Sankt Poelten ovládli Bart Aernouts a Lisa Hütthaler

26.05.2013 -
Střední Evropu sužuje chladná fronta, která ovlivnila tradiční květnový závod v Poeltenu. Organizátoři den před závodem avizovali zrušení plavecké části kvůli nepřízni počasí a to nejlépe sedlo Belgičanovi Aernoutsovi a Lise Hutthaler. Jak si vedli Češi se dočtete v článku.

Den před závodem organizátoři rozhodli o zrušení plavecké části kvůli nepřízni počasí. Závod byl tedy jen o dvou disciplínách – cyklistika a běh. Po vzoru New Orleans byli závodníci vypouštěni intervalovým způsobem.

První desítka profesionálů vystartovala v 7:30 a hned od začátku cyklistické části se na čele vytvořila dvojice favoritů Andi Böcherer a Bart Aernouts, kteří diktovali vysoké tempo. Překvapivě brzy začal ztrácet trojnásobný vítěz Filip Ospalý zanedlouho byl mimo hru o pódium. V průběhu závodu se vykrystalizovala trojice adeptů na stupeň nejvyšší Bocherer-Aernouts-Llanos. Druhý zmiňovaný v závěrečném běhu nasadil drtivé tempo a ovládl netradiční sedmý ročník Ironman 70.3 Sankt Pölten

Mezi ženami si nejlépe vedla domácí Lisa Hütthaler, která se v cyklistické části přetahovala s Yvonne Van Vlerken. Díky svižnému běhu se na druhé místo před Vlerken dostala Švédka Eva Nyström. Lisa Hütthaler slaví druhý triumf v letošní sezóně.

České a slovenské stopy:

Pro

V Kategorii profi si nejlépe, podle očekávání, vedl Filip Ospalý, který obsadil v celkovém pořadí jedenácté místo (9. v Pro). S nevelkým odstupem za Ospalým dokončilo duo Kulich-Ježko na 65. a 68. místě v celkovém pořadí (28. a 29 v Pro). Na 34. a 35 místě mezi profíky dokončili Kozel – Křivánek (celkově 158. a 189.). Na chvostu výsledkové listiny je pak čtveřice Parikrupa-Vrábel-Svoboda-Němčík. Ani Simoně Vykoukalové závod nevyšel podle představy. Mezi ženami v kategorii profi brala 15cté místo.

AG

V kategorii M30-34 obsadil Slovák Tomáš Jurkovič druhé místo a Čech Petr Kopřiva deváté. V mužích 40-44 vybojoval Roman Malivánek osmé místo. V ženách 35-39 obsadila Petra Jiránková druhé místo a Slovenka Silvie Bláhová sedmé místo. Veškeré výsledky ZDE