Challenge Bahrain startuje již tento víkend!

5.12.2014 -
Challenge Bahrain s hvězdnou účastí a pohádkovým prize money startuje již tento víkend. Česká republika má rovněž své zastoupení, do Bahrajnu se vydal Petr Vabroušek a světoběžnice Radka Vodičková. Kde hledat favorita závodu, či na kolik si přijde vítěz? Nejen to se dočtete v článku.

Slibný projekt Challenge Bahrain si o víkendu odbyde svou premiéru. Pohádkové odměny a přepychový servis přilákal ty nezvučnější jména světového triatlonu jak v mužském, tak i v ženském startovním poli. Není to první závod, který Blízký východ kdy pořádal. Velký ohlas zaznamenal Abu Dhabí international triathlon, který rovněž dokázal na start přilákat nejlepší světové závodníky napříč specializacemi. V dlouhé verzi 3-200-20 se zúčastnila jména jako McCormack, Alexander, Van Lierde, Llanos a podobně. V krátké verzi 1,5-100-10 tučné odměně neodolalo ani bratrské duo Brownlee. Závod v Abu Dhabí ale po pár letech končí. Stejně jako jeho tým Abu Dhabí triathlon team.

Abu Dhabí střídá Bahrajn, který ve spolupráci s Challenge pořádají závod na klasické poloviční distanci (1,9-90-21,1) a stejně jako v Abu Dhabí, hlavní atrakcí podniku je závodní okruh pro F1 Sakhir, kde se nachází i druhé depo a cíl závodu. Druhým velkým lákadlem jsou pohádkové odměny pro první desítku. Vítěz si přijde na 100 000 Dolarů. Vítěz MS v polovičním ironmanu bere 45 000 Dolarů, vítěz z Kony je bohatší o 120 000 Dolarů. Kdo vyhraje šampionát kontinentu (Frankfurt, Melbourne, Texas či Ironman JAR) zbohatne o 30 000 Dolarů.

Na koho se můžeme těšit? Startovní listina nabízí top závodníky světového triatlonu. S číslem jedna do závodu vstupuje aktuální světový šampión z Kony Sebastian Kienle, chybí snad jen Javiér Goméz, který by uměl promluvit do celkového pořadí. Naopak nechybí Jan Frodeno, který spolu s Michaelem Realertem patří mezi největší favority závodu. Na polovičním ironmanu umí kvalitně zajet i Tim Don, či Eneko Llanos. Překvapit ale může každý zúčastněný. Za Českou republiku startuje Petr Vabroušek, který to v podobné konkurenci bude mít hodně těžké.

Mezi ženami není o hvězdná jména rovněž nouze. Číslo 100 mezi ženami obdržela Mirinda Carfrae, nechybí ani Joyce, či Steffen. Vysoké ambice budou mít specialistky na střední tratě Hauschildt, Luxford, či olympionička Norden. Pouze do počtu nebude chtít patřit ani Radka Vodičková, která se v nabité konkurenci umí prosadit. Vzpomeňme na její 6. místo z Mont Tremblant. Stejně jako u mužů, tak i u žen ale překvapit může snad kterákoli z 39 profesionálních triatlonistek ve startovním poli.

Tento závod, ale není posledním závodem, který se v zemích „černého zlata“ bude konat. 27. února se uskuteční Challenge Dubai. 

Hodnocení:
Přečteno 729x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka