Raelert potvrdil roli jedničky

21.04.2013 -
Andreas Raelert odstartoval sezónu vítězně. Roli jedničky potvrdil na půlce v New Orleans. Jak se závod vyvíjel? Více informací v článku.

Ne jen on-line přenos na Ironman.com, ale i přímé zpravodajství od mladšího bratra Michaela Raelarta měli možnost sledovat fanoušci na sociální síti. Andreas Raelert byl považovaný v New Orleans za jasného favorita závodu. Plavecká část byla pozměněná a pod dvou letech se vůbec uskutečnila. Nejlépe plaveckou část mezi muži zvládl domácí Brandon Marsh hned v těsném závěsu vybíhal Andreas Raelert a na třetím místě Australan Mitchell Robins. Cyklistickou část si podmanil Raelert a do druhého depa přijel na prvním místě.  Na běhu byl dostižený loňským vítězem Travorem Wurtele a běželi bok po boku. Andreas v sobě našel více sil v závěrečném spurtu a do cíle doběhl na prvním místě. Druhý o pouhých pět sekund finišoval Kanaďan Trevor Wurtele a na třetím míste závod dokončil Brazilec Santiago Ascenco.

Mezi ženami stylem start – cíl  zvítězila domácí Haley Chura, která opanovala plaveckou část a vylézala s nejlepšími muži. Během cyklistické části držela rovnoměrné tempo a  svůj náskok udržela i v části běžecké. Zvítězila o dvě minuty před druhou Kristin Andrews a další minutu na čelo ztratila Joanna Lawn.

Haley Chura

Za 14 dní se můžeme těším na mistrovství Ameriky na půlce v St. Georgii a na Ironman Australia Port Macquarie.

Přečteno 530x
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková