Ironman 70.3 San Juan zlákal hvězdy i české zástupce v AG

14.03.2013 -
Ironman 70.3 San Juan přivítá o víkendu hvězdy světového triatlonu. Ve startovní listině figurují i zástupci české republiky v age group. Kdo je největším favoritem závodu? Více informací v článku.

Historie závodu


Letos to bude třetí ročník pro Evropany exotického závodu. První ročník vyhrál Američan Timothy Odonnell. Mezi ženami zvítězila Kelly Williamson. Druhý ročník dopadl totožně. Mezi muži triumfoval Odonnell v ženách pak Williamson. Randa Vodičková brala třetí místo.


Favorité závodu


(Timothy Odonnell)


Několik vítězů z Havaje se sejde o víkendu na ostrově Puerto Rico ve střední Americe. Mužská profi kategorie nabízí zvučná jména. Hvězdou závodu je Faris Al-Sultan, který vyhrál v 2005 mistrovství světa na Havaji. Sekundovat by mu měl Lucemburčan Dirk Bockel , Ital Degasperi, francouzský super cyklista Romain Guillaume či světový rekordman na 180km Andrew Starykowicz. S číslem jedna na trať vyrazí Timothy Odonnell, který dokázal vyhrát v předchozích dvou ročnících. Mezi ženami se o prvenství utkají dvě mistryně světa - Mirinda Carfrea a Leanda Cave. Další adeptkou na vítězství je Kelly Williamson, která stejně jako Odonnell zvítězila v předchozích dvou ročnících. O nejvyšší příčky se jistě utká Linsey Gorbin, Jessica Jacobs, nebo Nina Kraft.

(Kelly Williamson)

České stopy


Do Porto Rica se vydají dva zástupci české republiky David Pavel z Lokomotivy Nymburk v kategorii AG 40-44 a a Sabina Hlinenská v kategorii F25-29.

Hodnocení:
Přečteno 850x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně