Senzace!!! Ospalý příští rok absolvuje Ironmana

13.06.2012 -
Filip Ospalý, česká triatlonová jednička, se odhodlal ke startu na ironmanských tratích. Tolik očekávaný okamžik je tu a Filip pomýšlí rovnou i na Havaj. Cití, že se blíží konec jeho profesionální kariéry a není již na co čekat.

Filipe, příští rok plánuješ absolvovat prvního Ironmana. Jak dozrálo tvé rozhodnutí k této metě?
Blíží se konec mé profesionální kariéry a rád bych si vyzkoušel i Ironmana. Samozřejmě bych ho i rád vyhrál, takže to zase nemůžu nechat až  na úplný konec odchodu do sportovního důchodu)

Máš již jasno o své premiéře, kde se vše odehraje?
Ještě to není definitivní. V úvahu nyní, rok před mou premiérou, připadají dva podniky, které nejsou daleko od domova - předpokládám, že po absolvování Ironmana budu hodně unavený, a proto chci být co nejrychleji doma ve své posteli :-) )

Jak probíhá vyjednávání s pořadateli? Jistě není tajemství, že pořadatelé odměňují hvězdy finančním obnosem, aby startovali právě na jejich podniku. Výsledky a jméno tě jistě mohou stavit do stejné pozice…
Ještě s nikým nevyjednávám. Bohužel nepatřím k velkým hvězdám, protože  jsem pod hlavičkou Ironman ještě nic velkého nevyhrál (2.místa ze světa a  Evropy jsou sice pěkná, ale přece jenom jsou to jen druhá místa), takže si  nemůžu moc vyskakovat. Ale samozřejmě finanční nabídky od pořadatelů budou  spolurozhodovat, kam pojedu.

Máš respekt před železnými tratěmi?
Mám.

Máš již představu, jak se bude lišit příprava v zimě oproti té letošní?
Budu se snažit najezdit na kole o trošku víc kilometrů. Ale opravdu jen o trošku. Kvantitu nahrazuji kvalitou a je to pro mě lepší. 80km na kole s  trenérem, který na mě dohlíží z auta mi dá víc než 150km sám. Na plavání ani na běhu si přidávat nic nemusím.

Plánuješ okusit tréninkově maraton?
Moc mě to neláká. Vím, jak dopadl tréninkový půlmaratón předloni na  Mallorce - závod za 1:09:35 až na dva pády byl bez problémů. Ale po té, co  jsem se v cíli zastavil, jsem se pak nemohl rozejít, jak mě bolely nohy.  Po maratónu to bude asi horší, takže si to nechám až na ten závod.

Již dlouho se v Česku řeší, jakou budou ty ironmanské distance tomu  “Filipenkovi“ sedět  ? Co na to sám Filip Ospalý? Na jaký čas si věříš? Bude to pod sedm hodin stejně jako premiéra Sebastiana Kienleho v Rothu
Pod sedm hodin určitě ne - zas tak velký Robocop nejsem :-) )….

…samozřejmě myslím pod osm hodin :-)?
Já časy moc neřeším. Jsem odchovanec olympijského triatlonu a tam jsou časy okrajová  záležitost. Navíc ne vždy je to přesně změřené. Radši budu v cíli 1. za 9hodin než 3. za 7:45! Až si vyberu závod, podívám se na výsledky z předešlých let, na výkony konkurentů na startu v roce 2013 a podle toho si udělám jakousi představu. Ale znovu zdůrazňuji - pro mě důležitější  umístění v cíli než čas (ten pak můžete rozebírat v diskuzích)

Dlouho se čekalo na tvou premiéru na ironmaských tratích, znamená to, že bys eventuelně mohl příští rok startovat na Havaji? Láká tě Havaj?
Start na Havaji jsem si dal za cíl hned, jak jsem se začal triatlonem zabývat na profesionální úrovni. Takže ano, až začnu s Ironmanem, chci se nominovat a startovat na Havaji.Hodnocení:
Přečteno 1249x

Komentáře

Palec nahoru Reagovat
Už se těším!! Reagovat
super Reagovat
parada Reagovat
událost v českých luzích Reagovat
Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: událost v českých luzích Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.