Eisenmann, dostál částečně svému jménu

11.06.2006 -
Po zrušení žďárského Pilmana přesunula většina tuzemských dlouhotraťařů pozornost na kalendáře středních triatlonů v okolních státech. Před domácím mistrovstvím, které bude za dva týdny v Otrokovicích na ironmanských distancích to přeci jenom chtělo otestovat formu. Asi nejideálněji se jevila trojice rakouských půlek. Na tu první si před čtrnácti dny zajel pro pohodlné vítězství Lukáš Vrobel, další dvě pak následovaly včera ve Vídni a v Litschau.

 Ve Vídní si zatrénoval Petr Vabroušek a s přehledem zde zvítězil.
 Litschau mělo tu čest hostit rakouské mistrovství na střední triatlonové trati, organizátoři se do toho obuli pořádně a s předstihem zajistili jako číslo 1 startovní listiny triatlonovou superstar Normanna Stadlera. Soupeřem mu měli být především místní borci Frühwirt a Seidl,
Maďar Benocs a naši Petr, Bednář a Kašpárek. Mezi ženami pak měla být hlavní favoritkou maďarka Harszanyi a domácí Hauke (vítězka Podersdorfu 2004).

 Graf profilu tratí kola a běhu připomínal ostří pily a jedinou rovnou částí tak bylo plavání.
Pořadatelé naměřili poměrně krušných 14,7stupňů, což komentovali slovy „…název závodu je Eisenmann, takže to musíte vydržet, kdo by to nevydržel, toho pořadatelé vezmou do loďky, kterých bude dost….“ Pozitivní tak alespoň bylo zkrácení distance z 2,3km na 1,9km.
 S plaváním se nejlépe vypořádal Tomáš Petr, čtvrtý lezl z vody Bednář. Stadler s Frühwirtem ztráceli přes minutu a půl, což byly ale vzhledem k náročnosti cyklistiky detail. Normann nenechal nikoho na pochybách o svém cyklistickém umění a již na dvanáctém kilometru se dostal na první pozici. Profil cyklistky byl opravdu velmi obtížný, převýšení okolo 1400m na 87kilometrech, poděbradská rovina vypadá jinak. Kopcovitou trať navíc umocnil silný vítr.

 Normannovi však evidentně nevadilo, každým kilometrem přidával další a další vteřiny ke svému náskoku a v depu z toho bylo propastných 11minut na druhého Kohla. Takhle nějak to vypadalo při jeho havajském vítězství. Za ním dorazil do depa Kohl a medailovou pozici držel i Petr. V boji o druhé místo se očekával atak superběžců Seidla a Frühwirta. Stadler lehce ukrajoval kilometry okolo jezera Herrensee a bylo jasné, že možnost na ztrátu prvenství je pouze v rovině teoretické.

 Na druhého Kohla se dotahoval výborný běžec Seidl a bylo znát, že je jen otázkou času, kdy se dostane na druhé místo. Frühwirt na kole hodně ztratil a musel se tak spokojit jen s bojem o první pětku. Tomášovi Petrovi běh nesedl a propadl se na sedmé místo.
 Normann si v klidu doběhl pro vítězství oslavován davy v cílovém prostoru. Po doběhu si navlékl mikinu s nápisem Tri Dubai a rozdával úsměvy na všechny strany, tak jako po celý den.

 Startovní pole žen ovládla hlavní favoritka Harsányi, která se od startu držela stále na čele závodu a výborným výkonem v běhu se dokázala od soupeřek odpoutat a zvítězit. Jako čtvrtá doběhla Jana Candrová, která překvapila především neuvěřitelným výkonem v běhu, při kterém dokázala zaběhnout rychleji, než většina mužů.

Hodnocení:
Přečteno 421x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně