Challenge Fuerteventura již tento víkend

4.04.2013 -
Oblíbená půlka na Kanárských ostrovech odstartuje již tento víkend. V kategorii profi se sejde velmi silná konkurence včetně Rasmuse Henninga, který loni ukončil aktivní kariéru. Více informací v článku.

V České republice to zatím na jaro nevypadá, ale na Kanárských ostrovech je sezóna v plném proudu. Oceán má příjemných 19stupňů Celsia a teplota vzduchu se během dne vyšplhá i přes 25 stupňů. Jediné co snad máme v Česku mírnější je rychlost větru, vždyť Fuerteventura a potažmo celé souostroví Kanárských ostrovů jsou rájem surfařů.

Něco z historie

První ročník se konal v roce 2011 a při premiéře zvítězil Rasmus Henning, druhým mužem byl Martin Jensen, který nechybí ve startovní listině ani letos. Na třetím místě byl Stephen Bayliss.  V ženách závod ovládla domácí Eva Lodesma před Erikou Csómor a Edith Niederfriniger. Druhý ročník v roce 2012 opět ovládl Rasmus Henning. Na druhém místě dokončil Daniel Halksworth a na třetím místě byl několikanásobný vítěz z Ironman Lanzarote Victor del Corral. Mezi ženami zvítězila Emma Kate Lidbury před Lucy Gossage a Evou Nystrom.

O tratích

Plavecká část se odehrává v oceánu. Poplave se pouze jeden okruh ve tvaru písmene „L“. Cyklistická část je v jednom okruhu o klasické délce 90km. Na 90ti kilometrech je celkové převýšení 1093 metrů. Závěrečný běh je v jednom a půl okruhu s mírně zvlněným profilem. Tratě zde na Fuerteventuře nejsou rychlé, ale tento závod má svůj půvab.

O favoritech

Mezi muži figurují ve startovní listině zvučná jména. Tím nejzvučnějším je Rasmus Henning, který po loňské sezóně ukončil aktivní kariéru, ale u triatlonu a sportu zůstal. Letos například absolvoval Vasův běh. Velkým adeptem na prvenství je Brit Stephen Bayliss či vítěz z Regensburgu 2011 Němec Markus Fachbach. V ženách zažije svůj debut na půlce olympionička Lisa Norden, konkurovat ji bude ostřílená ironmanka Anja Beranek či Bella Bayliss. 


Závod již tento víkend – sledovat můžete on-line ZDE

 

Hodnocení:
Přečteno 465x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek