Ironman 70.3 Panama nabídne strhující podívanou

13.02.2014 -
Ironman Panama 70.3 nabídne zajímavou podívanou, ve startovní listině figurují medailisté z Olympijských her či výrazné postavy havajského ironmana. Čtěte více …

V Panamě se pravidelně schází špička světového triatlonu. Největší mediální pozornost Panama zažila při svém premiérovém ročníku v roce 2012, kdy se na startu objevil Lance Armstrong. Armstrong tehdy obsadil druhé místo, kdy nestačil pouze ne skvěle běžícího Bevana Dochertyho. Za Armstrongem finišují taková jména jako Henning či Lieto. Ve stejném roce se v Panamě představila i Radka Vodičková, která obsadila 11.místo. Z vítezství se radovala Kanaďanka Angela Naeth.

O rok později Panama přivítala opět světová jména a všechny soupeře zaskočil Argentinec Oscar Galindez, který na druhé místo odsunul padlého šampióna Bevana Dochertyho. V ženách závod ovládla opět Kanaďanka, tentokrát známější Heather Wurtele. Stříbrnou příčku brala vycházející hvězda loňské sezóny Dánka Camilla Pedersen. Třetí byla rychlonohá Kelly Williamson.

Letošní startovní listina nabídne opět strhující podívanou napříč generacím i triatlonovým zaměřením. Mezi muži nechybějí šampióni z minulých ročníků – Bevan Docherty i Oscar Galindez. S číslem tři do závodu vyrazí Richie Cunningham, který na předchozích dvou ročnících obsadil vždy třetí místo. Jako ikona dlouhého triatlonu v Panamě startuje i ,,nad-cyklista´´ a držitel cyklistického ironmanského maxima Andrew Starykowicz. Na přední příčky pomýšlí i ikona, tentokrát olympijského triatlonu – medailista z londýnských her Španěl Javiér Goméz. Držet krok s Gomézem má v úmyslu i bývalý soupeř Tim Don.

Mezi ženami loňské umístění obhajuje Heather Wurtele a představí se i vítězka prvního ročníku Angela Naeth. Z hvězd dlouhého triatlonu se představí Američanka Merry Beth Ellis, či Heather Jackson a nechybí legenda havajského ironmana šestinásobná vítězka Švýcarka Natasha Badmann. O přední umístění bude jistě usilovat i Němka vedená Lubošem Bílkem Svenja Bazlen. 

Hodnocení:
Přečteno 436x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně