Challenge Fuerteventura již tento víkend

4.04.2013 -
Oblíbená půlka na Kanárských ostrovech odstartuje již tento víkend. V kategorii profi se sejde velmi silná konkurence včetně Rasmuse Henninga, který loni ukončil aktivní kariéru. Více informací v článku.

V České republice to zatím na jaro nevypadá, ale na Kanárských ostrovech je sezóna v plném proudu. Oceán má příjemných 19stupňů Celsia a teplota vzduchu se během dne vyšplhá i přes 25 stupňů. Jediné co snad máme v Česku mírnější je rychlost větru, vždyť Fuerteventura a potažmo celé souostroví Kanárských ostrovů jsou rájem surfařů.

Něco z historie

První ročník se konal v roce 2011 a při premiéře zvítězil Rasmus Henning, druhým mužem byl Martin Jensen, který nechybí ve startovní listině ani letos. Na třetím místě byl Stephen Bayliss.  V ženách závod ovládla domácí Eva Lodesma před Erikou Csómor a Edith Niederfriniger. Druhý ročník v roce 2012 opět ovládl Rasmus Henning. Na druhém místě dokončil Daniel Halksworth a na třetím místě byl několikanásobný vítěz z Ironman Lanzarote Victor del Corral. Mezi ženami zvítězila Emma Kate Lidbury před Lucy Gossage a Evou Nystrom.

O tratích

Plavecká část se odehrává v oceánu. Poplave se pouze jeden okruh ve tvaru písmene „L“. Cyklistická část je v jednom okruhu o klasické délce 90km. Na 90ti kilometrech je celkové převýšení 1093 metrů. Závěrečný běh je v jednom a půl okruhu s mírně zvlněným profilem. Tratě zde na Fuerteventuře nejsou rychlé, ale tento závod má svůj půvab.

O favoritech

Mezi muži figurují ve startovní listině zvučná jména. Tím nejzvučnějším je Rasmus Henning, který po loňské sezóně ukončil aktivní kariéru, ale u triatlonu a sportu zůstal. Letos například absolvoval Vasův běh. Velkým adeptem na prvenství je Brit Stephen Bayliss či vítěz z Regensburgu 2011 Němec Markus Fachbach. V ženách zažije svůj debut na půlce olympionička Lisa Norden, konkurovat ji bude ostřílená ironmanka Anja Beranek či Bella Bayliss. 


Závod již tento víkend – sledovat můžete on-line ZDE

 

Hodnocení:
Přečteno 466x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl