Konec kariéry? Uvidíme koncem roku, říká Cogan

8.09.2009 -
Rudolf Cogan opět exceloval na domácích ironmanských tratích. Po běžecké stíhačce v Otrokovicích předvedl podobný kousek tentokráte na MČR, kde 300m před cílem vybojoval druhou příčku.
Jak jsi spokojen s plaveckým výkonem?
Na první otočnou bóji jsem plaval s dvojící Kubíček a Loskotová. Ti však nedrželi rovnoměrné tempo, to já si nemůžu dovolit, když plavu na hraně svých možností. Tak jsem se procedil do další skupiny, tu vedl Michal Malík a Tomáš Immer. První kolo za 29:20, v druhém kole stupňovali tempo. V depu mi pořadatelé přidělili číslo 41, to byla dost urážka – soupeři byli do 5, i ztráta. Ale i tak jsem měl depo slušné a vlastně jsem skočil plaveckou skupinku, kterou jsem musel opustit.

Popíšeš nám, kde jsi se pohyboval během cyklistiky. Údajně jsi měl nějaké technické potíže…
Cyklistiku určily dva defekty a moje slabá vůle. Michal Kulich si defekt vybral hned v depu, a tak mne dojel mnohem později, než jsme plánovali. A pak jsem po dalších 50 km svou chybou – jel jsem po krajnici - zase píchnul já. Hlavně jsem se neosvědčil z hlediska morálně volního, analýza údajů sporttestru ukázala celkově nízké zatížení a navíc nerovnoměrné.

S jakou taktikou jsi nastupoval na maratón? Věřil sis na druhé místo?
Maratón jsem začal s úmyslem běžet dobře, trošku i sám sobě demonstrovat, že nejsem úplný tragéd. Základní plán již od startu bylo třetí místo v republice a to platilo i v této chvíli. O druhém místě jsem ze začátku běhu nepřemýšlel, na to jsou jiní. Na 27 km mi Kristýna řekla, že prověřovali běžecké výsledky Jaroslava Bryndy, a že bych měl jít do rizika, ztráta byla 7:40 min. 2 km před cílem měl stále 42 s.

Jistě si máš v hlavě běžecké mezičasy, pochlubíš se s nimi?
První otočka 15:50, první kolo 32:08, dvě kola 1:05:10, půlmaratón 1:22:20. Pak jsem stagnoval, ale z prestižních důvodů jsem chtěl udržet čtyřminutovku, to je maratón za 2:48:40. Druhý půlmaratón byl tedy za 1:26:10.

Jaké byly ohlasy po závodě, lepší než po Otrokovicích?
Normální člověk vůbec nechápe, o co při dlouhém triatlonu jde. Takže ohlasy byly takové všeobecně uctivé. Jasnou představu má ten, kdo to někdy jel nebo tam alespoň byl celý den jako divák. Zlepšení v plavání kvitovali kamarádi z Karavany otužilců. Běh pochválil trenér běhu. Kristýna to ocenila.

Jaký výsledek stavíš výše? Otrokovice či Teplice.