Sezóna 2015 odstartovala půlkou v Jižní Africe

26.01.2015 -
Pomalu, ale jistě startuje nová sezóna. V Jižní Africe se tento víkend konala půlka v kabátku Ironman. V tradičně nabité konkurenci se prosadil domácí závodník Matt Trautman. Mezi ženami se prosadila Jodie Swallow. Na startu byli Lucie Reed a Karol Džalaj.

Ironmanská sezóna byla oficiálně zahájena minulý týden na půlce v Aucklandu. Tento závod se ale z drtivé části týká pouze protinožců. Z vítězství se radoval Australan Tim Reed. V ženách se z vítězství radovala Američanka Meredith Kessler.

Jižní Afrika tento víkend hostila půlku s nabitou startovní listinou i s českým zastoupením. Adeptů na vítězství bylo mnoho, ale favoritem číslo jedna byl fenomenální Belgičan Bart Aernouts. Rychlonohý Belgičan ale papírové předpoklady nepotvrdil, když doběhl „až“ třetí. Druhé místo obsadil Stuart Marais. Z vítězství se radoval domácí závodník Matt Trautman. Minulý rok se Trautman blýskl vítězstvím na Ironman Wales. Slovák Džalaj bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženském závodě jasně dominovala Jodie Swallow, která si jela svůj vlastní závod. Druhé místo obsadila Susie Cheetham, dvojici Britek na pódiu doplnila jejich krajanka Parys Edwards. Lucie Reed, která patřila mezi hlavní adeptky na bednu, ze závodu po plavecké části odstoupila.

(illus. foto Matty Trautman)

Další ironmanskou zastávkou bude 8.2. Ironman 70.3 Geelong. Příští víkend se můžeme těšit hned na dva dlouhé triatlony. V Izraelském Eliatu se představí na Isramanu Petr Vabroušek, který zde zahájí svoji sezónu.  V australském Melbourne proběhne druhý ročník Challenge Melbourne, loni zde zvítězili domácí favorité Tim Van Berkel a Annabel Luxfort. Letos ve startovní listině figurují zvučná jména, v čele s obhájci vítězství Berklem i Luxfort.  Adeptů na pódiové umístění je ale celá řada. Mezi muži je potřeba počítat s Britem Skipworthem, či domácími závodníky Bell, Reed, Fettell. V ženách se o vítezství utká dvojice Luxfort – Hauschildt.

(illus foto -Luxfort triathlon.competitor.com)


Hodnocení:
Přečteno 899x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu