Sebastian Kienle fantasticky zvítězil na IM 70.3 v Las Vegas

9.09.2012 -
Sebastian Kienle fantasticky zvítězil na IM 70.3 v Las Vegas v novém traťovém rekordu. Svěřenec Luboše Bílka ovládl suverénně cyklistickou část a esa jako Alexander či Docherty jen marně stahovali náskok v běžecké části. Více informací v článku
Plavání proběhlo v Las Vegas, stejně jako v loni bez neoprenů. Nezvykle se z vody jako první nevynořil Andy Potts, ale 43. letý  Američan Joe Umphenour, který byl následován Pottsem. S odstupem několika sekund vyplavala silná skupina Realert, Odonnell, Ospalý, Reed. Za touto skupinou další favorité v čele s Alexandrem, Dochertym, Degasperim. S více než tří minutovou ztrátou na čelo z vody vyběhl Sebastian Kienle a Belgičan Bart Aernouts. 

Náročný profil Nevadské pouště prověřil připravenost závodníků. Dění na čele závodu se průběžně měnilo. Dlouho se na prvním místě držel Andy Potts, který byl následován Alexandrem, Odennellem, Dochertym (Filip Ospalý byl na průběžném 6-8. místě). Brzy i přes značkou ztrátu z plavecké části, se přiřítila německá dělová koule Sebastian Kienle a ve stylu Chrise Lieta odjel hlavní skupině. 

Kienle ovládl cyklistickou část a vyrazil na běh. Narozdíl od Lieta patří Kienle k výborným běžcům, nebyla na něm znát únava  a rozběhl půlmaratón ve velkém stylu! 

S více než dvouminutovou ztrátou na Kienleho přijel do depa loňský šampión Craig Alexander následován Dochertym, Odonnellem, Pottsem, Al-Sultanen, Ospalým. Favorizovaný Michael Realert si přivezl ztrátu sedmi minut na čelo závodu (Penalty box 4min)! Kienle úřadoval na čele závodu a krájel míle strojovým tempem. Za ním se vytvořilo trio Alexander, Potts, Odonnell. Potts rychlé tempo neakceptoval a postupně začal ztrácet. Skvěle běžící  Bevan Docherty rychle dotáhl duo Alexander-Odonnell a dostal se na průběžné druhé místo. Alexander ukázal svojí sílu a ve druhé části závodu tempo ještě zvýšil. Dotáhl se zpět na Dochertyho od kterého se postupně odpoutal a začal stahovat Kieleho. Kienle s náskokem necelých dvou minut si závod a životní úspěch vzít nenechal. Zvítězil v novém traťovém rekordu 3:54:35. Alexander finišoval na druhém místě a jako třetí Bavan Docherty. Filip Ospalý závod ukončil zhruba na 7km běžecké části, do té doby se pohyboval na průběžném sedmém místě.

V ženách závod ve velkém stylu ovládla Leanda Cave, která si vytvořila značný náskok v cyklistické části a skvěle běžící Kelly Williamson jen marně dotahovala. Nejrychlejší běh dne ji vynesl druhé místo. Třetí dokončila Heather Jackson.
Hodnocení:
Přečteno 888x

Komentáře

M. Realert Reagovat
Re: M. Realert Reagovat
Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: Re: Re: M. Realert Reagovat
Re: Re: Re: Re: M. Realert Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland