Challenge - Family oficiálně představilo nový projekt: The Championship

24.04.2016 -
Dlouhou dobu se v triatlonových kuloárech šuškalo o tom, kdy Challenge – Family bude mít své mistrovství světa. A teď je to tady! Velká tisková konference proběhla ve středu v slovenském Šamoríně, kde byl představen nový koncept – The Championship.

Tento týden proběhla v multisportovním rezortu x-bionic sphere Šamorín velká tisková konference, kde představitelé Challenge – Family zveřejnili zásadní novinku – The Championship. Mistrovství světa pod křídly Challenge, které si klade ambice konkurovat těm nejprestižnějším závodům světa. „Jsme moc rádi, že vize tohoto projektu konečně nabrala konkrétní obrysy. V místním rezortu jsme našli ideální podmínky pro uspořádání premiéry velkého svátku světového triatlonu pod hlavičkou Challenge family,“ řekl na tiskové konferenci Zibi Szlufcik, šéf Challenge family.

X-bionic Sphere nabízí v současné době prostor pro vrcholné sportovní soutěže 27 olympijských disciplín a stále plánuje nové dostavby. Majitel rezortu Mario Hoffmann k tomu dodává: „Šamorín leží v srdci Evropy a my máme ambice pořádat akce světové úrovně. Triatlonový šampionát je pro nás velmi důležitý a jsme rádi, že tuto akci můžeme u nás hostit. Velké díky patří všem, kdo se podíleli a podílejí na realizaci vize, kdy se sny stávají skutečností,“ řekl. Bývalý kajakář je mistrem světa ve vytrvalostních dostihových disciplínách a na tiskové konferenci prozradil, že se pilně připravuje na letošní srpnový halfironman na půdě rezortu. „Triatlon mi dává zabrat víc než ježdění na koni, ale snažím se trénovat. Doufám, že bych mohl zajet pod pět hodin,“ netají své ambice.

The Championship se bude konat na poloviční distanci, tedy na tratích: 1,9 – 90 – 21,1 a účast je podmíněná kvalifikační procedurou. Stejně jako konkurenční Ironman, tak i Challenge bude mít dvě kategorie – Profesionálové a věkové kategorie. Profesionálové se mohou kvalifikovat ze závodů typu Ironman, Challenge i ITU. Automaticky se kvalifikují následující závodníci: prvních pět z celkového pořadí na letošních Olympijských hrách a první trio finálového rankingu Světové série. Dále první tři z MS ITU long distance triathlon, 5 míst z Ironman Hawaii a 3 kvalifikační místa z MS Ironman 70.3. Ostatní závodníci si musí vyjet slot v období počínaje Fuerteventurou 2016 a konče závodem v Rimini 2017.

Motivací pro nejrychlejší triatlonisty a triatlonistky mohou být i nemalé prizemoney. Prvních deset profesionálů a profesionálek si rozdělí 75.000 EUR, vítěz bere 30.000 EUR.

Age group má kvalifikační systém velmi podobný jako je v Ironmanu. Právo startu má vždy prvních šest závodníků své kategorie na závodech Challenge. Opět v období Fuerteventura 2016 až Rimini 2017. Obdobně jako Ironman má více slotů na svém kontinentálním mistrovství, tak i Challenge přichází se zdvojeným množstvím slotů. Pro letošní rok tímto závodem bude Challenge Šamorín. Challenge přichází i s možností startu štafet (muži, ženy, smíšené družstvo).

Podrobné informace najdete na www.thechampionship2017.com

Hodnocení:
Přečteno 740x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.