Už sa to blíži!

29.07.2012 -
Slovenské Piešťany budou hostit v sobotu 4. srpna společné mistrovství Česka a Slovenska na ironmanských tratích. Bude to velmi zajímavá podívaná se všemi předními závodníky obou zemí.

Organizátor Vlado Baron hrdě hlásí, že startovta čítá již číslo 212. „Bude to určitě rekord v počte účastníkov.  Slovakman nepritiahol iba kvantitu ale aj kvalitu,“ komentuje.

Na startu nebude chybět loňská dvojice, která svedla dramatický boj. Řeč je o Vabrouškovi a Džalajovi. Přihlásil se i Pavol Šimko, který reprezentoval Slovensko na OH v Pekingu.

„ Za nimi plejáda kvalitných pretekárov ako Orlický, vlani bol tretí,  Šimkanin, Kulich, Vrábel, Ježko, Urbánek, Krpec, Cogan, Kašpárek. Každý z nich môže byť na bedni. Proste prvá desiatka na Slovakmanovi bude úspech,“ vzkazuje ze Slovenska Vlado a pokračuje.

„Naj exotickejší borec bude určite Kim Byeong Kwen, z Južnej Kórei. Pretekár z Ázie bude na štarte prvý krát. Na štarte sa objaví aj Peter Buček,  športový redaktor slovenského rozhlasu. Príde aj Ladislav Kaszas z Levic. Ten absolvoval prvého Ironmana pred 30-timi rokmi a do Piešťan sa príde rozlúčiť s triatlonovou kariérou. A na štarte nebude chýbať ani Martin Baláž. Tensa ako jediný predstaví na štarte desiaty krát.“

Mezi ženami nebude chybět obhájkyně Kristína Lapinová. Její cestu za vítězstvím se ji budou snažit zkomplikovat české duo Císařovská Vykoukalová.

„Nesmieme zabudnúť na štafety. Tých sa objaví na štarte asi 35, a nebude medzi nimi veľa Piešťancov, ktorý si vlani Slovakmana hneď na prvý krát obľúbili. Tak teda nezabudnite SLOVAKMAN 226,  4.augusta. Štart o 7:00 v Lodenici Piešťany,“ vzkazuje Vlado BaronHodnocení:
Přečteno 774x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl