Ironman 70.3 California pro Andyho Pottse a Heather Jackson

31.03.2013 -
Hattrick v podobě třetího vítězství v řadě na Ironman 70.3 California zaznamenal Andy Potts. Mezi ženami závod ovládla domácí Heather Jackson. Na startu byla i olympionička Radka Vodičková. Více o závodě v článku.

Tradiční půlku Ironman 70.3 California ovládl již potřetí v řadě Andy Potts. Na startu se sešla  velmi silná konkurence závodníků mezi profíky jak v mužích, tak i v ženách.

Mezi muži s číslem jedna do závodu vyrazil Andy Potts, který zde zvítězil v předchozích dvou letech a ještě v roce 2008, kdy fenomenálním způsobem uhájil své vedení  před dotírajícím Alexandrem.

Letos ve startovním poli byla opět zvučná jména jako Boecherer, Van Lierde, Schildknecht, Odonnell a další. Andy Potts s jemu vlastní  taktikou ,,uplavat hned od začátku“ se odpoutal od zbytku startovního pole v prvních metrech plavecké části. Za ním se vytvořila skupina O´Grady a Australan Michele Murphy, který během cyklistické části ze závodu odstoupil. Cyklistická část zamíchala pořadím závodu. Skvěle jedoucí Andi Boecherer se dostal do čela a z druhého depa vybíhal na prvním místě. Za ním z depa vyráží O´Grady, Potts, Van Lierde, Odonnell – náhle bylo jasné, že o vítězství rozhodne až část běžecká.

Potts se představil v silné běžecké formě (půlmaratón prolétl za 1:10,31) a dosáhl hattricku. Za ním o pouhých deset vteřin finišoval Jesse Thomas a třetí místo obsadil Andi Boecherer.

Mezi ženami byla vidět česká reprezentantka v olympijském triatlonu Radka Vodičková, která první depo opouštěla na prvním místě. V cyklistické části ale začala na čelo ztrácet. O vítězce závodu měla rozhodnout, stejně jako u mužů, až část běžecká část. Famózní běžeckou formu ukázaly domácí závodnice  Heather Jackson (1:17) a Lensey Paterson (1:16). První jmenovaná závod ovládla. Paterson obsadila třetí místo. Mezi duo běžkyň se vměstnala Heather Wurtele. Radka Vodičková obsadila mezi ženami 9.místo a jen těsně byla poražená havajskou vítězkou Mirindou Carfrea.