi, který zaznamenal nový traťový rekord (2:02,25). Goméz ztratil čtyři minuty a od prvních kilometrů závěrečného půlmaratónu bylo jasné, že nenechá nic náhodě. Nasadil ostré tempo a dal jasně najevo, že patří mezi nejlepší běžce v triatlonovém světě.  S naprostou převahou dominoval i běžecké části a suverénně zvítězil ve třetím ročníku stále populárnějšího závodu. Druhé místo bral šampión z Texasu Matt Chrabot. Bronz patří Francouzi Bertrandu Billardovi z Francie. Starykowicz se v běhu propadl až na páté místo v celkovém pořadí. Loňský vítěz Oscar Galindez obsadil sedmé místo a vítěz prvního ročníku Bevan Docherty se do cíle nepodíval.

Mezi ženami kralovala Kanaďanka Angela Naerth, která zvítězila i na premiérovém ročníku. Druhé místo brala Britka Catriona Morrison a třetí místo obsadila svěřenkyně Luboše Bílka nadějná Němka Svenja Bazlen. Veteránka Natascha Badmann obsadila v konečném pořadí osmé místo. Loňská vítězka Heather Wurtele se stejně jako Docherty do cíle nepodívala.

Hodnocení:
Přečteno 631x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně