Wanaka

20.01.2007 -
Zdravím všechny příznivce triatlonu z místa konání prvého ročníku ORCA Challenge Queenstown, který pořádá stejný organizátor jako závod v Rothu. Wanaka je poklidné, pětitisícové, turistické městečko na břehu velkého jezera stejného jména, vzdáleného hodinu jízdy od Queenstownu, kde jsme v úterý v odpoledních hodinách přistáli a to společně s Petrem Vabrouškem a mou ženou Dášou.
Odlétali jsme v neděli z Vídně přes Dubaj v SAE, kde jsme využili 10 hodninové čekání na přípoj na Christchurch prohlídkou noční Dubaje a i koupanim ve vlnách Perského zálivu na pláži sedmihvězdičkového hotelu (jediného na světě)  Burj al Dubaj. Pro případ návštěvy Dubaje je však nutné mít vízum, které lze získat elektronicky do tří dnů při zaplacení 3650,-Kč. Celkově jsme tak strávili dva a půl dne na cestě a tak po příjezdu byla únava včetně 12 hodinového časového posunu již na všech viditelná:-)

Pořadatelé připravili v úžasném prostředí, kde se točil i Pán Prstenů, závod v ironmanských distancích. Plave se jeden okruh v jezeře, kde je krásně čistá voda, ale o její teplotě vypovídá už to, že organizátoři doporučují k neoprenu i neoprénovou čepici, rukavice i boty, které jak je vidět na snímku Petra vypadají poněkud zvláštně. Cyklistika je také jedookruhová a na místní poměry „rovinatá“ s převýšením 1500 m. Problém je však kvalita povrchu, který je dosti hrubý a po mém defektu z první vyjížďky bych doporučil širši galusky s přidáním tmelu. Bohužel jsem zjistil, že jsem si zapoměl vzít hrazdu a tak sháním náhradu, hm, to se mi stává maximálně jednou za ….. let.:-)

Běh je dvouokruhový podél jezera s jedním asi 500 m kopcem.
V sobotu v nezvyklých 7:30 odstartuje okolo 100 jednotlivců a 38 štafet. V profesionálech je jedničkou loni druhý z Rothu Kieran Doe, dvojkou Luke Dragstra z Kanady a trojkou je Petr Vabroušek. V ženách jednoznačně dominuje Belinda Granger.

Jak vše nakonec dopadlo se Vám pokusím sdělit co nejdříve po závodě.
Nápoje a gely při závodu budou od firmy PRO4. Počasí nám zatím přeje a je příjemných novozéladnských větrných 25°C. Ubytování jsne v apartmánu a tak si vaříme jen to, na co máme chuť:-)

Hodnocení:
Přečteno 555x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka