Challenge family dál posiluje

17.12.2015 -
Před několika týdny přišla skvělá zpráva o tom, že slovenský Šamorín se oblékne do kabátku Challenge Family. Největší konkurence Ironmana ale posílila i o další závody. Které? To se dočtete v článku.

V evropském kalendáři se nyní nachází 18 závodů v kabátku Challenge. Sezóna startuje na Kanárských ostrovech, v oblíbené tréninkové destinaci Fuerteventura v resortu Playtas. Tento závod je spíše komorní akcí pro pár nadšenců. Tamní tratě jsou kopcovité a triatlonisty sužuje silný vítr. Přesto tento závod je skvělým „otevírákem“ sezóny. Závod se v roce 2016 bude konat 23. dubna. V květnu má Challenge hned dvě akce a to půlky v Rimini (8.5.) a Salou Costa (29.6.). Novinkou pro příští rok je „full distance“ v Benátkách, který nabídne rychlou trať v překrásném prostředí přímořského historického města. Termín závodu byl stanovený na 5. června. V červnu se konají další tři akce: v Dánsku Challenge Herning na tratích půlky i celého ironmana. Následuje německá klasika Heilbronn. Zde můžete závodit na půlce nebo olympijské vzdálenosti. Posledním červnovým závodem je novinka Challenge Galwey. Surová irská příroda je hlavním tahákem tohoto závodu. Triatlonový festival se koná přes celý víkend a závodí se od olympijského triatlonu, přes půlku a vyvrcholí to závodem na plné distanci.

Červenec má dva termíny: 17.7. se koná Challenge Roth, triatlonový svátek na nejrychlejší trati světa, který je vyprodaný během několika minut a který přitahuje pozornost celého světa. O týden později 24.7. se koná Challenge Poznan, tentokrát se statutem ETU mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu. Závodí se ale i na půlce, to vše v jeden den 24.7. Srpen startuje 6.8. novým závodem Challenge Fredericia v Dánsku na poloviční vzdálenosti. Obnovený závod má Regensburg, dříve pod křídly Ironman, nyní Challenge. V Řeznu se bude závodit pouze na plné vzdálenosti. 21. srpna se pojede první ročník Challenge Samorin. Loni se konal v rámci českého poháru a z vítezství se radoval Filip Ospalý, příští sezónu bude Šamorín v atraktivním kalendáři Challenge Family. Koncem srpna se bude konat taky nový závod, tentokrát v Norsku v Tonsberg. V září jsou hned tři významné akce: počátkem září je Challenge Walchsee v rámci ME ETU ve středním triatlonu. O týden později se uskuteční nejstarší evropský podnik Challenge Almere, pro příští rok pouze na plné distanci.

Žhavou novinkou je Challenge Gran Canaria, oblíbená zimní destinace se bude konat jako půlka. Datum byl vyhrazen na 17. září. V říjnu končí evropská sezóna dvěma závody: čím dál tím oblíbenější půlkou na Mallorce, posledním závodem je Challenge Forte Village na Sardinii.

 

Hodnocení:
Přečteno 709x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer