Je tu Ironman 70.3 World championchips Las Vegas

7.09.2012 -
Rok se s rokem sešel a americké Las Vegas opět hostí mistrovství světa v polovičním ironmanu. Ve startovní listině nechybí ti nejlepší z nejlepších. Česká republika má pouze dva zástupce. Více informaci v článku

Americké město v Nevadské poušti Las Vegas již podruhé v řadě bude hostit dějiště konání mistrovství světa v polovičním ironmanu. V loňském roce závod jednoznačně ovládl Graig ,,Crowie´´ Alexander, který hlavně díky běžecké části suverénně zvítězil. Druhý dokončil Chris Lieto a překvapením dne bylo třetí místo Jeffa Symondse z Kanady. Favorizovaný Filip Ospalý dokončil na 13.místě. V ženské závodě zvítězila Melissa Rollison před Karin Thuerig a Linsey Corbin. 

Letošní pole favoritů 

Letošní pole favoritů je opravdu nabité zvučnými jmény! S číslem jedna vyrazí na trať obhájce titulu Australan Graig Alexander, který letos nedal na sobě znát žádných slabin. Největším konkurentem mu bude, mladší z bratrů Realertových, Michael, který vloni kvůli zranění vynechal klíčové závody. Letos se zdá Michael opět v oslnivé formě. Číslo tři obdržel Australan Richie Cunningham. K dalším super favoritům se řadí celá řada zvučných jmen jako například: Docherty, Desapergi, Gambles, Odonnel, Potts, a další a další. Filip Ospalý obdržel číslo 15 a jistě bude chtít také zasáhnout do celkového pořadí hlavního závodu. Na startu se objeví i havajský vítěz Faris Al-Sultan, který i po zkušenosti ze St. Poltenu , bere start v Las Vegas jako přípravu na vrchol vrcholů mezi ironmany na Havaj. Sebastian Kienle mladý německý extra talent, pod vedení Luboše Bílka v Las Vegas ponese číslo 21. Sabastian má ale slabší úvodní plaveckou část, což na takovéto úrovni je značný deficit. 

V ženách titul neobhájí Melissa Rollison, která ve startovní listině nefiguruje, ale představí se loňská třetí žena Linsey Corbin. Těšit se ale můžeme na jména, které patří ke špicče světového triatlonu tedy na  Mirindu Carfrae , Nataschu Badmann či Yvonne Van Vlerken. 

Česká republika bude mít pouze jednoho zástupce a Age Group a to Janu Richtrovou v kategorii F30-34 

sledování on-line bude možné ZDE
Hodnocení:
Přečteno 454x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně