Mistrovství Slovenska v dlouhém duatlonu

23.05.2006 -
Nedaleko Čadce, ve Staré Bystrici proběhlo v sobotu MSR v dlouhém duatlonu na tratích 10-60-10. Na start se postavilo 40 závodníků ze Slovenska, ale také několik závodníků z Čech.

  V prvním běhu, který byl situován na čtyřech okruzích, se odpoutal favorit závodu Martin Urbanovský, juniorsky medailista z ME a MS v duatlonu, a do depa si přinesl mírný náskok před první skupinou pronásledovatelů, v níž byli další favorité zkušený a na českých duatlonech známý Milan Celerín a s ním v klidu běžící Miroslav Daňko (LabeTC), který se v závěru prvního běhu odpoutal od Aleše Veličky (X-Air Ostrava). Další naši již ztráceli, Fojt (LabeTC) doběhl po prvním běhu 14., 40 s za Martinem Minaříkem (TTC Olomouc).
 
 Cyklistika byla situována na šest desetikilometrových okruhů na uzavřené silnici s absolutně rovinatým profilem. Trať nejlépe sedla pozdějšímu vítězi Galovičovi (MK Rajec), který nejprve sjel ztrátu a ve vysokém tempu dále pokračoval. Do depa si přivezl slušný náskok. Z českých závodníků zajel nejlépe Fojt, který přijížděl do druhého depa na třetí pozici, několik vteřin za na kole se propadajícím se Urbanovským.
 
 Ve druhém běhu Galovič pouze kontroloval svůj obrovsky náskok z cyklistiky. Urbanovskému se již ztrátu smazat nepodařilo.Výborným výkonem v druhém běhu se na třetí příčku v MSR prodral zkušený Milan Celerín. Daňko předběhl Fojta na 5.km a skončil na 4. miste. Z dalších Čechů se po zranění kotníku vrátil duatlonista Aleš Velička (8.) a těsně za první desítkou skončil letos dobře běhající Martin Minařík (11.).
Závod měl výbornou úroveň, příští ročník je pak plánován na stejný termín.

Hodnocení:
Přečteno 652x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami