Ironman 70.3 Panama nabídne strhující podívanou

13.02.2014 -
Ironman Panama 70.3 nabídne zajímavou podívanou, ve startovní listině figurují medailisté z Olympijských her či výrazné postavy havajského ironmana. Čtěte více …

V Panamě se pravidelně schází špička světového triatlonu. Největší mediální pozornost Panama zažila při svém premiérovém ročníku v roce 2012, kdy se na startu objevil Lance Armstrong. Armstrong tehdy obsadil druhé místo, kdy nestačil pouze ne skvěle běžícího Bevana Dochertyho. Za Armstrongem finišují taková jména jako Henning či Lieto. Ve stejném roce se v Panamě představila i Radka Vodičková, která obsadila 11.místo. Z vítezství se radovala Kanaďanka Angela Naeth.

O rok později Panama přivítala opět světová jména a všechny soupeře zaskočil Argentinec Oscar Galindez, který na druhé místo odsunul padlého šampióna Bevana Dochertyho. V ženách závod ovládla opět Kanaďanka, tentokrát známější Heather Wurtele. Stříbrnou příčku brala vycházející hvězda loňské sezóny Dánka Camilla Pedersen. Třetí byla rychlonohá Kelly Williamson.

Letošní startovní listina nabídne opět strhující podívanou napříč generacím i triatlonovým zaměřením. Mezi muži nechybějí šampióni z minulých ročníků – Bevan Docherty i Oscar Galindez. S číslem tři do závodu vyrazí Richie Cunningham, který na předchozích dvou ročnících obsadil vždy třetí místo. Jako ikona dlouhého triatlonu v Panamě startuje i ,,nad-cyklista´´ a držitel cyklistického ironmanského maxima Andrew Starykowicz. Na přední příčky pomýšlí i ikona, tentokrát olympijského triatlonu – medailista z londýnských her Španěl Javiér Goméz. Držet krok s Gomézem má v úmyslu i bývalý soupeř Tim Don.

Mezi ženami loňské umístění obhajuje Heather Wurtele a představí se i vítězka prvního ročníku Angela Naeth. Z hvězd dlouhého triatlonu se představí Američanka Merry Beth Ellis, či Heather Jackson a nechybí legenda havajského ironmana šestinásobná vítězka Švýcarka Natasha Badmann. O přední umístění bude jistě usilovat i Němka vedená Lubošem Bílkem Svenja Bazlen. 

Hodnocení:
Přečteno 445x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek