Ironman 70.3 San Juan zlákal hvězdy i české zástupce v AG

14.03.2013 -
Ironman 70.3 San Juan přivítá o víkendu hvězdy světového triatlonu. Ve startovní listině figurují i zástupci české republiky v age group. Kdo je největším favoritem závodu? Více informací v článku.

Historie závodu

Letos to bude třetí ročník pro Evropany exotického závodu. První ročník vyhrál Američan Timothy Odonnell. Mezi ženami zvítězila Kelly Williamson. Druhý ročník dopadl totožně. Mezi muži triumfoval Odonnell v ženách pak Williamson. Randa Vodičková brala třetí místo.

Favorité závodu

(Timothy Odonnell)

Několik vítězů z Havaje se sejde o víkendu na ostrově Puerto Rico ve střední Americe. Mužská profi kategorie nabízí zvučná jména. Hvězdou závodu je Faris Al-Sultan, který vyhrál v 2005 mistrovství světa na Havaji. Sekundovat by mu měl Lucemburčan Dirk Bockel , Ital Degasperi, francouzský super cyklista Romain Guillaume či světový rekordman na 180km Andrew Starykowicz. S číslem jedna na trať vyrazí Timothy Odonnell, který dokázal vyhrát v předchozích dvou ročnících. Mezi ženami se o prvenství utkají dvě mistryně světa - Mirinda Carfrea a Leanda Cave. Další adeptkou na vítězství je Kelly Williamson, která stejně jako Odonnell zvítězila v předchozích dvou ročnících. O nejvyšší příčky se jistě utká Linsey Gorbin, Jessica Jacobs, nebo Nina Kraft.

(Kelly Williamson)

České stopy

Do Porto Rica se vydají dva zástupci české republiky David Pavel z Lokomotivy Nymburk v kategorii AG 40-44 a a Sabina Hlinenská v kategorii F25-29.

Přečteno 853x
22.10.24Favorité mistrovství světa Ironman 2024
22.9.24Laura Philipp slaví titul mistryně světa v IRONMANu, české triatlonistky také zářily