Bevan Docherty vítězství v Panamě neobhájil

3.02.2013 -
Loňský vítěz IM Panama 70.3 Bevan Docherty letos prvenství neobhájil. Závod ovládl veterán Oscar Galíndez. V ženách kralovala Heather Wurtele. Více informací v článku.

Loňský ročník

V loni se při premiéře závodu v Panamě sešla slušná konkurence závodníků. Startovní listinu zdobila jména jako je: Chris Lieto, Romain Guillaume, nebo Docherty a Henning, kteří v minulosti okusili závody pod pěti kruhy. Největší mediální pozornost, ale přilákal Lance Armstrong, který zde započal svou misi na Havaj. V Panamě zvítězil Bevan Docherty o necelou minuta před Lancem Armstrongem. Třetí místo bral Richie Cunningham. V ženách zvítězila Kanaďanka Anhela Naeth.

Letošní pole favoritů

Největším adeptem na vítězství byl Bevan Docherty. Dalším aspirantem na pódium byl Dirk Bockel, Romain Guillaume či Richie Cunnangham. V ženách letos byla konkurence o něco menší něž v loni. Favoritkou na vítězství byla Heather Wurtele.

Kdo letos?

Plaveckou část vyhrál Kolumbijec Carlos Quinchara Forero, který jako jediný se dostal po 20 minut (plave se po proudu). Za ním pak vybíhali favorité: Docherty, Bockel, Carter, Matthews, Guillaume a další. Po dvouminutové ztrátě z plavecké části se do pedálů opřel veterán Oscar Galindez, který dojel hlavni skupinu a ve druhém depu se objevil jako první. Rozhodnout tedy měla až část běžecká. Oscar Galindez nepolevil v nasazeném tempu ani na běhu. Marně se dotahující Bevan Docherty se musel nakonec spokojit s druhým místem. Argentinec Oscar Galindez (ročník narozeni 1971) ovládl druhý ročník IM Panama 70.3. Třetí byl, stejně jako v loni - Richie Cunningham.

V ženách roli favoritky potvrdila Kanaďanka Heath Wurtele. Druhá dokončila Dánka Camilla Pedersen a jako třetí finišovala super běžkyně - Američanka Kelly Williamson.