Ironman 70.3 California pro Andyho Pottse a Heather Jackson

31.03.2013 -
Hattrick v podobě třetího vítězství v řadě na Ironman 70.3 California zaznamenal Andy Potts. Mezi ženami závod ovládla domácí Heather Jackson. Na startu byla i olympionička Radka Vodičková. Více o závodě v článku.

Tradiční půlku Ironman 70.3 California ovládl již potřetí v řadě Andy Potts. Na startu se sešla  velmi silná konkurence závodníků mezi profíky jak v mužích, tak i v ženách.

Mezi muži s číslem jedna do závodu vyrazil Andy Potts, který zde zvítězil v předchozích dvou letech a ještě v roce 2008, kdy fenomenálním způsobem uhájil své vedení  před dotírajícím Alexandrem.

Letos ve startovním poli byla opět zvučná jména jako Boecherer, Van Lierde, Schildknecht, Odonnell a další. Andy Potts s jemu vlastní  taktikou ,,uplavat hned od začátku“ se odpoutal od zbytku startovního pole v prvních metrech plavecké části. Za ním se vytvořila skupina O´Grady a Australan Michele Murphy, který během cyklistické části ze závodu odstoupil. Cyklistická část zamíchala pořadím závodu. Skvěle jedoucí Andi Boecherer se dostal do čela a z druhého depa vybíhal na prvním místě. Za ním z depa vyráží O´Grady, Potts, Van Lierde, Odonnell – náhle bylo jasné, že o vítězství rozhodne až část běžecká.

Potts se představil v silné běžecké formě (půlmaratón prolétl za 1:10,31) a dosáhl hattricku. Za ním o pouhých deset vteřin finišoval Jesse Thomas a třetí místo obsadil Andi Boecherer.

Mezi ženami byla vidět česká reprezentantka v olympijském triatlonu Radka Vodičková, která první depo opouštěla na prvním místě. V cyklistické části ale začala na čelo ztrácet. O vítězce závodu měla rozhodnout, stejně jako u mužů, až část běžecká část. Famózní běžeckou formu ukázaly domácí závodnice  Heather Jackson (1:17) a Lensey Paterson (1:16). První jmenovaná závod ovládla. Paterson obsadila třetí místo. Mezi duo běžkyň se vměstnala Heather Wurtele. Radka Vodičková obsadila mezi ženami 9.místo a jen těsně byla poražená havajskou vítězkou Mirindou Carfrea.

Výsledky ZDE

 

 

Hodnocení:
Přečteno 552x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka