Mistrovství Slovenska v dlouhém duatlonu

23.05.2006 -
Nedaleko Čadce, ve Staré Bystrici proběhlo v sobotu MSR v dlouhém duatlonu na tratích 10-60-10. Na start se postavilo 40 závodníků ze Slovenska, ale také několik závodníků z Čech.

V prvním běhu, který byl situován na čtyřech okruzích, se odpoutal favorit závodu Martin Urbanovský, juniorsky medailista z ME a MS v duatlonu, a do depa si přinesl mírný náskok před první skupinou pronásledovatelů, v níž byli další favorité zkušený a na českých duatlonech známý Milan Celerín a s ním v klidu běžící Miroslav Daňko (LabeTC), který se v závěru prvního běhu odpoutal od Aleše Veličky (X-Air Ostrava). Další naši již ztráceli, Fojt (LabeTC) doběhl po prvním běhu 14., 40 s za Martinem Minaříkem (TTC Olomouc).

Cyklistika byla situována na šest desetikilometrových okruhů na uzavřené silnici s absolutně rovinatým profilem. Trať nejlépe sedla pozdějšímu vítězi Galovičovi (MK Rajec), který nejprve sjel ztrátu a ve vysokém tempu dále pokračoval. Do depa si přivezl slušný náskok. Z českých závodníků zajel nejlépe Fojt, který přijížděl do druhého depa na třetí pozici, několik vteřin za na kole se propadajícím se Urbanovským.

Ve druhém běhu Galovič pouze kontroloval svůj obrovsky náskok z cyklistiky. Urbanovskému se již ztrátu smazat nepodařilo.Výborným výkonem v druhém běhu se na třetí příčku v MSR prodral zkušený Milan Celerín. Daňko předběhl Fojta na 5.km a skončil na 4. miste. Z dalších Čechů se po zranění kotníku vrátil duatlonista Aleš Velička (8.) a těsně za první desítkou skončil letos dobře běhající Martin Minařík (11.).
Závod měl výbornou úroveň, příští ročník je pak plánován na stejný termín.