Alexander a Moffatt ovládli Ironman 70.3 Geelong

10.02.2014 -
Fenomenální Craig Alexander ovládl australskou půlku Geelong a svá slova o ukončení kariéry bere zpět. V ženách zvítězila bronzová medailistka z Pekingu Emma Moffatt. Více informací v článku.

Po nevydařeném představení na Mistrovství světa na Havaji trojnásobný vítěz Craig Alexander oznámil, že loňská Havaj pro něj byla tou poslední. Za nedlouho svá slova bral zpět a už spřádá plány na zisk čtvrtého titulu. Letošní sezónu zahájil na Ironman 70.3 Auckland, kde se musel spokojit s celkovým sedmým místem, z vítězství se radoval nakonec olympionik Jan Frodeno.

O víkendu se Alexander postavil na svůj druhý letošní start a své vystoupení úspěšně proměnil ve vítězství. Druhé místo bral jeho krajan Tim Reed, který podlehl Alexandrovi až v běžecké části. Trojici na stupních vítězů doplnil rovněž Australan Brad Kahlefeldt, který zaznamenal nejlepší běžecký čas dne.

V ženách se ve startovní listině objevila veleúspěšná triatlonistka dvojnásobná mistryně světa a bronzová olympionička z Pekingu Emma Moffatt. Emma Moffatt si jela po startovním výstřelu svůj závod a stylem start-cíl suverénně ovládla letošní ročník Ironman 70.3 Geelong. Druhé místo brala zkušená Rebecca Hoschke. Bronzovou příčku obsadila Lisa Marangon.

Dalším závodem ze série Ironman bude 16.2. Ironman 70.3 Panama, tento závod bývá tradičně velmi dobře obsazený a 1.3. se můžeme těšit na Ironman New Zealand, kde startuje i Petr Vabroušek.