Ironman 70.3 New Orleans opět s hvězdnou účastí

19.04.2013 -
Již tento víkend se můžeme těšit na Ironman 70.3 New Orleans. Tradičně se na této půlce schází světová ironmanská špička. Kdo se představí letos? To se dočtete v článku.

Ohlédnutí do historie závodu

Letos to bude pátý ročník této populární půlky v New Orleans. První ročník v roce 2009 ovládl Kanaďan Brent Mcmahon, před hvezdným McCormackem a Timothy Odonnellem. V ženách zvítězila  nestárnoucí švýcarská superstar Natasha Badmann. V roce 2010 vyhrál Andy Potts a v ženách Samatha Warriner. V duatlon se závod proměnil v roce 2011, když kvůli nepřízni počasí se organizátoři rozhodli neriskovat životy amatérů a sáhli po rezolutním řešení plaveckou část prostě neabsolvovat. Závodníci byli vypouštěni přímo na cyklistickou část v malém časovém intervalu. Tento netradiční závod nejlépe sedl vycházející hvězdě Sebastianu Kienlemu, který závod jasně opanoval. V ženách zvítězila Julie Dibens. Stejný osud čekal závodníky i v roce 2012 – opět se neplavalo, ale tentokrát se jednalo o tradiční duatlon. Zde zvítězil Trevor Wurtele a Satan Piampiano.

Richard Jahoda, který zde startoval dvakrát a v roce 2011 se právě z New Orleans kvalifikoval na MS do Las Vegas okomentoval tento závod:

V New Orleans jsem byl už podruhé, takže jsem věděl, do čeho jdu. Registrace a expo byly umístěny v hotelu Hilton v centru města, depo a celé zázemí závodu samotného je v areálu University of New Orleans na břehu dost špinavého jezera Pontchartrain. Lake Pontchartrain leží na severu města a v roce 2005 se vylilo z břehů při hurikánu Katrina a způsobilo gigantické záplavy. Cyklistika je celá po rovině na silnicích dálničního typu s dlouhými rovinami a přejezdy vysokých mostů. Běh opět po rovině, převážně velkým parkem do centra New Orleans s cílem ve Francouzské Čtvrti, kousek od břehu Mississippi

Letošní pole favoritů:

Letos je největší hvězdou ve startovním poli Andreas Realert, který se s bratrem Michaelem společně připravují v Mekce triatlonistů v Boulderu. Na startu by se měla ukázat i vítězka z Port Elizabeth Jassie Donovan.

 Startovní listina ZDE

Hodnocení:
Přečteno 312x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně