Italská radost v Zell am See

26.08.2012 -
První ročník Ironman 70.3 Zell am See ovládl specialista na poloviční ironmany Ital Alessandro Degasperi. V ženách jasně zvítězila Gina Crawfort z Nového Zélandu. Česká republika dala o sobě vědět v nabité age-group. Více informací v článku

Průběh závodu:

Počasí v Zell am See v den závodu nebylo moc příjemné a nakloněné závodníkům. Start závodu byl naplánován na desátou hodinu ranní. Z chladné vody jako první vylezl Maďar Adam Molnar (21:39), následován byl Sebastianem Rankem a silnou italskou skupinou Dagesperi, Fontana, Casadei. Na kole se počasí ještě zhoršilo. Cyklistickou část nejlépe zvládl zkušený Němec Michael Goehner (2:05), ten ale chytil manko ve vodě a na skvěle jedoucího Alessandra Degasperiho se nedotáhl. Degasperi se dostal do čela závodu na závěrečném běhu, kde drtivým tempem od sebe odpoutal krajana Fantanu a ovládl premiérový ročník Ironman 70.3 Zell am See. Stanovil základní čas na 3:46:06. Druhý doběhl o dvě minuty později Ital Daniel Fontana a jako třetí  finišoval jejich krajan Alberto Casadei. Italové kompletně obsadili nejvyšší stupně vítězů v mužské kategorii.

V ženském závodním poli stylem start - cíl zvítězila Gina Crawfort z Nového Zélandu (4:13:24). Druhá dokončila favorizovaná Němka Sonja Tajsich a jako třetí skončila nečekaně Polka Ewa Bugdol. Simona Vykoukalová podala vyrovnaný výkon, který ji stačil na 6.místo v hlavním ženském závodě.

České stopy:

České nabité AGE-GROUP dalo v Rakousku o sobě vědět. Ve věkové kategorii 35-39 Honza Vodehnal obsadil 4.místo. V kategorii 50-54 bývalý reprezentant v plavání Daniel Machek suverénně ovládl úvodní plaveckou část a nakonec obsadil 9.místo. V ženách 30-34 vybojovala Růžena Kananová 6.místo. O jednu příčku lépe dopadla Petra Jiránková v ženách 35-39.