Las Vegas bude hostit mistrovství světa v IM 70.3

31.08.2011 -
Las Vegas bude 11. září hostit poprvé mistrovství světa v polovičním ironmanu, které se do nevadské pouště přesunulo z Clearwateru. Na startu nechybí velká jména.
Mistrovství světa v polovičním ironmanu se letos poprvé přesunulo po šesti letech svého konání z amerického Clearwateru do města kasín a nočního života Las Vegas. Start závodu je stanoven na 11. září. 

Ve startovní listině nechybí dvě česká želízka v kategorii Profi, která o sobě dávají vědět nejen na polovičních tratích. 

Filip Ospalý - V loňském roce se na dlouhých  tratích objevil poprvé. Po triumfu v rakouském ST. Pöltenu na sebe upozornil ještě druhým místem na MS v Clearwateru, kde zvítězil zatím neporazitelný Michael Realert. Letos Filip opět navázal na loňské prvenství v rakouském St. Pöltenu. O první místo se tentokrát popral s  rakouským bývalým olympionikem na horských kolech Michaelem Weissem. Velmi dobrým výsledkem bylo i druhé místo ve Wiesbadenu, kde se konalo mistrovství Evropy v IM 70.3. 

Martin Krňávek - Dlouhé tratě si vyzkoušel již před lety v Jižní Africe, poté se ale navrátil hlavně k olympijskému triatlonu. Letos Martin okusil bezhákový olympijský triatlon ze série 5i50, kde se mu velmi dařilo a dále dvě půlky (MČR v Teplicích 1.místo, ME ve Wiesbadenu 3.místo).

Ale i v AGE - GROUP máme dva české  zástupce - Richarda Jahodu a Milana Pekárka . Richard se kvalifikoval  z New Orleans a má zkušenosti z mistrovství světa v Clearwateru. Na Milana  se usmálo štěstí v St. Pöltenu. V loni se mu podařilo v Port Elizabeht kvalifikovat na Havaj, kde si připsal svůj debut. 

Loňský mistr světa v kategorii MHC Zbyněk Švehla se i přes své letošní vítěství v Belgii (Ironman Antwerp 70.3)do Las Vegas nevydá. 

Podle veškerých informací Machael Realert neobhájí do třetice titul mistra světa kvůli zranění. Mimo hru je i mistr světa z roku 2008 Terenzo Bozzone, který kvůli problémům s achilovkou vzdal účast na MS. Favoritem číslo jedna v mužích je tedy český reprezentant Filip Ospalý. Cestu k vítěství se mu pokusí znepříjemnit jiná zvučná jména: Chris Lieto, Alessandro Degasperi, Andy Potts (mistr světa z Clearwateru z roku 2007), Michael Weiss, Sebastian Kienle či dvojnásobný havajský vítěz a mistr světa z Clearwateru z roku 2006 Craig Alexander. 

V ženském poli ČR bohužel nemá žádnou zástupkyni. Hlavni favoritkou  závodu je Jodie Swallow (loňská mistryně světa). S číslem dvě do závodu nastoupí loňská vícemistryně  Leanda Cave (obě Velká Británie) a číslo tři ponese Angela Neath z Kanady. Na prvenství myslí i další jména jako Karin Thuerig,Magili Tisseyre či v loni pátá Heather Jackson. 

Všechny závodníky čeká doslova pekelné počasí. V tomto ročním období se totiž teploty pohybují i za hranicí 40C s vlhkostí okolo 20-30%. Vražedný bude též profil trati cyklistické i běžecké části. Přejme tedy našim reprezentantům hodně síly a štěstí v závodu !
Veškeré informace o závodě ZDE:


Loňské výsledky v PDF ZDE:
Hodnocení:
Přečteno 989x

Komentáře

Teplo ano, profil ne Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza