Ospalý na Ironman 70,3 Miami doběhl na vynikajícím druhém místě

27.10.2013 -
Český triatlonista Filip Ospalý doběhl druhý na polovičním ironmanovi v Miami na Floridě. Hlavu musel sklonit jen před vítězným Novozélanďanem Terenzem Bozzonem. Teď ho čeká regenerace a 2. listopadu se v Panama City postaví na start svého prvního ironmana.

Ospalý poslední měsíc v přípravě tvrdě dřel. Počasí v tuzemsku mu přálo, získal pořádný hlad po vítězství a na Floridu odlétal s cílem bojovat o nejvyšší příčky.

A to se mu povedlo. 1,9 kilometru plavání zvládl za 24:04, 90 kilometrů na kole za 2:05:19 a závěrečný běžecký půlmaraton za 1:11:42. Celkový čas 3:43:12 stačil na druhé místo. Za vítězným Terenzem Bozzonem z Nového Zélandu zaostal elitní český triatlet o necelé dvě minuty. Třetí doběhl Němec Nils Frommhold.

Ospalého teď čeká odpočinek, regenerace a během týdne se přesune do Panama City. Tam ho za šest dnů čeká jeho první ironman.

Závod žen ovládla Dánka Helle Frederiksenová před Eimear Mullanovou z Irska a Katrien Verstuyftovou z Belgie.

Výsledky: Ironman 70.3 Miami

Muži: 1. Terenzo Bozzone (NZL) 3:41:17, 2. Filip Ospalý (ČR) 3:43:12, 3. Nils Frommhold (Něm) 3:44:15.

Ženy: 1. Helle Frederiksenová (Dán) 4:03:38, 2. Eimear Mullanová (Ir) 4:12:39, 3. Katrien Verstuyftová (Bel) 4:16:24