Ospalý skončil na mistrovstí světa v Las Vegas třináctý

12.09.2011 -
Americké město Las Vegas hostilo mistrovství světa v triatlonu organizace WTC a v náročném závodě na tratích polovičního ironmana se ukázali i dva čeští triatlonisté. Filip Ospalý doběhl na 13. místě, Martinu Krňávkovi patří 28. místo.

„Byl to brutální závod a výborná rozcvička před Havají,“ hodnotil premiérový šampionát v Las Vegas domácí vítěz Craig Alexander, který měl v cíli náskok na druhého krajana Chrise Lieta více než tři minuty. Třetí doběhl Kanaďan Jeff Symonds.

V konkurenci čtyřiceti závodníků předvedli čeští triatlonisté slušné výkony v plavání. Ospalý po zdolání 1,9 kilometru vylézal z vody jako pátý, Krňávek osmý. V následných 90 kilometrech na kole a 21 kilometrech běhu už ale oba borci brněnského týmu EKOL s těmi nejlepšími krok držet nedokázali.

Ospalý ujel 90 kilometrů v čase 2:21:02 a byl o osm minut pomalejší než vítězný Craig Alexander. V běhu na tohoto bývalého mistra světa a havajského šampiona ztratil další minuty, takže jeho celková ztráta v cíli byla necelých třináct minut. Krňávek doběhl za svým týmovým kolegou o dalších téměř třináct minut později a obsadil 28. místo.

V ženské kategorii ovládla závod domácí triatlonistka Melissa Rollisonová v čase 4:20:55. Druhé místo vybojovala Švýcarka Karin Thuerigová, která za vítězkou zaostala o šest minut. Třetí místo patří Američance Linsey Corbinová.

Výsledky, muži:

1. Craig Alexander (USA) 3:54:48, 2. Chris Lieto (USA) 3:58:03, 3. Jeff Symonds (Kan.) 3:58:42, 4. Michael Weiss (USA) 3:59:11, 5. Joe Gambles (USA) 4:00:00, 6. Paul Matthews (USA)  4:00:26, 7. Raynard Tissink (JAR) 4:00:53, 8. Tim Berkel (Aus.) 4:02:01, 9. Luke Bell (USA) 4:04:03, 10. Alessandro Degasperi (ITA) 4:05:09…. 13. Filip Ospalý (ČR) 4:07:34, 28. Martin Krňávek (ČR) 4:20:20

autor: Victoria Production s.r.o.