Je tu Ironman 70.3 World championchips Las Vegas

7.09.2012 -
Rok se s rokem sešel a americké Las Vegas opět hostí mistrovství světa v polovičním ironmanu. Ve startovní listině nechybí ti nejlepší z nejlepších. Česká republika má pouze dva zástupce. Více informaci v článku

Americké město v Nevadské poušti Las Vegas již podruhé v řadě bude hostit dějiště konání mistrovství světa v polovičním ironmanu. V loňském roce závod jednoznačně ovládl Graig ,,Crowie´´ Alexander, který hlavně díky běžecké části suverénně zvítězil. Druhý dokončil Chris Lieto a překvapením dne bylo třetí místo Jeffa Symondse z Kanady. Favorizovaný Filip Ospalý dokončil na 13.místě. V ženské závodě zvítězila Melissa Rollison před Karin Thuerig a Linsey Corbin. 

Letošní pole favoritů 

Letošní pole favoritů je opravdu nabité zvučnými jmény! S číslem jedna vyrazí na trať obhájce titulu Australan Graig Alexander, který letos nedal na sobě znát žádných slabin. Největším konkurentem mu bude, mladší z bratrů Realertových, Michael, který vloni kvůli zranění vynechal klíčové závody. Letos se zdá Michael opět v oslnivé formě. Číslo tři obdržel Australan Richie Cunningham. K dalším super favoritům se řadí celá řada zvučných jmen jako například: Docherty, Desapergi, Gambles, Odonnel, Potts, a další a další. Filip Ospalý obdržel číslo 15 a jistě bude chtít také zasáhnout do celkového pořadí hlavního závodu. Na startu se objeví i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který i po zkušenosti ze St. Poltenu , bere start v Las Vegas jako přípravu na vrchol vrcholů mezi ironmany na Havaj. Sebastian Kienle mladý německý extra talent, pod vedení Luboše Bílka v Las Vegas ponese číslo 21. Sabastian má ale slabší úvodní plaveckou část, což na takovéto úrovni je značný deficit. 

V ženách titul neobhájí Melissa Rollison, která ve startovní listině nefiguruje, ale představí se loňská třetí žena Linsey Corbin. Těšit se ale můžeme na jména, které patří ke špicče světového triatlonu tedy na  Mirindu Carfrae , Nataschu Badmann či Yvonne Van Vlerken. 

Česká republika bude mít pouze jednoho zástupce a Age Group a to Janu Richtrovou v kategorii F30-34 

sledování on-line bude možné ZDE
Hodnocení:
Přečteno 458x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl