Ironman 70.3 California pro Andyho Pottse a Heather Jackson

31.03.2013 -
Hattrick v podobě třetího vítězství v řadě na Ironman 70.3 California zaznamenal Andy Potts. Mezi ženami závod ovládla domácí Heather Jackson. Na startu byla i olympionička Radka Vodičková. Více o závodě v článku.

Tradiční půlku Ironman 70.3 California ovládl již potřetí v řadě Andy Potts. Na startu se sešla  velmi silná konkurence závodníků mezi profíky jak v mužích, tak i v ženách.

Mezi muži s číslem jedna do závodu vyrazil Andy Potts, který zde zvítězil v předchozích dvou letech a ještě v roce 2008, kdy fenomenálním způsobem uhájil své vedení  před dotírajícím Alexandrem.

Letos ve startovním poli byla opět zvučná jména jako Boecherer, Van Lierde, Schildknecht, Odonnell a další. Andy Potts s jemu vlastní  taktikou ,,uplavat hned od začátku“ se odpoutal od zbytku startovního pole v prvních metrech plavecké části. Za ním se vytvořila skupina O´Grady a Australan Michele Murphy, který během cyklistické části ze závodu odstoupil. Cyklistická část zamíchala pořadím závodu. Skvěle jedoucí Andi Boecherer se dostal do čela a z druhého depa vybíhal na prvním místě. Za ním z depa vyráží O´Grady, Potts, Van Lierde, Odonnell – náhle bylo jasné, že o vítězství rozhodne až část běžecká.

Potts se představil v silné běžecké formě (půlmaratón prolétl za 1:10,31) a dosáhl hattricku. Za ním o pouhých deset vteřin finišoval Jesse Thomas a třetí místo obsadil Andi Boecherer.

Mezi ženami byla vidět česká reprezentantka v olympijském triatlonu Radka Vodičková, která první depo opouštěla na prvním místě. V cyklistické části ale začala na čelo ztrácet. O vítězce závodu měla rozhodnout, stejně jako u mužů, až část běžecká část. Famózní běžeckou formu ukázaly domácí závodnice  Heather Jackson (1:17) a Lensey Paterson (1:16). První jmenovaná závod ovládla. Paterson obsadila třetí místo. Mezi duo běžkyň se vměstnala Heather Wurtele. Radka Vodičková obsadila mezi ženami 9.místo a jen těsně byla poražená havajskou vítězkou Mirindou Carfrea.

Výsledky ZDE

 

 

Hodnocení:
Přečteno 550x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri