I na Slovensku roste zájem o dlouhý triatlon

24.07.2008 -
Exkluzivně přímo z trati Na Bátovské přehradě uspořádali naši bývalí bratři ze Slovenska Majstrovstvo ve strednom triatlone. Mezi slovenskou špičku se vklínila i dvojice českých závodníků.
Vlado Baron, jedinečný komentátor dlouhých triatlonů  známý například z Moraviamana či Slovakmana, společně s Pavlo Peciarem a ŠK Delfín Nitra neváhali obětovat svůj čas a energii a po 10-ti letech uspořádali na Slovensku Majstrovstvo na středních tratích.

Na startu se sešla takřka kompletní slovenská špička, která tvrdí muziku i na českých závodech. Džalaj, Kristl, Kulich, Orlický, Dermeková to jsou pro české triatlety velmi známá jména. Nechyběl ani český závodník Jan Kovalovský. Před startem se dal jednoznačně očekávat atraktivní souboj mezi Džalajem a Kristlem.

Po dvou plaveckých okruzích v neoprenu se na čele závodu objevil Šurda, Kristl a Orlický. Za nimi s menšími odstupy vybíhali z vody Slatinský, Džalaj, Kovalovský a další závodníci.

90 cyklistických kilometrů rozděleno do 3 okruhů a vedeno v krásném prostředí Štiavnických vrchů dokonale prověřilo jak fyzické, tak i technické dovednosti účastníků.

Profil byl úchvatný. ?>15 km táhlé stoupání a 15 km mírné klesání s řadou technických pasáží. Na kole doslova všechny deklasoval  Filip Kristl. Jeho čas 2:23:40 mluví za vše a jako první vyrážel na běh. Karol Džalaj se v depu objevil s mankem 4 minut. Třetí do depa dorazil Jan Kovalovský a minutu po něm Lukáš Slatinský.

V polovině běžecké části se na čelo propracoval Karol Džalaj a suveréně zvítězil. Filip Kristl měl ke konci závodu krizi, ale odolal ataku Slatinského, který po dvou běžeckých kilometrech smazal náskok Kovalovského. Jako pátý skončil Gregor Fotul a šestý loňský vítěz z Otrokovic Michal Kulich.

A jak zhodnotil svůj výkon čerstvý Mistr Slovenska Karol Džalaj? „Na kole jsem si šel vlastní tempo, ale v technických pasážích mám ještě značné rezervy. I průjezdem vesnic jsem nejel nadoraz, neboť mám stále před oči nehodu s malých chlapcem, který mi vběhl při tréninku pod kolo. Na běhu jsem se kousl a vyšlo to. Myslím, že Filip Kristl trochu přepálil kolo a v závěru mu jednoduše došlo.“ 

V ženách se po cyklistické části objevila na prvním místě Dermeková Andrea, loňská účastnice Ironman Havaj. Během 20km přišla o svůj náskok a propadla se na třetí místo. Zvítězila Kuriáčková Mária před druhou Polačikovou Janou.

První ročník na Bátovské přehradě byl znamenitě uspořádán. Krásná krajina, ochotní pořadatelé, aktivně pojatá cyklistika, co víc si může závodník přát. Ukazuje se, že i na Slovensku pozvolna ožívá zájem o delší tratě a blížící se železňák v Nitře pod názvem Slovakaman ukáže, zda je tomu skutečně tak. 

Muži:
1. Džalaj Karol 4:20:25
2. Kristl Filip 4:27:57
3. Slatinský Lukáš CZE 4:28:48
4. Kovalovský Jan CZE 4:30:26
5. Fotul Gregor 4:36:44
6. Kulich Michal 4:39:00 Ženy:
1. Kuriáčková Mária 5:06:58
2. Polačikova Jana 5:10:03
3. Dermeková Andrea 5:10:59


Vítěz Karol Džalaj


Jako druhý se v cíli objevil Filip Kristl


Na třetí příčku dosáhl Lukáš Slatinský


trio nejlepších žen


prvních pět mužů


Vlado Baron, organizátor a komentátor v jedné osobě
 

Hodnocení:
Přečteno 746x

Komentáře

Lukáš a DTT Reagovat
Ironman Reagovat
Re: Ironman Reagovat
gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně