Challenge Wanaka ovládli Allen s Van Vlerken

23.02.2016 -
Tento víkend byl ve znamení legendárního podniku Challenge Wanaka, který hostí Nový Zéland. Z vítězství se radoval domácí mladík Dougal Allan. Mezi ženami triumfovala zkušená Nizozemka Van Vlerken. Čtěte více nejen o Challenge Wanaka

Na Novém Zélandu se od roku 2008 koná Challenge Wanaka. Závod, na kterém má dobrou bilanci i český borec Petr Vabroušek. Nejlépe zde finišoval třetí a to v roce 2009. Letošní ročník nabídl zajímavou podívanou, vždyť ve startovní listině figurovala německá legenda Maik Twelsiek, který neskrýval před závodem vysoké ambice. Z Němců vysoko myslel Per Bittner. S číslem jedna do závodu vyrazil i obhájce loňského vítězství Dylan McNeice, který tradičně úvodních 3,8km proměnil ve one man show. Plaveckou částí prolétl za neskutečných 43:30. Druhému Twelsiekovi nadělil přes pět minut! Krajan Dougal Allan ztratil přes 11 minut. Přesto cyklistická část zamíchala v průběžném pořadí. McNeice se začal pořadím propadat, Allan si připravoval dobrou pozici na závěrečný běh. Svižné běžecké tempo a maratón za 2:57 vynesl Allanovi životní vítězství. Druhé místo obsadil Němec Twelsiek. Trio nejlepších doplnil Američan Russell, který zaznamenal nejrychlejší běžecký čas dne (2:54). 18. místo v celkovém pořadí obsadil Čech Michal Šafář, který vybojoval ve své věkové kategorii M30-34 pěkné 4. místo. Ženský závod měl pouze dvě adeptky na bednu a to veteránku Vlerken a Britku Siddall. Obě zmiňované se postaraly o malé triatlonové drama. Prakticky celý závod si byly na dohled. Vítězně z této dvojice vzešla zkušenější Vlerken. Druhé místo brala Britka Siddall. Třetí je se ztrátou jedné hodiny Australanka Meredith Hill. Šesté místo v celkovém pořadí obsadila Michaela Klasková, která ovládla kategorii 20-29 let.

U protinožců se konal Husky triathlon na tratích 2-83-20. Startovní listina nabídla zajímavá jména. Mužský závod měl na startu hned dva havajské vítěze Alexandra s Jacobsem. V ženách byla favoritkou Mel Hauschildt. Parádní formu zaznamenal trojnásobný šampión z Kony – veterán Craig Alexander, který nedal mladším soupeřům šanci. Druhé místo obsadil Pete Jacobs. Bronz patří Bradu Kahlefeldtovi. Mezi ženami jasně dominovala rychlonohá Mel Hauschildt. Fantastickou práci odvedla Radka Vodičková, která opět stanula na pódiu, tentokrát brala stříbro. Trio nejlepších doplnila Michelle Bremer.