Kam na start v roce 2014? Challenge Family

3.01.2014 -
Přinášíme Vám aktuální kalendář Challenge Family se sedmi novými přírůstky! Challenge Family expanduje napříč kontinenty! Více informací v článku.

V již tak nabitém kalendáři Challenge přibyly nové atraktivní závody, a to jak o ironmanské vzdálenosti, tak i nové půlky. Zvažujete závodit v zahraničí s vysokým standardem, pokud jde o organizaci a zázemí závodu? Challenge Family může být dobrou volbou.

Challenge Family sezónu tradičně startuje Challenge Wanaka, na tento náročný závod se jistě rád vrací Petr Vabroušek, který zde má nespočet umístění v Top Ten. Závod se koná 18. ledna a je možné se stále registrovat.

Hned tři nové závody se budou konat u protinožců-  2. února odstartuje premiérový ročník Challenge Melbourne – half (poloviční ironman), po vzoru konkurenčního ironman Melbourne, se organizátoři rozhodli expandovat do australské metropole. 22. února startuje Challenge Philippines na plné distanci a 16. března půlka Challenge Batemans Bay. 19. dubna se koná druhý ročník Challenge Thaiwan, který pro profesionály je pouze na dlouhých tratích, ale jako amatér se dá přihlásit i na půlku.

Prvním evropským závodem je tradiční půlka Challenge Fuerteventura, která pro letošní rok je vypsaná na 26. dubna. Potom následuje 10. května třetí ročník Challenge Rimini. Třetí ročník rovněž nabídne Challenge Barcelona half, který se koná 18. května.

Zajímavý příběh má půlka konaná v německém Kraichgau. Závod spadá do kalendáře Challenge od roku 2009 a již se zdálo, že tento náročný podnik odkoupil konkurenční Ironman. Dokonce se Kraichgau objevil v novém kabátě jako Ironman Kraichgau 70.3! Nakonec vše zůstává při starém a stále platí Challenge Kraichgau half a pro letošek je 15. června. 

Dva nové závody budou 29. června a to Challenge Atlantic city a 6. července Kingbrae Garden Challenge St. Andrews v Kanadě. Beznadějně vyprodaný během několika okamžiků byl i letos Challenge Roth, Roth láká svými rychlými tratěmi a neskutečnou diváckou atmosférou. Roth je letos výjimečně v posunutém datu konání – 20. července.

Kanada i pro letošní rok hostí Challenge Penticton, a to 24 srpna. Poslední srpnový víkend je ve znamení čtvrtého ročníku Challenge Vichy a Tyrolské klasiky Challenge Half Walchsee Kaiserwinkl. A v Evropě to nekončí! I pro letošní rok má s Challenge Family platný kontrakt holandské Almere, závod startuje 13. září.

Challenge Henley pro letošní rok padl! Nahradil ho ale nový britský závod. 14 září je první ročník Challenge Weymouth. Závěr evropské sezóny nabídne dva závody:  5. října je Challenge Barcelona. Díky loňským rychlým cílovým časům, lze předpokládat, že závod bude brzy vyprodaný. Posledním závodem v Evropě je nový Challenge Paguera Mallorca, ten se koná 18. října.

Challenge Family sezónu zakončí tradičně na Phuketu 30. listopadu.  V jednání je stále Challenge Half Forster, které ještě nestanovilo termín konání. 

Hodnocení:
Přečteno 936x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka