SP Nice

15.09.2003 -
Maximální počet závodníků za stát, které povolují kriteria účasti v jednom závodě SP v olympijském triatlonu, tzn. 8,vyslala naše republika do Nice. Závod se konal v nezvyklém termínu již v pátek 12. září. Nejprve se na start závodu postavili v 11:00 ženy. Teplota klidného moře byla 23 st., bylo jasné počasí a téměř bezvětří. Plaveckou část vyhrála američanka Susie Gallucci, pronásledovaná mistryní světa Leandou Cave. S odstupem 40 s. vylézala z vody (ČSTT)
Maximální počet závodníků za stát, které povolují kriteria účasti v jednom závodě SP v olympijském triatlonu, tzn. 8,vyslala naše republika do Nice. Závod se konal v nezvyklém termínu již v pátek 12. září.

Nejprve se na start závodu postavili v 11:00 ženy. Teplota klidného moře byla 23 st., bylo jasné počasí a téměř bezvětří. Plaveckou část vyhrála američanka Susie Gallucci, pronásledovaná mistryní světa Leandou Cave. S odstupem 40 s. vylézala z vody ve velké skupině čtveřice našich žen Lucie Zelenková, Lenka Radová, Renata Berková a Tereza Macel. S odstupem téměř 3 minut pak i Vendula Frintová. Překvapivě ještě i za ní opouštěla moře Emma Carney.

Renata již téměř tradičně měla problémy v depu a s přechodem do cyklistické části triatlonu. Nestihla vedoucí asi 25-ti člennou skupinu s Lucií i Lenkou , kde aktivitou hýřila Tereza. Tato skupina si postupně vypracovala až 2 minutový náskok na druhý „balík“ s Renatou. Vendulu dojela brzy Emma Carney a postupně k sobě přibíraly další závodnice. Přesto měly před běžeckou částí ztrátu více než 4 minuty na čelo závodu.

V závěrečném běhu předvedly všechny české závodnice vynikající výkony. Lenka i přes bolestivé zranění, které utrpěla v druhém depu, kdy podobně jako v Cancúnu na MS si šlápla bosou nohou do špic kola jedné z upadnuvších závodnic, vybojovala 8.místo. Tereza v běžecké části udržela 14. pozici, Renata si to rozdala na „prsa“ s Lucií a Vendula se celkově pátým během posunula v závěru na 24. místo před mistryni světa Cave.

V 13:20 odstartovalo více jak 70 mužů s Janem Řehulou, Martinem Krňávkem a Filipem Ospalým. Během plavecké části se mnoho nestalo a tak se naše trojice bez problémů usídlila ve vedoucí asi 50-ti členné skupině.Tempo bylo vlažné, což se znelíbilo asi na 20 kilometru francouzi Franku Bignetovi, který si do depa přivezl úctyhodný téměř 3 minutový náskok! Ten bez problémů udržel a slavně na domácí půdě zvítězil.

Naši se trápili. Honza vzdal asi na 3 km běhu, Filip se postupně propadal. Nejdéle se držel v popředí Martin, podobně jako minulý týden v Hamburku, ale i on v závěru dokončil zcela vyčerpán.Všichni tři se pokusí v dalším týdnu v Madridu o průlom na přední pozice. Doprovodí je Tereza, Vendula a Anička Šupinová, která se do avizované osmičky nevešla a v portugalském Estoril v závodě ITU „B“ série skončila na 5. místě.