Je tu Ironman 70.3 World championchips Las Vegas

7.09.2012 -
Rok se s rokem sešel a americké Las Vegas opět hostí mistrovství světa v polovičním ironmanu. Ve startovní listině nechybí ti nejlepší z nejlepších. Česká republika má pouze dva zástupce. Více informaci v článku

Americké město v Nevadské poušti Las Vegas již podruhé v řadě bude hostit dějiště konání mistrovství světa v polovičním ironmanu. V loňském roce závod jednoznačně ovládl Graig ,,Crowie´´ Alexander, který hlavně díky běžecké části suverénně zvítězil. Druhý dokončil Chris Lieto a překvapením dne bylo třetí místo Jeffa Symondse z Kanady. Favorizovaný Filip Ospalý dokončil na 13.místě. V ženské závodě zvítězila Melissa Rollison před Karin Thuerig a Linsey Corbin. 

Letošní pole favoritů 

Letošní pole favoritů je opravdu nabité zvučnými jmény! S číslem jedna vyrazí na trať obhájce titulu Australan Graig Alexander, který letos nedal na sobě znát žádných slabin. Největším konkurentem mu bude, mladší z bratrů Realertových, Michael, který vloni kvůli zranění vynechal klíčové závody. Letos se zdá Michael opět v oslnivé formě. Číslo tři obdržel Australan Richie Cunningham. K dalším super favoritům se řadí celá řada zvučných jmen jako například: Docherty, Desapergi, Gambles, Odonnel, Potts, a další a další. Filip Ospalý obdržel číslo 15 a jistě bude chtít také zasáhnout do celkového pořadí hlavního závodu. Na startu se objeví i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který i po zkušenosti ze St. Poltenu , bere start v Las Vegas jako přípravu na vrchol vrcholů mezi ironmany na Havaj. Sebastian Kienle mladý německý extra talent, pod vedení Luboše Bílka v Las Vegas ponese číslo 21. Sabastian má ale slabší úvodní plaveckou část, což na takovéto úrovni je značný deficit. 

V ženách titul neobhájí Melissa Rollison, která ve startovní listině nefiguruje, ale představí se loňská třetí žena Linsey Corbin. Těšit se ale můžeme na jména, které patří ke špicče světového triatlonu tedy na  Mirindu Carfrae , Nataschu Badmann či Yvonne Van Vlerken. 

Česká republika bude mít pouze jednoho zástupce a Age Group a to Janu Richtrovou v kategorii F30-34 

sledování on-line bude možné ZDE
Hodnocení:
Přečteno 456x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen