Ironman 70.3 Panama nabídne strhující podívanou

13.02.2014 -
Ironman Panama 70.3 nabídne zajímavou podívanou, ve startovní listině figurují medailisté z Olympijských her či výrazné postavy havajského ironmana. Čtěte více …

V Panamě se pravidelně schází špička světového triatlonu. Největší mediální pozornost Panama zažila při svém premiérovém ročníku v roce 2012, kdy se na startu objevil Lance Armstrong. Armstrong tehdy obsadil druhé místo, kdy nestačil pouze ne skvěle běžícího Bevana Dochertyho. Za Armstrongem finišují taková jména jako Henning či Lieto. Ve stejném roce se v Panamě představila i Radka Vodičková, která obsadila 11.místo. Z vítezství se radovala Kanaďanka Angela Naeth.

O rok později Panama přivítala opět světová jména a všechny soupeře zaskočil Argentinec Oscar Galindez, který na druhé místo odsunul padlého šampióna Bevana Dochertyho. V ženách závod ovládla opět Kanaďanka, tentokrát známější Heather Wurtele. Stříbrnou příčku brala vycházející hvězda loňské sezóny Dánka Camilla Pedersen. Třetí byla rychlonohá Kelly Williamson.

Letošní startovní listina nabídne opět strhující podívanou napříč generacím i triatlonovým zaměřením. Mezi muži nechybějí šampióni z minulých ročníků – Bevan Docherty i Oscar Galindez. S číslem tři do závodu vyrazí Richie Cunningham, který na předchozích dvou ročnících obsadil vždy třetí místo. Jako ikona dlouhého triatlonu v Panamě startuje i ,,nad-cyklista´´ a držitel cyklistického ironmanského maxima Andrew Starykowicz. Na přední příčky pomýšlí i ikona, tentokrát olympijského triatlonu – medailista z londýnských her Španěl Javiér Goméz. Držet krok s Gomézem má v úmyslu i bývalý soupeř Tim Don.

Mezi ženami loňské umístění obhajuje Heather Wurtele a představí se i vítězka prvního ročníku Angela Naeth. Z hvězd dlouhého triatlonu se představí Američanka Merry Beth Ellis, či Heather Jackson a nechybí legenda havajského ironmana šestinásobná vítězka Švýcarka Natasha Badmann. O přední umístění bude jistě usilovat i Němka vedená Lubošem Bílkem Svenja Bazlen. 

Hodnocení:
Přečteno 446x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.