Už sa to blíži!

29.07.2012 -
Slovenské Piešťany budou hostit v sobotu 4. srpna společné mistrovství Česka a Slovenska na ironmanských tratích. Bude to velmi zajímavá podívaná se všemi předními závodníky obou zemí.

Organizátor Vlado Baron hrdě hlásí, že startovta čítá již číslo 212. „Bude to určitě rekord v počte účastníkov.  Slovakman nepritiahol iba kvantitu ale aj kvalitu,“ komentuje.

Na startu nebude chybět loňská dvojice, která svedla dramatický boj. Řeč je o Vabrouškovi a Džalajovi. Přihlásil se i Pavol Šimko, který reprezentoval Slovensko na OH v Pekingu.

„ Za nimi plejáda kvalitných pretekárov ako Orlický, vlani bol tretí,  Šimkanin, Kulich, Vrábel, Ježko, Urbánek, Krpec, Cogan, Kašpárek. Každý z nich môže byť na bedni. Proste prvá desiatka na Slovakmanovi bude úspech,“ vzkazuje ze Slovenska Vlado a pokračuje.

„Naj exotickejší borec bude určite Kim Byeong Kwen, z Južnej Kórei. Pretekár z Ázie bude na štarte prvý krát. Na štarte sa objaví aj Peter Buček,  športový redaktor slovenského rozhlasu. Príde aj Ladislav Kaszas z Levic. Ten absolvoval prvého Ironmana pred 30-timi rokmi a do Piešťan sa príde rozlúčiť s triatlonovou kariérou. A na štarte nebude chýbať ani Martin Baláž. Tensa ako jediný predstaví na štarte desiaty krát.“

Mezi ženami nebude chybět obhájkyně Kristína Lapinová. Její cestu za vítězstvím se ji budou snažit zkomplikovat české duo Císařovská Vykoukalová.

„Nesmieme zabudnúť na štafety. Tých sa objaví na štarte asi 35, a nebude medzi nimi veľa Piešťancov, ktorý si vlani Slovakmana hneď na prvý krát obľúbili. Tak teda nezabudnite SLOVAKMAN 226,  4.augusta. Štart o 7:00 v Lodenici Piešťany,“ vzkazuje Vlado BaronHodnocení:
Přečteno 770x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně