Bevan Docherty vítězství v Panamě neobhájil

3.02.2013 -
Loňský vítěz IM Panama 70.3 Bevan Docherty letos prvenství neobhájil. Závod ovládl veterán Oscar Galíndez. V ženách kralovala Heather Wurtele. Více informací v článku.

Loňský ročník

V loni se při premiéře závodu v Panamě sešla slušná konkurence závodníků. Startovní listinu zdobila jména jako je: Chris Lieto, Romain Guillaume, nebo Docherty a Henning, kteří v minulosti okusili závody pod pěti kruhy. Největší mediální pozornost, ale přilákal Lance Armstrong, který zde započal svou misi na Havaj. V Panamě zvítězil Bevan Docherty o necelou minuta před Lancem Armstrongem. Třetí místo bral Richie Cunningham. V ženách zvítězila Kanaďanka Anhela Naeth.

Letošní pole favoritů

Největším adeptem na vítězství byl Bevan Docherty. Dalším aspirantem na pódium byl Dirk Bockel, Romain Guillaume či Richie Cunnangham. V ženách letos byla konkurence o něco menší něž v loni. Favoritkou na vítězství byla Heather Wurtele.

Kdo letos?

Plaveckou část vyhrál Kolumbijec Carlos Quinchara Forero, který jako jediný se dostal po 20 minut (plave se po proudu). Za ním pak vybíhali favorité: Docherty, Bockel, Carter, Matthews, Guillaume a další. Po dvouminutové ztrátě z plavecké části se do pedálů opřel veterán Oscar Galindez, který dojel hlavni skupinu a ve druhém depu se objevil jako první. Rozhodnout tedy měla až část běžecká. Oscar Galindez nepolevil v nasazeném tempu ani na běhu. Marně se dotahující Bevan Docherty se musel nakonec spokojit s druhým místem. Argentinec Oscar Galindez (ročník narozeni 1971) ovládl druhý ročník IM Panama 70.3. Třetí byl, stejně jako v loni - Richie Cunningham. 

V ženách roli favoritky potvrdila Kanaďanka Heath Wurtele. Druhá dokončila Dánka Camilla Pedersen a jako třetí finišovala super běžkyně - Američanka Kelly Williamson.

Oscar Galindéz High lights

3.místo na Pan-Amerických hrách v letech 1995 a 2003 (olympijský triatlon)

1. místo na MS v duatlonu  (Cancún 1995 )

3. místo z MS v 70.3 z Clearwateru

 

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 483x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně