Lanzarote 70.3 pro Ranu a Boteranbrood

11.11.2012 -
Poslední evropská akce je za námi. Premiérový větrný ročník Ironman 70.3 Lanzarote ovládli Danne Boteranbrood a Ivan Rana. Přinášíme Vám rekapitulaci evropské sezóny na polovičních tratích.

Evropskou sezónu otevřel Ironman 70.3 Mallorca, který byl v režii jednoho závodníka – Michaela Raelerta, ten se jako jediný  ostal na náročných tratích pod 4 hodiny. V ženách zvítězila Emma Kate Lidbury.

Koncem května hostil rakouský St. Poelten šestý ročník půlky, která zná v posledních letech jen jednoho vítěze – Filipa Ospalýho. Letos organizátoři slibovali bitvu mezi Andreasem Raelertem a Farisem Al-Sultanem. Rybník jim ale opět vypálil Filip Ospalý, který zde zvítězil potřetí v řadě. Mezi ženami si nejlépe vedla Němka Julia Gajer.

Nejprve to měla být derniera, nakonec se závod podařilo zachránit. Jedná se o IM 70.3 Switzerland. Ve Švýcarsku zvítězil, letos podruhé, Michael Raelert a budoucí olympijská vítězka Nicol Spirig. Týden po Švýcarsku se závodilo v italské Pescaře. Zde zvítězil domácí Daniel Fontana a Švýcarka Lucia Thalmann.

Ironman UK 70.3 sliboval zajímavou podívanou, původně zde měl startovat navrátilec Chris McCormack, ovšem nakonec do závodu nenastoupil. V Anglii zvítězil domácí Philip Graves a Irka Eimar Mullan

Nový přírůstek do rodiny Ironman  - Ironman Norway patřil jednoznačně Filipu Ospalýmu, který porazil Rasmuse Hanninga a připsal si letos druhé vítězství. V ženách dominovala Američanka Mary – Bath Ellis.

Ironman 70.3 Antwerp se rozloučil a v příštím roce již nebude na programu. Poslední ročník ovládl Bart Aernouts a Nicol Spirig, která těsně před OH úspěšně testovala formu na polovičním ironamnu.

Mistrovství Evropy v polovičním Ironmanu již tradičně hostil německý Wiesbaden. Tento náročný závod vyhrál Michael Raelert. Pro Michaela to byl třetí letošní start a třetí vítězství. Filip Ospalý dokončil na šestém místě. V ženách zaúřadovala Němka Anja Beranek.

Nový člen Ironman 70.3 Zell am See kompletně patřil Italům v mužské kategorii (Degasperi, Fontana, Casadei) a v ženách zvítězila Gina Craeford (Simona Vykoukalová 6. ). Díky dobré dostupnosti se na startu objevilo početné pole českých závodníku.

Zavírákem pevninské Evropy byla francouzská půlka Pays d´Aix, zde zvítězil domácí Cyril Viennot a Mery Bath Ellis.

Termíny závodů 2013: 

11.5 - Mallorca 

26.5 - St. Poelten 

2.6 - Switzerland 

9.6 - Pescara 

17.6 - Ironman 70.3 UK 

7.7 - Norway 

11.8 - ME Wiesbaden 

1.9 - Zell am See

22.9 Pays d´Aix

10.11 - Lanzarote 70.3 

Hodnocení:
Přečteno 588x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně