Las Vegas - město kasin, vítá účastníky mistrovství světa

5.09.2013 -
Do Las Vegas letos opět přijedou ty nejzvučnější triatlonové ikony z celého světa. Česká republika má letos pouze reprezentanty ve věkových kategoriích. Filip Ospalý se v Las Vegas neobjeví. Kdo je hlavním adeptem na zisk světového titulu? Kdo z Čechů se představí? Více v článku.

O Las Vegas

Uměle vytvořené město v nevadské poušti je proslulé jako město hazardu. WTC před třemi roky rozhodla, že zatraktivní místo konání mistrovství světa v ironmanu 70.3 a přesune dějiště z Clearwateru do Las Vegas. Zdali toto rozhodnutí bylo správné je evidentní po dvou ročnících konání – letos je Las Vegas naposledy! Pekelné klimatické podmínky nejsou pro každého, k tomu náročný profil tratě a pro Evropany náročná logistika, tyto a další argumenty přesvědčili vedení WTC k razantní změně. Od příštího roku se dějiště bude konat na tradičních místech, které se budou každoročně obměňovat. Příští konání hosti kanadský MonteTrembland.

Kdo vyhrál minulý rok

Minulý rok se o svůj double na horké nevadské půdě pokoušel Craig Alexander. Titul mistra světa mu ale vyfoukl Sebastian Kienle, který nevídaným způsobem odskočil soupeřům v cyklistické části a svůj únik dotáhl vítězně až do konce. V ženách zvítězila Leanda Cave, která o měsíc později dominovala i v Koně a zaznamenala tak mistrovský double.

Letošní pole favoritů

V Las Vegas se střetnou tradiční ironmanské ikony (Alexander, Kienle,Schildknecht, O´Donnell, Arnouts, Potts) se specialisty spíše na poloviční tratě (Michael Raelert, Sundberg, Docherty,Gambles, Bozzone a další) a super rychlíky z olympijského triatlonu (Frodeno, Vasiliev, Nicholls, Mcmahon). Při pohledu do startovní listiny není o zvučná jména nouze! Podle výsledků a projevů se dají nejvíce favorizovat rychlonozí odchovanci olympijského triatlonu. Jedno jméno přeci jen chybí a to je Eneko Llanos, ten letos má výtečnou formu, k tomu ho netrénuje nikdo jiný než několikanásobný havajský vítěz Mark Allen a jistě střádají plány do Kony.

V ženách nechybí loňská šampiónka Leanda Cave. Soupeřkami jí budou silné a houževnaté Němky (Tajsich,Balzen) či Rakouská suverénka letošní sezóny Lisa Huetthaler. Takřka na domácí půdě se bude chtít v dobrém světle představit Emma Kate Lidbury či Kelly Williamson. Stejně jako v mužském závodě, tak i u žen budou k vidění závodnice olympijského triatlonu například Lisa Norden – medailistka z olympiády či Daniela Ryf, která dominovala ve Wiesbadenu.

(Lisa Norden) 

České stopy

České stopy jsou letos pouze ve věkových kategoriích:

Petra Jiránková F 35-39

Roman Malivánek M40-44

Pavel Paták M40-44

Tomáš Přitasil 40-44

 

startovní listina ZDE

 

Hodnocení:
Přečteno 636x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!