Sebastian Kienle fantasticky zvítězil na IM 70.3 v Las Vegas

9.09.2012 -
Sebastian Kienle fantasticky zvítězil na IM 70.3 v Las Vegas v novém traťovém rekordu. Svěřenec Luboše Bílka ovládl suverénně cyklistickou část a esa jako Alexander či Docherty jen marně stahovali náskok v běžecké části. Více informací v článku
Plavání proběhlo v Las Vegas, stejně jako v loni bez neoprenů. Nezvykle se z vody jako první nevynořil Andy Potts, ale 43. letý  Američan Joe Umphenour, který byl následován Pottsem. S odstupem několika sekund vyplavala silná skupina Realert, Odonnell, Ospalý, Reed. Za touto skupinou další favorité v čele s Alexandrem, Dochertym, Degasperim. S více než tří minutovou ztrátou na čelo z vody vyběhl Sebastian Kienle a Belgičan Bart Aernouts. 

Náročný profil Nevadské pouště prověřil připravenost závodníků. Dění na čele závodu se průběžně měnilo. Dlouho se na prvním místě držel Andy Potts, který byl následován Alexandrem, Odennellem, Dochertym (Filip Ospalý byl na průběžném 6-8. místě). Brzy i přes značkou ztrátu z plavecké části, se přiřítila německá dělová koule Sebastian Kienle a ve stylu Chrise Lieta odjel hlavní skupině. 

Kienle ovládl cyklistickou část a vyrazil na běh. Narozdíl od Lieta patří Kienle k výborným běžcům, nebyla na něm znát únava  a rozběhl půlmaratón ve velkém stylu! 

S více než dvouminutovou ztrátou na Kienleho přijel do depa loňský šampión Craig Alexander následován Dochertym, Odonnellem, Pottsem, Al-Sultanen, Ospalým. Favorizovaný Michael Realert si přivezl ztrátu sedmi minut na čelo závodu (Penalty box 4min)! Kienle úřadoval na čele závodu a krájel míle strojovým tempem. Za ním se vytvořilo trio Alexander, Potts, Odonnell. Potts rychlé tempo neakceptoval a postupně začal ztrácet. Skvěle běžící  Bevan Docherty rychle dotáhl duo Alexander-Odonnell a dostal se na průběžné druhé místo. Alexander ukázal svojí sílu a ve druhé části závodu tempo ještě zvýšil. Dotáhl se zpět na Dochertyho od kterého se postupně odpoutal a začal stahovat Kieleho. Kienle s náskokem necelých dvou minut si závod a životní úspěch vzít nenechal. Zvítězil v novém traťovém rekordu 3:54:35. Alexander finišoval na druhém místě a jako třetí Bavan Docherty. Filip Ospalý závod ukončil zhruba na 7km běžecké části, do té doby se pohyboval na průběžném sedmém místě.

V ženách závod ve velkém stylu ovládla Leanda Cave, která si vytvořila značný náskok v cyklistické části a skvěle běžící Kelly Williamson jen marně dotahovala. Nejrychlejší běh dne ji vynesl druhé místo. Třetí dokončila Heather Jackson.
Hodnocení:
Přečteno 886x

Komentáře

M. Realert Reagovat
Re: M. Realert Reagovat
Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: Re: Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: Re: Re: M. Realert Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně