Ironman 70.3 Utah s překvapivým vítězem

4.05.2013 -
Mistrovství USA v polovičním ironmanu se konalo ve státě Utah. Startovní listina se hemžila hvězdami světového triatlonu včetně českého reprezentanta Filipa Ospalýho. Kdo nakonec závod ovládl ? více informací v článku.
V roce 2002 se v hlavním městě státu Utah v Salt Lake City konaly zimní Olympijské hry. Letos St Georgie hostila mistrovství Ameriky v polovičním ironmanu. Na startu se sešla slavná jména světového triatlonu jako je Sebastian Kienle, Andy Potts, Ivan Raňa, Greg Bennett, Victor del Corral či Filip Ospalý. I ženský závod sliboval zajímavou podívanou o kterou se měla postarat jméno jako Kessler, Williamson, Wurtele či šampiónka z Havaje Leanda Cave.

(Sebastian Kienle)

Úvodní plavecká část patřila podle předpokladů Andymu Pottsovi. Hned za Pottsem z vody vylézalo bratrské duo Denis a Ivan Vassiliev. Filip Ospalý neztratil kontakt s hlavním děním závodu a plaveckou část opustil na 11. místě. Favorit závodu a mistr světa v půlce Sebastian Kienle ztratil ve vodě přes dvě minuty na čelo závodu. Cyklistická část zamíchala pořadím závodu a na čele se usadila dvojice ruských bratrů. Ti druhé depo upouštěli jako první, v těsném závěsu za nimi na běžeckou část vyráží Potts, Tollakson, Reed. O vítězi má tedy rozhodnout část běžecká. Díky vyrovnanému běhu se podařilo na čelo probojovat Brentu Mcmahonovi, který je odchovanec olympijského triatlonu. Ten své tažení dotáhl vítězně do konce a zvítězil na premiérovém ročníku Ironman 70.3 Utah. Na druhém místě závod dokončil Kevin Collington a na třetím místě Andy Potts. Filip Ospalý finišoval na 16. místě, o dvě příčky za ním Sebastian Kienle.


(Leanda Cave) 

V ženách závod ovládla domácí Meredith Kessler. O svém vítězstvím rozhodla až v běžecké části, když se dotáhla na Němku Svenju Bazlen, která nakonec dokončila na druhém místě. Třetí žena závodu byla Heather Wurlete (její manžel Trevor byl mezi muži 10.).


Výsledky ZDE
Hodnocení:
Přečteno 1016x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně