I na Slovensku roste zájem o dlouhý triatlon

24.07.2008 -
Exkluzivně přímo z trati Na Bátovské přehradě uspořádali naši bývalí bratři ze Slovenska Majstrovstvo ve strednom triatlone. Mezi slovenskou špičku se vklínila i dvojice českých závodníků.
Vlado Baron, jedinečný komentátor dlouhých triatlonů  známý například z Moraviamana či Slovakmana, společně s Pavlo Peciarem a ŠK Delfín Nitra neváhali obětovat svůj čas a energii a po 10-ti letech uspořádali na Slovensku Majstrovstvo na středních tratích.

Na startu se sešla takřka kompletní slovenská špička, která tvrdí muziku i na českých závodech. Džalaj, Kristl, Kulich, Orlický, Dermeková to jsou pro české triatlety velmi známá jména. Nechyběl ani český závodník Jan Kovalovský. Před startem se dal jednoznačně očekávat atraktivní souboj mezi Džalajem a Kristlem.

Po dvou plaveckých okruzích v neoprenu se na čele závodu objevil Šurda, Kristl a Orlický. Za nimi s menšími odstupy vybíhali z vody Slatinský, Džalaj, Kovalovský a další závodníci.

90 cyklistických kilometrů rozděleno do 3 okruhů a vedeno v krásném prostředí Štiavnických vrchů dokonale prověřilo jak fyzické, tak i technické dovednosti účastníků.

Profil byl úchvatný. ?>15 km táhlé stoupání a 15 km mírné klesání s řadou technických pasáží. Na kole doslova všechny deklasoval  Filip Kristl. Jeho čas 2:23:40 mluví za vše a jako první vyrážel na běh. Karol Džalaj se v depu objevil s mankem 4 minut. Třetí do depa dorazil Jan Kovalovský a minutu po něm Lukáš Slatinský.

V polovině běžecké části se na čelo propracoval Karol Džalaj a suveréně zvítězil. Filip Kristl měl ke konci závodu krizi, ale odolal ataku Slatinského, který po dvou běžeckých kilometrech smazal náskok Kovalovského. Jako pátý skončil Gregor Fotul a šestý loňský vítěz z Otrokovic Michal Kulich.

A jak zhodnotil svůj výkon čerstvý Mistr Slovenska Karol Džalaj? „Na kole jsem si šel vlastní tempo, ale v technických pasážích mám ještě značné rezervy. I průjezdem vesnic jsem nejel nadoraz, neboť mám stále před oči nehodu s malých chlapcem, který mi vběhl při tréninku pod kolo. Na běhu jsem se kousl a vyšlo to. Myslím, že Filip Kristl trochu přepálil kolo a v závěru mu jednoduše došlo.“ 

V ženách se po cyklistické části objevila na prvním místě Dermeková Andrea, loňská účastnice Ironman Havaj. Během 20km přišla o svůj náskok a propadla se na třetí místo. Zvítězila Kuriáčková Mária před druhou Polačikovou Janou.

První ročník na Bátovské přehradě byl znamenitě uspořádán. Krásná krajina, ochotní pořadatelé, aktivně pojatá cyklistika, co víc si může závodník přát. Ukazuje se, že i na Slovensku pozvolna ožívá zájem o delší tratě a blížící se železňák v Nitře pod názvem Slovakaman ukáže, zda je tomu skutečně tak. 

Muži:
1. Džalaj Karol 4:20:25
2. Kristl Filip 4:27:57
3. Slatinský Lukáš CZE 4:28:48
4. Kovalovský Jan CZE 4:30:26
5. Fotul Gregor 4:36:44
6. Kulich Michal 4:39:00 Ženy:
1. Kuriáčková Mária 5:06:58
2. Polačikova Jana 5:10:03
3. Dermeková Andrea 5:10:59


Vítěz Karol Džalaj


Jako druhý se v cíli objevil Filip Kristl


Na třetí příčku dosáhl Lukáš Slatinský


trio nejlepších žen


prvních pět mužů


Vlado Baron, organizátor a komentátor v jedné osobě
 

Hodnocení:
Přečteno 748x

Komentáře

Lukáš a DTT Reagovat
Ironman Reagovat
Re: Ironman Reagovat
gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen