Mistrovství Slovenska v dlouhém duatlonu

23.05.2006 -
Nedaleko Čadce, ve Staré Bystrici proběhlo v sobotu MSR v dlouhém duatlonu na tratích 10-60-10. Na start se postavilo 40 závodníků ze Slovenska, ale také několik závodníků z Čech.

  V prvním běhu, který byl situován na čtyřech okruzích, se odpoutal favorit závodu Martin Urbanovský, juniorsky medailista z ME a MS v duatlonu, a do depa si přinesl mírný náskok před první skupinou pronásledovatelů, v níž byli další favorité zkušený a na českých duatlonech známý Milan Celerín a s ním v klidu běžící Miroslav Daňko (LabeTC), který se v závěru prvního běhu odpoutal od Aleše Veličky (X-Air Ostrava). Další naši již ztráceli, Fojt (LabeTC) doběhl po prvním běhu 14., 40 s za Martinem Minaříkem (TTC Olomouc).
 
 Cyklistika byla situována na šest desetikilometrových okruhů na uzavřené silnici s absolutně rovinatým profilem. Trať nejlépe sedla pozdějšímu vítězi Galovičovi (MK Rajec), který nejprve sjel ztrátu a ve vysokém tempu dále pokračoval. Do depa si přivezl slušný náskok. Z českých závodníků zajel nejlépe Fojt, který přijížděl do druhého depa na třetí pozici, několik vteřin za na kole se propadajícím se Urbanovským.
 
 Ve druhém běhu Galovič pouze kontroloval svůj obrovsky náskok z cyklistiky. Urbanovskému se již ztrátu smazat nepodařilo.Výborným výkonem v druhém běhu se na třetí příčku v MSR prodral zkušený Milan Celerín. Daňko předběhl Fojta na 5.km a skončil na 4. miste. Z dalších Čechů se po zranění kotníku vrátil duatlonista Aleš Velička (8.) a těsně za první desítkou skončil letos dobře běhající Martin Minařík (11.).
Závod měl výbornou úroveň, příští ročník je pak plánován na stejný termín.

Hodnocení:
Přečteno 645x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri