IM 70.3 Sankt Pölten - Dosáhne Ospalý Hattriku?

15.05.2012 -
Opět nabitý iron-weekend nabídne velké bitvy. Jednou z nich bude IM 70.3 St. Polten, kde je favoritem na vítězství Filip Ospalý, který má šanci na zisk hattriku. Konkurence je však značná.
IM St. Polten startuje evropskou tour závodů pod hlavičkou ironman. O víkednu toto město nedaleko Vídně přivítá závodníky všech výkonnostních úrovní. Mnozí tento závod berou jako přípravu na většího rakouského bratra IM Klagenfurt, nebo si chtějí zajistit předplatné startovného na IM Klagenfurt 2013. I tak je ale St. Polten okouzlující závod v úvodu evropské sezóny! 

Trochu z histrorie.... 

Letos se koná již šestý ročník a jak je již zvykem tohoto podniku, ve startovním poli nechybí světová esa! Úvodní ročník  2007 ovládl v mužské kategorii  Michael Goehner a Erika Csomór. O rok později zvítězil italský půlkař Massimo Cigana a Yvonne Van - Vlerken.V roce 2009 se na startu objevil fenomenální Chris Mc Cormarck a po velké bitvě zvítězil před belgickým velikánem Marinem Vanhoenackerem, jako třetí finišoval vítez z roku 2008 Massimo Cigana. V ženách zvítězila Sandra Wallenhorst před Lucií Zelenkovou a Caroline Steffen. 
Rok 2010 přinesl neskonalou podívanou. Mluvilo se o bitvě mezi velikány - McCormack, Vanhoenacker, Andreas Raelert či Michi Weiss, ale rybník všem favoritům vypálil náš Filip Ospalý, který se nesmazatelně vryl do historie tohoto závodu. Filip zvítězil v novém traťovém rekordu 3:46:02! V ženách si double připsala Yvonne Van-Vlerken. V roce 2011 se Filip vrátil na místo svého debutu, ale to již patřil do pole favoritů. Celé rakousko přálo svému miláčkovi Michimu Weissovi, který si udělal obrovský náskok během cyklistické části. Filip ale dokázal Weisse doběhnout a zvítězil zde podruhé v řadě. V ženách se z vítězství radovala Karin Thuerig. 

Pole letošních favoritů ? 

Filip Ospalý má jedinečnou šanci na hattrik. Organizátoři však spíše než o Filipovi mluví o bitvě dvou ,,titánů'' - Andreas Raelert vs. Faris Al-Sultan. Plavecky jsou Filip, Faris i Andreas poměrně vyrovnaní. Závod by se mohl rozhodnout v cyklistické části. Faris si bude jistě vědom běžecké formy Filipa i Andrease a zkusí odjet na kole alá Michi Weiss? Ale bude tak silným cyklistou, že odjede i světovému rekordmanovi v ironmanu Andreasu Raertovi? Cyklistika v St. Poltenu nepatří k nejjednodušším. Rovinatý a velmi rychlý úvod zpomalí táhlý kopec. Následuje pasáž bez kopců, ale pak na závodníky čeká další stoupání. Závěr cyklistiky je již poklidný. Rovinatý terén v běhu bude jistě  svědčit rychlíkům Ospalý a Raelart. V roce 2010 oba beželi 21km pod 1:10!!! Také může ještě překvapit někdo třetí vzadu jako tomu bylo v roce 2010! Nabité pole bude také v ženách. Ve startovní listině figurují předchozí vítězky jako je Van Vlarken či Csomór. Těšit se můžeme i na vystoupení naší Lucie Reed Zelenkové. 

Rozuzlení závodu se dozvíme v nědeli 20.5. Start je již v 7:00!! 

web pořadatele ZDE


Hodnocení:
Přečteno 877x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland