Kam v Evropě na start? Challenge – family

11.01.2015 -
Třetí díl seriálu "kam na start" se věnuje evropské tour rodiny Challenge. Stále nevíte, kam v Evropě na start? Čtete více

Challenge Fuerteventura (Španělsko – Kanárské ostrovy)

Datum: 25.4.

Typ: půlka (poloviční vzdálenost 1,9-90-21,1)

Status: registrace je otevřená

Otvírákem evropské sezóny je Challenge Fuerteventura,

triatlonisty oblíbený resort Playitas každoročně hostí skromný podnik Challenge Fuerteventura. Vítr a kopcovitý profil kola i běhu dokonale prověří připravenost závodníka na nadcházející sezónu. Zázemí závodu je ale ráj pro triatlonisty. Závod je vhodný spojit s jarním soustředěním.

Challenge Rimini (Itálie) Mistrovství Evropy v ETU

Datum: 24.5.

Typ: půlka

Status: registrace je otevřená

Italské letovisko Rimini již pár let hostí půlku v kabátku Challenge Family.  Plavecká část probíhá v moři v jednom okruhu. Cyklistická část probíhá jedním směrem ve stylu Havaje – tedy tam a zpátky po stejné části. První část závodu mírně stoupá a po otočce začne opět klesat, zpět k moři. Běh se koná na přímořské kolonádě v centru Rimini.

Challenge Salou Costa Daurada (Španělsko) NOVÝ

Datum: 31.5.

Typ: půlka

Status: registrace je otevřená

Dalším závodem, který probíhá v přímořském letovisku je nový závod Salou Costa. Pláž Salou je jedna z nejkrásnějších španělských pláží. Místní organizátoři připravili rychlé tratě. Cyklistická část bude probíhat na rovině ve třech okruzích. Salou se nachází necelou hodinu od Barcelony.

Challenge Denmark (Dánsko) NOVÝ

Datum: 13.6.

Typ: půlka i celý (celý – tradiční ironmanská vzdálenost 3,8-180-42,2)

Status: registrace je otevřená

Po Challenge Copenhagen, které odkoupil seriál Ironman, přichází Dánsko s dalším dlouhým triatlonem Challenge Denmark. Cyklistická část bude probíhat na stejné trati, kde se v roce 2012 proháněli účastníci Grand Tour – Gira d´Italia. Organizátoři slibují rekordní časy a osobní rekordy. Rodinní příslušníci zase ocení nedaleký Legoland, coby největší atrakce Jutlandu.

Challenge Heilbronn (Německo) NOVÝ

 

Datum: 21.6.

Typ: půlka, olympijský triatlon (doplňkový závod)

Status: registrace je otevřená

Německé město Heilbronn tradičně hostí tento triatlonový závod, letos ale poprvé s přízviskem Challenge. Od Němců můžete mít záruku v podobě perfektně zorganizovaného závodu, nabité startovní listiny a výborné atmosféry.

Challenge Roth (Německo)

Datum: 12.7.

Typ: celý

Status: beznadějně vyprodáno

Challenge Roth patří mezi triatlonové světové monumenty. Roth je jedním z nejstarších závodů na světě vůbec. A drží několik světových prvenství! Vůbec poprvé zde byla prolomená magická hranice osmi hodin (Lothar Leder 1996 – 7:57,02). Aktuálně na tamních tratích Andreas Raelert drží světové maximum dosažené na ironmanských tratích (7:41,33 – 2011). Ve stejném roce padlo i ženské světové maximum 8:18,13 v podání Chrissie Wellington. Pakliže plánujete se přihlásit na tento závod, jednejte opravdu rychle! Loni se vyprodal za pouhé 2 minuty!

Challenge Poznan (Poslko)

Datum: 26.7.

Typ: půlka

Status: registrace je otevřená

Polská Poznaň tradičně pořádá triatlonové akce a letos poprvé se představí v novém kabátě Challenge. Místní tratě jsou rychlé a k tomu zde panují dobré klimatické podmínky, takže o prolomení osobních rekordů nebude nouze!

Challenge Walchsee (Rakousko)

Datum: 23.8.

Typ: půlka

Status: registrace je otevřená

Malebné prostředí rakouských alp hostí tradiční podnik Challenge Walchsee. Organizátoři posunuli datum závodu ve snaze předejít hrozbě špatného počasí. Plavecká část probíhá v jezeře Walchsee. V cyklistické části vás pak čeká 1100 výškových metrů převýšení a na běhu se můžete kochat překrásnými pohledy na Tyrolské Alpy.

Challenge Vichy (Francie)

Datum: 30.8.

Typ: celý, půlka, doplňkové závody 

Status: registrace je otevřená

Francouzské Vichy je ideálním místem pro rodinnou dovolenou i pro triatlonové závody. Místní tratě jsou rychlé. Pakliže uvažujete o novém osobním rekordu, Challenge Vichy je možností. Co by mohlo Vaše plány zhatit, je počasí! Může zde foukat silnější vítr, který umí okořenit cyklistickou část. A může zde panovat i tropické počasí. Přesto slunná Francie stojí za uváženou.

Challenge Almere (Holandsko)

Datum: 12.9.

Typ: celý

Status: registrace je otevřená

Závod v Almere je druhým nejstarším závodem v dlouhém triatlonu na světě. Rychlá trať je zárukou dobrých časů. Petr Vabroušek si zde udělal osobní rekord (8:05). Rekord tratě ale drží Jan van der Marel (7:57,46). Pro milovníky chladnějšího počasí je Almere jasnou volbou. V tuto dobu zde hrozí vyšší pravděpodobnost dešťových přeháněk. Společníkem vám bude i silnější vítr, který vane od moře.

Challenge Weymouth (Velká Británie) Mistrovství Evropy v ETU

Datum: 13.9.

Typ: celý

Status: registrace je otevřená

Britské město Wrymouth bude v roce 2015 hostit Mistrovství Evropy ETU v dlouhém triatlonu. Tamní tratě jsou ve znamení „rolling hills“.  Challenge Weymouth navazuje na tradici britského triatlonu, který zažívá obrovský boom.

Challenge Menorca (Španělsko) NOVÝ

Datum: ??

Typ: půlka

Status: registrace zatím není otevřená

Menorca si odbyde svoji triatlonovou premiéru ve velkém stylu, a to v podobě Challenge Menorca. Španělové zatím nepotvrdili datum konání a ani bližší informace o plánovaných tratích. Jakmile bude registrace spuštěná, budeme vás informovat v sekci krátké zprávy.

Challenge Paguera (Španělsko – Mallorca)

Datum: 17.10.

Typ: půlka

Status: registrace je otevřená

Mallorca se stále více snaží přilákat i triatlonisty. Ironman zde má dva podniky, Challenge zatím jeden a to Challenge Paguera. Minulý rok se zde konalo Mistrovství Evropy v ETU. Pakliže chcete završit sezónu ve velkém stylu, pak je Paguera dobrou volbou. Na Mallorce v tuto dobu ještě panuje slušné počasí.

Challenge Sardinia (Itálie – Sardinie)

Datum: 25.10.

Typ: půlka

Status: registrace je otevřená

Sardinie je pro Čechy hůř dostupná destinace, často spojená s drahými hotely. Přesto Sardinie nabízí ty nejkrásnější pohledy, které jsou v Evropě k vidění. Tamní tratě jsou kopcovitého charakteru. Challenge Sardinia je poslední evropskou zastávkou v Challenge Family a dokonalé završení triatlonové sezóny.

 

Hodnocení:
Přečteno 978x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.