Challenge Laguna Phuket ovládli Švýcaři

29.11.2015 -
Legendární triatlon na Phuketu již zná své vítěze. V závodě dominovali Švýcaři. V silné konkurenci se dokázali prosadit Reudi Wild a Simone Braendli. Radka Vodičková opět vybojovala pódiové umístění. Více informací v článku

Na Phuketu se každoročně koná triatlonový festival, který vyvrcholí závodem na polovičních distancích. Tomuto závodu ale předchází kratší závod Laguna Phuket triathlon, který se konal minulý týden. Závod je ideálním „rozehřívacím“ závodem, který se koná na distancích 1,8 – 55 – 12. Tento závod se koná již od roku 1994 a historie pamatuje takové triatlonové osobnosti jako je Craig Alexander, Greg Welch, či Jan Frodeno. Česká republika zde má trojnásobný vítězný zápis v podobě Radky Vodičkové, která zde panovala v roce 2009, 2011 a 2012. V letošním roce se zde v dobré formě představil Michael Raelert, kterému podlehl druhý Wild a třetí Hayes. V ženách zvítězila Simone Braendli. Oba vítězové si dělali zálusk na prestižní double – tedy opanovat oba závody. 

Hlavní závod, který se konal na poloviční distanci, nabídl velmi zajímavou podívanou v podobě nabité startovní listiny. Hlavním favoritem byl Němec Michael Raelert. Adeptů na pódium ale byla celá řada: Aernouts, O´Donnell, Cunnama či Ital Cigana, ti všichni mysleli na přední umístění. Raelert kýženého doublu nedosáhl a po plavecké části ze závodu odstoupil. Uvolnil tak pozici rivalovi Wildovi, který si spravil chuť a ovládl tak letošní ročník. Druhé místo a to díky nejrychlejšímu běžeckému výkonu dne vybojoval Belgičan Bart Aernouts. Trio nejlepších na piedestalu doplnil Ital Alberto Casadei. Mezi ženami zvítězila Braendli, která dosáhla ceněného doublu. O minutu po Švýcarce finišovala Britka Jodie Swallow. Třetí místo obsadila Radka Vodičková, která se tímto závodem rozloučila se sezónou 2015. Závod se musel obejít bez předchozí čtyřnásobné vítězky Australanky Melissy Hauschildt, která na Phuketu dominovala od roku 2011.

Kompletní výsledky ZDE

 

Hodnocení:
Přečteno 473x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?