Víkend byl ve znamení půlek, triumf slavila i Potůčková

27.04.2015 -
Víkend byl ve znamení půlek, o senzační triatlonový počin se postarala Eva Potůčková, která zvítězila na Challenge Taiwan. Čtěte více

Poloviční Ironman byl znamením tohoto víkendu. V Evropě se konal Challenge Fuerteventura. Oblíbená tréninková destinace Playitas Resort každoročně hostí evropský „otvírák“ seriálu Challenge. Tamní tratě patří k těm náročnějším a s místními podmínkami si nejlépe poradil Jonathan Ciavarella, který možná trochu překvapivě zaskočil taková jména jako je Timo Bracht, či Horst Reichl. Druhé místo bral rychlonohý Ritchie Nicholls. Trio nejlepších doplnil Patrik Nilsson. Závodu se zúčastnili i Češi. Tomáš Mika finišoval na 18. místě v celkovém pořadí. Petr Michovský uzavřel Top 5 mezi čtyřicátníky. I ženský závod měl svoji hvězdu, kterou byla Švýcarka Daniela Ryf. Ryf je v současné době jednou z největších postav středního a dlouhého triatlonu a svoji pověst úspěšně potvrdila i na Kanárských ostrovech. Druhé Němce Anje Beranek nadělila Ryf přes 13 min. Bronz patří Eimaer Mullan z Velké Británie.

Challenge Taiwan half opanoval Novozélanďan Terenzo Bozzone, který si jel svůj vlastní závod. Druhé místo patří Miku Phillipsovi a třetí místo obsadil Dylan McNeice. Mezi ženami dosáhla životního triumfu Eva Potůčková (Nováková), která v exotickém Taiwanu nenašla přemožitelku. Druhé místo obsadila Kathryn Haesner. Brooke Langereis finišovala jako třetí žena v celkovém pořadí.

Výsledek obrázku pro challenge family

Ironman Texas 70.3 sliboval velkou triatlonovou bitvu, ve které měl být jedničkou domácí závodník Andy Potts. Potts od úvodní plavecké disciplíny nasadil rychlé tempo, kterému ale stačil Ital David Giardini. Ital nasadil struhující tempo v cyklistické části, kde prolomil magickou hranici dvou hodin a do druhého depa přiletěl na prvním místě. Takřka nadlidské tempo cyklistické části si ale vybralo svou daň a v průběhu běžecké části se propadal pořadím. Zatím co Giardini pořadím klesal, Kanaďan Lionel Sanders pořadím stoupal a své tažení dotáhl úspěšně až do cíle. Vytáhlý Američan Andy Potts finišuje jako druhý, Sandersův krajan Beals obsadil bronzovou příčku. Mezi ženami své papírové předpoklady potvrdila Dánka Helle Frederiksen. Druhé místo patří Kanaďance Angele Naeth, třetí dokončila Britka Libdury.

Příští týden se můžeme těšit na triatlonovou nálož: Ironman St. Croix 70.3, Ironman Australia, Ironman Aix en Provence, Ironman St. George – s velkými jmény ve startovních listinách i s početným českým zastoupením.