Nový severský přírůstek v seriálu Ironman

31.01.2014 -
V seriálu Ironman přibyla nová evropská půlka. Doplní tak významné severské závody. Kde a kdy se bude nový závod konat? To se dočtete v článku.

Seriál Ironman dobývá sever Evropy! Je to logická volba, protože bohatý sever nabízí značný marketingový prostor a stále se rozrůstající seriál Ironman je si toho bez pochyb vědom. Severská invaze začala v roce 2012, kdy se nově do seriálu Ironman připojily dva závody. Ironman Kalmar, ten rychle získal na oblibě, a to především kvůli rychlým časům, který se ve švédské letní destinaci dosahují. Ve stejném roce se do kolotoče Ironman přidala i norská půlka, kterou zatím vždy ovládl Filip Ospalý.

Challenge Family nabízelo rovněž dva severské závody. Challenge Copenhagen a Challenge Aarhus, oba ale v roce 2013 Ironman skoupil. Minulý rok se již v Kodani závodilo na Ironman Copenhagen a pro letošní rok půlka v Aarhusu je nově Ironman 70.3 Aarhus. A zdá se, že sever stále není dobyt. Na rok 2014 je vypsaný nový závod, tentokrát půlka v dánském Kronborgu. Závod je naplánovaný na 14. září a koliduje hned se dvěma dalšími závody. S nově přidaným Ironman 70.3 Reugen  a s Ironman Wales.

Proč tedy volit právě Ironman 70.3 Kronborg? Závod láká jedinečnou atmosférou historického města s dominantou renesančního zámku, která slouží jako opevnění města. V Dánsku vždy bývá nezapomenutelná závodní atmosféra i vysoký stupeň organizace závodu. Z Prahy do Kronborgu je to necelých 850km, ale s použitím trajektu, pakliže se chcete vyhnout trajektu, tak se trasa prodlouží o 300 kilometrů

Registrace je otevřená od minulého týdne. 

Hodnocení:
Přečteno 630x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek