IM 70.3 Sankt Pölten - Dosáhne Ospalý Hattriku?

15.05.2012 -
Opět nabitý iron-weekend nabídne velké bitvy. Jednou z nich bude IM 70.3 St. Polten, kde je favoritem na vítězství Filip Ospalý, který má šanci na zisk hattriku. Konkurence je však značná.
IM St. Polten startuje evropskou tour závodů pod hlavičkou ironman. O víkednu toto město nedaleko Vídně přivítá závodníky všech výkonnostních úrovní. Mnozí tento závod berou jako přípravu na většího rakouského bratra IM Klagenfurt, nebo si chtějí zajistit předplatné startovného na IM Klagenfurt 2013. I tak je ale St. Polten okouzlující závod v úvodu evropské sezóny! 

Trochu z histrorie.... 

Letos se koná již šestý ročník a jak je již zvykem tohoto podniku, ve startovním poli nechybí světová esa! Úvodní ročník  2007 ovládl v mužské kategorii  Michael Goehner a Erika Csomór. O rok později zvítězil italský půlkař Massimo Cigana a Yvonne Van - Vlerken.V roce 2009 se na startu objevil fenomenální Chris Mc Cormarck a po velké bitvě zvítězil před belgickým velikánem Marinem Vanhoenackerem, jako třetí finišoval vítez z roku 2008 Massimo Cigana. V ženách zvítězila Sandra Wallenhorst před Lucií Zelenkovou a Caroline Steffen. 
Rok 2010 přinesl neskonalou podívanou. Mluvilo se o bitvě mezi velikány - McCormack, Vanhoenacker, Andreas Raelert či Michi Weiss, ale rybník všem favoritům vypálil náš Filip Ospalý, který se nesmazatelně vryl do historie tohoto závodu. Filip zvítězil v novém traťovém rekordu 3:46:02! V ženách si double připsala Yvonne Van-Vlerken. V roce 2011 se Filip vrátil na místo svého debutu, ale to již patřil do pole favoritů. Celé rakousko přálo svému miláčkovi Michimu Weissovi, který si udělal obrovský náskok během cyklistické části. Filip ale dokázal Weisse doběhnout a zvítězil zde podruhé v řadě. V ženách se z vítězství radovala Karin Thuerig. 

Pole letošních favoritů ? 

Filip Ospalý má jedinečnou šanci na hattrik. Organizátoři však spíše než o Filipovi mluví o bitvě dvou ,,titánů'' - Andreas Raelert vs. Faris Al-Sultan. Plavecky jsou Filip, Faris i Andreas poměrně vyrovnaní. Závod by se mohl rozhodnout v cyklistické části. Faris si bude jistě vědom běžecké formy Filipa i Andrease a zkusí odjet na kole alá Michi Weiss? Ale bude tak silným cyklistou, že odjede i světovému rekordmanovi v ironmanu Andreasu Raertovi? Cyklistika v St. Poltenu nepatří k nejjednodušším. Rovinatý a velmi rychlý úvod zpomalí táhlý kopec. Následuje pasáž bez kopců, ale pak na závodníky čeká další stoupání. Závěr cyklistiky je již poklidný. Rovinatý terén v běhu bude jistě  svědčit rychlíkům Ospalý a Raelart. V roce 2010 oba beželi 21km pod 1:10!!! Také může ještě překvapit někdo třetí vzadu jako tomu bylo v roce 2010! Nabité pole bude také v ženách. Ve startovní listině figurují předchozí vítězky jako je Van Vlarken či Csomór. Těšit se můžeme i na vystoupení naší Lucie Reed Zelenkové. 

Rozuzlení závodu se dozvíme v nědeli 20.5. Start je již v 7:00!! 

web pořadatele ZDE


Hodnocení:
Přečteno 867x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně