Už sa to blíži!

29.07.2012 -
Slovenské Piešťany budou hostit v sobotu 4. srpna společné mistrovství Česka a Slovenska na ironmanských tratích. Bude to velmi zajímavá podívaná se všemi předními závodníky obou zemí.

Organizátor Vlado Baron hrdě hlásí, že startovta čítá již číslo 212. „Bude to určitě rekord v počte účastníkov.  Slovakman nepritiahol iba kvantitu ale aj kvalitu,“ komentuje.

Na startu nebude chybět loňská dvojice, která svedla dramatický boj. Řeč je o Vabrouškovi a Džalajovi. Přihlásil se i Pavol Šimko, který reprezentoval Slovensko na OH v Pekingu.

„ Za nimi plejáda kvalitných pretekárov ako Orlický, vlani bol tretí,  Šimkanin, Kulich, Vrábel, Ježko, Urbánek, Krpec, Cogan, Kašpárek. Každý z nich môže byť na bedni. Proste prvá desiatka na Slovakmanovi bude úspech,“ vzkazuje ze Slovenska Vlado a pokračuje.

„Naj exotickejší borec bude určite Kim Byeong Kwen, z Južnej Kórei. Pretekár z Ázie bude na štarte prvý krát. Na štarte sa objaví aj Peter Buček,  športový redaktor slovenského rozhlasu. Príde aj Ladislav Kaszas z Levic. Ten absolvoval prvého Ironmana pred 30-timi rokmi a do Piešťan sa príde rozlúčiť s triatlonovou kariérou. A na štarte nebude chýbať ani Martin Baláž. Tensa ako jediný predstaví na štarte desiaty krát.“

Mezi ženami nebude chybět obhájkyně Kristína Lapinová. Její cestu za vítězstvím se ji budou snažit zkomplikovat české duo Císařovská Vykoukalová.

„Nesmieme zabudnúť na štafety. Tých sa objaví na štarte asi 35, a nebude medzi nimi veľa Piešťancov, ktorý si vlani Slovakmana hneď na prvý krát obľúbili. Tak teda nezabudnite SLOVAKMAN 226,  4.augusta. Štart o 7:00 v Lodenici Piešťany,“ vzkazuje Vlado BaronHodnocení:
Přečteno 774x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek