Již tuto sobotu v Klínech odstartuje další díl legendárního Krušnomana

7.05.2019 -
V sobotu v pravé poledne se na sjezdovce v krušnohorských Klínech roztočí další kolo poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu Czechman Tour. Ředitel závodu a duše tohoto velmi oblíbeného podniku Tomáš Langhammer zve v následující pozvánce.

Přemýšlím co napsat o Krušnoman Long Distance Duathlon 2019 nového, co někdo neví, nezná. O tomto svátku Československého duatlonu bylo napsáno plno papírů, proběhlo milion rozhovorů, kde se různě skloňovala slova obtížnost (tomu nerozumím), počasí a třeba i chleba se sádlem. Opravdu nevím, čím překvapit – moje vizáž za těch 15 let, co pořádáme Krušnoman Duathlon, se trochu změnila. Ale co pořád je stejné, je snaha udělat pro kamarády sportovní akci, na kterou se budou rádi vracet bez ohledu, zdali to má status ten či onen.


Kdybych to vzal od úplného začátku, tzn., co na vás čeká ve Sportareálu Klíny v Krušných horách od samého rána. Od samotného rozbřesku ranního slunce (!!!) bude otevřená prezentace. Během Vaší prezentace, která bude, věřím bez komplikací, proběhne duatlonový závod pro ty nejmenší. Tyto dětské závody jsou pod ochrannými křídly – v té době již manželů/rodiny Slavatových. Na caparty čeká běh po sjezdovce, cyklistika v singltrecích a na samotný závěr běh do cílové rovinky. Každé dítě si něco od nás odnese, nějakou drobnost, sladkost a ti nejrychlejší šídla pak opravdovou medaili. Děti, to je prostě radost J . 

V pravé poledne – ve 12:00 hodin, bude odstartován již XV. ročník Krušnoman Long Distance Duathlon. A jak jinak, než startem do sjezdovky. Hned od začátku hrajeme s Vámi rovnou partii, takže hybaj do kopce – rovina neexistuje. Asi tak plus mínus 15 minut po startu hlavního závodu přijde na řadu krátká varianta, tzv. short. První běh je jak pro Long, tak i pro Short stejný. Co na vás čeká: hravý singltrek, ještě hravější bobová dráha, kterou jak vyběhnete, tak i seběhnete. V horních partiích běžecké části už Vám nebudou stínit stromy, takže se i opálíte – dobré je, že běžíte tam i zpět – takže opálení bude stejnoměrné a naprosto dokonalé. Po, věřím krásných 5ti km běhu usednete na své karbonové mazlíky, někdo aluminiové a i třeba ocelové a vydáte se vstříc cyklistice, která nabízí krásné výhledy do okolí. Rozhodně na kole nespěchejte a užívejte si každý kousek trati, ať ten zážitek je dokonalý. Tuto cyklistickou kochačku, spíše bych napsal cyklistický orgasmus, můžete do sebe tlačit jak v podobě České, tak i Německé. Páč cyklistika vede i do sousedního Německa. I na německé části Krušných hor rovinu nehledejte. Není, neexistuje. A to je moc dobře, protože kopce jsou kořením cyklistiky. Až se „do-ko-cháte“ německé pohostinnosti, tak dojede zpět k nám do Čech, do Sportareálu Klíny. Ti, co byli odvážnější a volili si variantu Long, tak pojedete ještě jednou to samé – ono opakování je matka moudrosti. Po otočce cyklistiky ve Sportareálu klíny se občerstvíte, můžete prohodit pár vřelých slov s Vaším doprovodem, políbit manželku či manžela a zase vstříc novým zážitkům. Ti rozumnější, co volili variantu short, si dají ještě po nádherné cyklistice, ještě krásnější, závěrečný 5ti km běh. Trasa druhého běhu je stejná jako ta první – opravdu – i když se Vám díky únavě bude zdát, že jste tu ještě neběželi, resp. nešli. Varianta krátká bude přetínat cílovou pásku a v té době nám přifrčí první závodníci z varianty dlouhé. Na ně čeká 3 x 5ti km běh. Po sesednutí z kola většinou slyšíme, že je to zabije ten 15ti km běh, někdy chůze, ale po chvilce se oklepete, naberete nové síly a lesní podloží Vám bude pod nohami ubíhat jako voda. Úplní vodáci J . No a až svou kanoe dotlačíte do cíle, čeká na Vás chleba se sádlem, masáže, sprcha, stravenka. 

 Závodník potřebuje dvě věci k tomu, aby byl šťastný: výsledky a jídlo. To bylo, je a bude.


Co napsati závěrem. Krušnoman Duathlon je a bude jiný. Krušnoman si jde svojí vlastní cestou a věřím, že ta cesta po které jde, a v budoucnu půjdeme, bude pro Vás příjemná a že rádi opět k nám dorazíte. A třeba i na červencový XTERRA Krušnoman Most či lahůdku, perličku – Extreme Punk Triathlon. U nás se pořád něco děje, protože MY JSME KRUŠNOMAN.

Hodnocení:
Přečteno 1810x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl