Bevan Docherty vítězství v Panamě neobhájil

3.02.2013 -
Loňský vítěz IM Panama 70.3 Bevan Docherty letos prvenství neobhájil. Závod ovládl veterán Oscar Galíndez. V ženách kralovala Heather Wurtele. Více informací v článku.

Loňský ročník

V loni se při premiéře závodu v Panamě sešla slušná konkurence závodníků. Startovní listinu zdobila jména jako je: Chris Lieto, Romain Guillaume, nebo Docherty a Henning, kteří v minulosti okusili závody pod pěti kruhy. Největší mediální pozornost, ale přilákal Lance Armstrong, který zde započal svou misi na Havaj. V Panamě zvítězil Bevan Docherty o necelou minuta před Lancem Armstrongem. Třetí místo bral Richie Cunningham. V ženách zvítězila Kanaďanka Anhela Naeth.

Letošní pole favoritů

Největším adeptem na vítězství byl Bevan Docherty. Dalším aspirantem na pódium byl Dirk Bockel, Romain Guillaume či Richie Cunnangham. V ženách letos byla konkurence o něco menší něž v loni. Favoritkou na vítězství byla Heather Wurtele.

Kdo letos?

Plaveckou část vyhrál Kolumbijec Carlos Quinchara Forero, který jako jediný se dostal po 20 minut (plave se po proudu). Za ním pak vybíhali favorité: Docherty, Bockel, Carter, Matthews, Guillaume a další. Po dvouminutové ztrátě z plavecké části se do pedálů opřel veterán Oscar Galindez, který dojel hlavni skupinu a ve druhém depu se objevil jako první. Rozhodnout tedy měla až část běžecká. Oscar Galindez nepolevil v nasazeném tempu ani na běhu. Marně se dotahující Bevan Docherty se musel nakonec spokojit s druhým místem. Argentinec Oscar Galindez (ročník narozeni 1971) ovládl druhý ročník IM Panama 70.3. Třetí byl, stejně jako v loni - Richie Cunningham. 

V ženách roli favoritky potvrdila Kanaďanka Heath Wurtele. Druhá dokončila Dánka Camilla Pedersen a jako třetí finišovala super běžkyně - Američanka Kelly Williamson.

Oscar Galindéz High lights

3.místo na Pan-Amerických hrách v letech 1995 a 2003 (olympijský triatlon)

1. místo na MS v duatlonu  (Cancún 1995 )

3. místo z MS v 70.3 z Clearwateru

 

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 485x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl