Challenge Fuerteventura již tento víkend

4.04.2013 -
Oblíbená půlka na Kanárských ostrovech odstartuje již tento víkend. V kategorii profi se sejde velmi silná konkurence včetně Rasmuse Henninga, který loni ukončil aktivní kariéru. Více informací v článku.

V České republice to zatím na jaro nevypadá, ale na Kanárských ostrovech je sezóna v plném proudu. Oceán má příjemných 19stupňů Celsia a teplota vzduchu se během dne vyšplhá i přes 25 stupňů. Jediné co snad máme v Česku mírnější je rychlost větru, vždyť Fuerteventura a potažmo celé souostroví Kanárských ostrovů jsou rájem surfařů.

Něco z historie

První ročník se konal v roce 2011 a při premiéře zvítězil Rasmus Henning, druhým mužem byl Martin Jensen, který nechybí ve startovní listině ani letos. Na třetím místě byl Stephen Bayliss.  V ženách závod ovládla domácí Eva Lodesma před Erikou Csómor a Edith Niederfriniger. Druhý ročník v roce 2012 opět ovládl Rasmus Henning. Na druhém místě dokončil Daniel Halksworth a na třetím místě byl několikanásobný vítěz z Ironman Lanzarote Victor del Corral. Mezi ženami zvítězila Emma Kate Lidbury před Lucy Gossage a Evou Nystrom.

O tratích

Plavecká část se odehrává v oceánu. Poplave se pouze jeden okruh ve tvaru písmene „L“. Cyklistická část je v jednom okruhu o klasické délce 90km. Na 90ti kilometrech je celkové převýšení 1093 metrů. Závěrečný běh je v jednom a půl okruhu s mírně zvlněným profilem. Tratě zde na Fuerteventuře nejsou rychlé, ale tento závod má svůj půvab.

O favoritech

Mezi muži figurují ve startovní listině zvučná jména. Tím nejzvučnějším je Rasmus Henning, který po loňské sezóně ukončil aktivní kariéru, ale u triatlonu a sportu zůstal. Letos například absolvoval Vasův běh. Velkým adeptem na prvenství je Brit Stephen Bayliss či vítěz z Regensburgu 2011 Němec Markus Fachbach. V ženách zažije svůj debut na půlce olympionička Lisa Norden, konkurovat ji bude ostřílená ironmanka Anja Beranek či Bella Bayliss. 


Závod již tento víkend – sledovat můžete on-line ZDE

 

Hodnocení:
Přečteno 464x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně