První ročník ironman 70.3 Berlín hlásí, že vše je připraveno

14.06.2013 -
Ironman 70.3 Berlín má pro letošní rok vyprodáno a vše je připraveno na nedělní závod. Na koho se můžeme těšit a kdo se představí z Čechů? To se dočtete v článku

Letos se bude konat první ročník Ironman 70.3 Berlín a organizátoři hlásí, že je vyprodáno. Loni se na tamních tratích konal závod ze série 5150, který ovládl Filip Ospalý. Letos se organizace neobešla bez drobných problémů. Původní cyklistická část měla zasahovat přímo do Berlína, nakonec ale město neudělilo závodu zelenou kartu a celé dění se bude odehrávat na starém letišti. Cyklistická část bude rozdělená do tří okruhů o délce třicet kilometrů s neuvěřitelnými 24 obrátkami v jednom okruhu! Přesto se závodníci mohou těšit na jedinečnou atmosféru Berlínské metropole. 

V kategorii profesionálů se letos sejde kvalitní konkurence zvučných jmen. Největší hvězdou závodu je Michael Raelert, kterého donedávna trápily svalové problémy, kvůli kterým nakonec vzdal účast na půlce ve Švýcarsku. Ta stejně byla kvůli nepřízni počasí po odstartování závodu zrušená. Mezi ženami se představí i nedávná vítězka letošního Czechmana a loňského Norsemana Annett Finger.  V Berlíně se představí i početné pole českých závodníků. V kategorii profesionálů figuruje Jaroslav Brynda, Tomáš Kozel a Josef Křivánek. V ženském poli závodnic pak Simona Vykoukalová. V Age-grupu pak:

F40-44 – Dana Crkvová

M35-39 – Tomáš Motyka a Švehla Zbyněk

M40-44 – František Crkva

 

Premiérový ročník bude odstartovaný v neděli a tradičně se bude startovat v několika vlnách podle věkových kategorií. První vlna profesionálů je naplánována na osmou hodinu ranní. Další vlny budou vypouštěny s desetiminutovými rozestupy.

 

Hodnocení:
Přečteno 511x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně