Ironman 70.3 New Orleans opět s hvězdnou účastí

19.04.2013 -
Již tento víkend se můžeme těšit na Ironman 70.3 New Orleans. Tradičně se na této půlce schází světová ironmanská špička. Kdo se představí letos? To se dočtete v článku.

Ohlédnutí do historie závodu

Letos to bude pátý ročník této populární půlky v New Orleans. První ročník v roce 2009 ovládl Kanaďan Brent Mcmahon, před hvezdným McCormackem a Timothy Odonnellem. V ženách zvítězila  nestárnoucí švýcarská superstar Natasha Badmann. V roce 2010 vyhrál Andy Potts a v ženách Samatha Warriner. V duatlon se závod proměnil v roce 2011, když kvůli nepřízni počasí se organizátoři rozhodli neriskovat životy amatérů a sáhli po rezolutním řešení plaveckou část prostě neabsolvovat. Závodníci byli vypouštěni přímo na cyklistickou část v malém časovém intervalu. Tento netradiční závod nejlépe sedl vycházející hvězdě Sebastianu Kienlemu, který závod jasně opanoval. V ženách zvítězila Julie Dibens. Stejný osud čekal závodníky i v roce 2012 – opět se neplavalo, ale tentokrát se jednalo o tradiční duatlon. Zde zvítězil Trevor Wurtele a Satan Piampiano.

Richard Jahoda, který zde startoval dvakrát a v roce 2011 se právě z New Orleans kvalifikoval na MS do Las Vegas okomentoval tento závod:

V New Orleans jsem byl už podruhé, takže jsem věděl, do čeho jdu. Registrace a expo byly umístěny v hotelu Hilton v centru města, depo a celé zázemí závodu samotného je v areálu University of New Orleans na břehu dost špinavého jezera Pontchartrain. Lake Pontchartrain leží na severu města a v roce 2005 se vylilo z břehů při hurikánu Katrina a způsobilo gigantické záplavy. Cyklistika je celá po rovině na silnicích dálničního typu s dlouhými rovinami a přejezdy vysokých mostů. Běh opět po rovině, převážně velkým parkem do centra New Orleans s cílem ve Francouzské Čtvrti, kousek od břehu Mississippi

Letošní pole favoritů:

Letos je největší hvězdou ve startovním poli Andreas Realert, který se s bratrem Michaelem společně připravují v Mekce triatlonistů v Boulderu. Na startu by se měla ukázat i vítězka z Port Elizabeth Jassie Donovan.

 Startovní listina ZDE

Hodnocení:
Přečteno 317x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.