Ten závod je můj! Pořadatelé by měli přestat utrácet za start hvězd, smál se triatlonista Ospalý

22.05.2012 -
Český triatlonista Filip Ospalý o víkendu opět vyhrál závod ze série Ironman 70.3 v St. Pöltenu a dokázal, že toto místo zkrátka patří pouze jemu. Ospalý v rakouském městě zvítězil i v letech 2010 a 2011 a po letošním triumfu tak slaví třetí vavříny v řadě.

Tři roky, tři starty, tři vítězství. Taková je bilance Filipa Ospalého na závodu v rakouském St. Pöltenu, který se jede na polovičních tratích ironmana. „Ten závod je můj. Nikomu ho nedám! Nevím, kdy to pořadatelé pochopí a přestanou utrácet peníze za start hvězd typu Andreas Realert a Faris Al-Sultan. I svůj třetí start na tomto závodě jsem proměnil ve vítězství,“ radoval se český triatlonista po cenném triumfu.

„Jako loňský a předloňský vítěz jsem startoval s číslem 1, ale favority závodu byli Andreas Realert a Farsi Al-Sultan. Ale taková pozice mi vyhovuje, můžu jen překvapit,“ komentoval Ospalý situaci před závodem, ve kterém nakonec startovalo 60 triatletů.

„Počasí bylo ideální pro většinu závodníků. Od rána teplo, jasno a slabý vítr. Po startu šel podle předpokladů do čela Denis Vasiliev. Chvíli jsem se ho držel, ale nakonec mi odplaval. Na první místo jsem se ale dostal hned po vysvléknutí neoprenu. Cyklistika se jela letos hodně takticky, takže můj čas 2:15:52 mě ani nepřekvapil (loni jsem jel sám 2:13, před dvěma lety 2:10). Začátek druhého depa, vedl Viennot, naše skupinka ztrácela necelou minutu. Z depa jsem už však vybíhal osamocen na druhém místě. Doběhl jsem ho až na pátém kilometru, na osmém mu nastoupil. Na dvanáctém jsem měl problémy s udržením tempa a musel jsem zvolnit. Nakonec jsem to ale pohlídal a vyhrál o 39 sekund,“ popsal závod Ospalý, který se prý už před startem cítil skvěle.

„Je to můj třetí start v St.Pöltenu, třetí vítězství. Sice jsem se potkal s krizí, což se mi při tomto závodu ještě nestalo, ale už před startem jsem se cítil super. Možná jsem z toho měl až strach. Ale nakonec skvělé. Jak je vidět, když je forma, tak mě ani krize nezlomí,“ uzavřel šťastný vítěz.

Podrobnější popis napínavého závodu naleznete na oficiálních stránkách Filipa Ospalého www.ospaly.cz.

Hodnocení:
Přečteno 828x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland