Lanzarote 70.3 pro Ranu a Boteranbrood

11.11.2012 -
Poslední evropská akce je za námi. Premiérový větrný ročník Ironman 70.3 Lanzarote ovládli Danne Boteranbrood a Ivan Rana. Přinášíme Vám rekapitulaci evropské sezóny na polovičních tratích.

Evropskou sezónu otevřel Ironman 70.3 Mallorca, který byl v režii jednoho závodníka – Michaela Raelerta, ten se jako jediný  ostal na náročných tratích pod 4 hodiny. V ženách zvítězila Emma Kate Lidbury.

Koncem května hostil rakouský St. Poelten šestý ročník půlky, která zná v posledních letech jen jednoho vítěze – Filipa Ospalýho. Letos organizátoři slibovali bitvu mezi Andreasem Raelertem a Farisem Al-Sultanem. Rybník jim ale opět vypálil Filip Ospalý, který zde zvítězil potřetí v řadě. Mezi ženami si nejlépe vedla Němka Julia Gajer.

Nejprve to měla být derniera, nakonec se závod podařilo zachránit. Jedná se o IM 70.3 Switzerland. Ve Švýcarsku zvítězil, letos podruhé, Michael Raelert a budoucí olympijská vítězka Nicol Spirig. Týden po Švýcarsku se závodilo v italské Pescaře. Zde zvítězil domácí Daniel Fontana a Švýcarka Lucia Thalmann.

Ironman UK 70.3 sliboval zajímavou podívanou, původně zde měl startovat navrátilec Chris McCormack, ovšem nakonec do závodu nenastoupil. V Anglii zvítězil domácí Philip Graves a Irka Eimar Mullan

Nový přírůstek do rodiny Ironman  - Ironman Norway patřil jednoznačně Filipu Ospalýmu, který porazil Rasmuse Hanninga a připsal si letos druhé vítězství. V ženách dominovala Američanka Mary – Bath Ellis.

Ironman 70.3 Antwerp se rozloučil a v příštím roce již nebude na programu. Poslední ročník ovládl Bart Aernouts a Nicol Spirig, která těsně před OH úspěšně testovala formu na polovičním ironamnu.

Mistrovství Evropy v polovičním Ironmanu již tradičně hostil německý Wiesbaden. Tento náročný závod vyhrál Michael Raelert. Pro Michaela to byl třetí letošní start a třetí vítězství. Filip Ospalý dokončil na šestém místě. V ženách zaúřadovala Němka Anja Beranek.

Nový člen Ironman 70.3 Zell am See kompletně patřil Italům v mužské kategorii (Degasperi, Fontana, Casadei) a v ženách zvítězila Gina Craeford (Simona Vykoukalová 6. ). Díky dobré dostupnosti se na startu objevilo početné pole českých závodníku.

Zavírákem pevninské Evropy byla francouzská půlka Pays d´Aix, zde zvítězil domácí Cyril Viennot a Mery Bath Ellis.

Termíny závodů 2013: 

11.5 - Mallorca 

26.5 - St. Poelten 

2.6 - Switzerland 

9.6 - Pescara 

17.6 - Ironman 70.3 UK 

7.7 - Norway 

11.8 - ME Wiesbaden 

1.9 - Zell am See

22.9 Pays d´Aix

10.11 - Lanzarote 70.3 

Hodnocení:
Přečteno 589x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri