V Dubaji se prosadili Bozzone s Ryf

1.03.2015 -
V nesmírně nabité konkurenci se na Challenge Dubai prosadili Terenzo Bozzone a Daniela Ryf. Na startu se sešla kompletní špička napříč triatlonovými distancemi. Čtěte více

Challenge-family koncem minulého roku přišlo se slibným projektem TripleCrown. Je to série tří závodů pořádaných na Blízkém Východě. Jedná se o Challenge Dubai, Challenge Oman a celá akce vyvrcholí na Challenge Bahrain. Závodník, který v součtu těchto tří závodů bude mít nejvíce bodů, dostane tučnou odměnu ve výši jednoho miliónu Dolarů. A tento víkend byl na programu první díl této mini série – Challenge Dubai. Na startu se sešla triatlonová smetánka napříč triatlonovými distancemi. Chyběl pouze Kienle s Frodenem. Frodeno měl nedávno pád na kole a léči nalomenou pánev.

V mužském startovním poli nebyl jasný favorit. Triatlonový svět očekával bitvu mezi Michaelem Realertem, který zvítězil v rekordním čase v Bahrainu a universálem Javierem Gomézem, přesto ale adeptů na vítězství bylo více. I přes nepříjemné povětrnostní podmínky se s tamní tratí nejlépe vypořádal Novozélanďan Terenzo Bozzone, který i přes časovou penalizaci se v cíli objevil jako první v rychlém čase 3:45,45. Druhé místo bral Australan Tim Reed (+1min). Třetí místo obsadil favorizovaný Michael Raelert (+1:30). Javier Goméz ze závodu odstoupil po cyklistické části. Na závod se připravoval i Filip Ospalý, který ale finišoval jako 35. závodník v celkovém pořadí se ztrátou více než 17 min na prvního Bozzoneho.

V ženách suverénně dominovala švýcarská star Daniela Ryf. Stříbrná byla Američanka Heather Wurtele. Pro bronz si doběhla sympatická Dánka Helle Frederiksen. Původně ve startovní listině figurovaly i Vodičková s Reed, nakonec ale v Dubaji nestartovaly. Startoval ovšem přítel Radky Vodičkové Brad Kahlefeldt, kterému ale ve výsledkové listině svítí nepopulární DNF.

Do Dubaje vyrazil i Miroslav Rybáček, který ve své věkové kategorii M25-29 obsadil 2. místo.


výsledky ZDE 

Hodnocení:
Přečteno 840x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen