Ironman 70.3 New Orleans opět s hvězdnou účastí

19.04.2013 -
Již tento víkend se můžeme těšit na Ironman 70.3 New Orleans. Tradičně se na této půlce schází světová ironmanská špička. Kdo se představí letos? To se dočtete v článku.

Ohlédnutí do historie závodu

Letos to bude pátý ročník této populární půlky v New Orleans. První ročník v roce 2009 ovládl Kanaďan Brent Mcmahon, před hvezdným McCormackem a Timothy Odonnellem. V ženách zvítězila  nestárnoucí švýcarská superstar Natasha Badmann. V roce 2010 vyhrál Andy Potts a v ženách Samatha Warriner. V duatlon se závod proměnil v roce 2011, když kvůli nepřízni počasí se organizátoři rozhodli neriskovat životy amatérů a sáhli po rezolutním řešení plaveckou část prostě neabsolvovat. Závodníci byli vypouštěni přímo na cyklistickou část v malém časovém intervalu. Tento netradiční závod nejlépe sedl vycházející hvězdě Sebastianu Kienlemu, který závod jasně opanoval. V ženách zvítězila Julie Dibens. Stejný osud čekal závodníky i v roce 2012 – opět se neplavalo, ale tentokrát se jednalo o tradiční duatlon. Zde zvítězil Trevor Wurtele a Satan Piampiano.

Richard Jahoda, který zde startoval dvakrát a v roce 2011 se právě z New Orleans kvalifikoval na MS do Las Vegas okomentoval tento závod:

V New Orleans jsem byl už podruhé, takže jsem věděl, do čeho jdu. Registrace a expo byly umístěny v hotelu Hilton v centru města, depo a celé zázemí závodu samotného je v areálu University of New Orleans na břehu dost špinavého jezera Pontchartrain. Lake Pontchartrain leží na severu města a v roce 2005 se vylilo z břehů při hurikánu Katrina a způsobilo gigantické záplavy. Cyklistika je celá po rovině na silnicích dálničního typu s dlouhými rovinami a přejezdy vysokých mostů. Běh opět po rovině, převážně velkým parkem do centra New Orleans s cílem ve Francouzské Čtvrti, kousek od břehu Mississippi

Letošní pole favoritů:

Letos je největší hvězdou ve startovním poli Andreas Realert, který se s bratrem Michaelem společně připravují v Mekce triatlonistů v Boulderu. Na startu by se měla ukázat i vítězka z Port Elizabeth Jassie Donovan.

 Startovní listina ZDE

Hodnocení:
Přečteno 316x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen